G-BMS1T3DE BBB.IGT31T. ADVBH72 1TTI3 1T. eicel door de Europescbe mogendheden te doen erkennen als zesde grootc mogendheid, op grond dat de bevolking niet ge ringer is dan die van Pillissen en dat hel door zijn oorlog inet Marokko zich tot den rang van militaire mogeuheid heeft ver heven. Men voegt er hij, dal Oostenrijk en Husland reeds een toestemmend en Pruissen een half-loeslcinmcnd antwoord heb ben gegeven. BURGERLIJKE STalVD. Van 14 21 Julij 1860. GEHUWD: H. Witlemsen en B. Blom. K. van der Ben en W. Wigman. BEVALLEN: G. Gomes geb. de WaardZ.G. van de Poll geb. Dienst Z. G. Visser Z. J. W. llappée geb. Breetveld Z E Bontes geb. Dek ker Z. P. A. van der Poll geb. Slootmans Z. J. de Wijn geb. Vis ser. Z. G. Groen geb Muller D. OVERLEDENJ. H. Deutekom 4 m. A. Kraak 37 j. A. Es- bach 33 j N Zaatman 3 m. BEURSBERIGTEN; Amsterdam. 20 Julij. W.S 21 pc. 64. 5 pc. 76}. 4 pc. 98}. Spanje. 1pc. 59} J. builenl. 5 pc. 48j}.binnenl. 5 pc. 47 Husland. 1816, 5 pc. 102} 5 pc. 100}. 1829, 5 pc. 85r|. Oostenrijk, inelall. 5 pc. 51J. dito 2} pc. 27r|. dito rente anist. 5 pc. 74. nationale 1854 5 pc. 58}-. SCHEEFST IJ DINGEN- BINNENGEKOMEN: NIEUWEDtEP, 18 Julij. Minister Thorbecke (stHuil. Dan, Loren- sen, Drammen. 2 Gezusters, de Jong, Noordwijk. 19 Julij. Cuba, Eijlers Suriname.Buffon Lufevre, Nantes. Lion (st.), Londen. Mag- net (stdito. Eendracht, Fortuin, dito. Cassandra, Heim, Malmöe 20. Julij. Fox, Icing Yarmouth. Catharina. Medin, Galatz. UITGEZEILD: NIEUWEDtEP 18 Julij. Broedertrouw, Rotgans, Batavia. Tonia, Zeeman, dito is uit zee terruggekomen. Maleijer, Bok, Gardiff. Corsair Clowton, Sunderland Crocus, Wishart, dito. Cordula, Christensen, Christiania. Fire Sodskende, Egenes, Drammen. Grevende Karen Wedel, Christensen, dito. 3 Gebroeders, Kaspersma, Londen. New- bottle. Frank. Newc. Zenobia, Carter, Yarmouth. Rembrand (st.) St. Petersburg. Jantina, Vos, Vollenhoven te Velde, beiden avontuur, Cycloop, Takes, Stokholm. Magnet, Letkeij, Londen. Prinses Clolilde, gemalin van Prins Napoleon, verkeert in gezegende omstandigheden en rekent tegen St. Nicolaas. De prinses van Pruisseri heeft dezer dagen den eersten steen gelegd voor de kapel van hel katholieke vvccsjoiigcnshuis te Coblcntz. Garibaldi heeft zijneu vrienden verklaard nog 10.000 Italia nen noodig te hebben met wapenen in de vuist en moed in het hart. Lord Palmcrslon heeft aan ccnige uitgeweken Hongaren en Polen den welgemeenden raad gegeven, om in den legeuwoordigen tijd niets te doen voor de onafhankelijkheid dier naliën. De russische regering heeft verklaard bereid Ie zijn met Frankrijk en Engeland zamcu te werken om de mensch- onlecrendc wreedheden der Turken in Syrië te doen ophouden. De maréchausécs te Vucht hebben zes gedeserteerde militairen aan gehouden en achter de tralies gezet. Het Israëlitisch consis torie te Londen zal eene circulaire aan de verschillende opper rabbijnen rigten, bevallende uilnoodiging om tot ondersteuning der Christenen in het oosten mede te werken. Dit is voorzeker een aangenaam blijk van liefde en verdraagzaamheid jegens andersdenkenden. Te Karlsruhe is dezer dagen een onder wijzer in de gymnastiek het slagtoffer geworden van zijne ge vaarlijke betrekking. Bij een sprong kwam hij in plaats van op zijn beenen op hel hoofd neder en binnen weinige oogen- blikken was hij den weg gegaan van alle onderwijzers in de gymnastiek. De Christenen te Damascus zijn zeer huiselijke inenschen geworden, daar zij niet meer op straat durven ver schijnen, tengevolge van de aanvallende houding die de mannen van de halve maan tegen hen hebben aangenomen. De troepen te Napels hebben weder eene bloedige zamenkomst melde burgerij gehadvele dooden en gewonden. De bevolking is eenigzins anders dan vrolijk gestemd. In de meeste sleden en dorpen in onze noordoostelijke provinciën bestaan sedert eenigen tijd spoorweg-vereenigingen. In de laatste dagen hebben zij het hij de Tweede Kamer adressen doen regenen, waarin iedere gemeente bovenal den wcnsch uitte, om een hoofdlijn of op zijn minst een zijtak langs die gemeente te verkrijgen. Een ontbonden club. Bij de onaantastbaarheid van de vereenigingen in Engelandkon het niet missen, of er moesten ook gevaarlijke vereenigingen (clubs) in het leven tre dendie, gelijk een Engelsch schrijver zich uitdrukt, in de vorige eeuw »door den strop werden ontbonden". Zoo bestond er onder andere eene club »der dood slaanders", wier leden minstens één moord moesten begaan heb ben. Ook bestond er eene club »der schrikaanjagers" wier leden de meest gevreesde twistzoekers waren. De Mohoek-club, of de club der menschen- etershad ten doelde voorbijgangers in de straten aan te vallen en te mis handelen. Tot deze laatste vereeniging behoorde in zijne jeugd de lord-op- perregter Holt. Op zekeren dag stond in Old-Bailcy voor zijne lordschap teregt een per soon, die van straatroof beschuldigd werd en wiens schuld bewezen was. De regter herkende in den misdadiger een zijner voormalige club-vrienden en daar hij in den waan verkeerde door dezen niet herkend te zijnvroeg hij hem, wat er van de overige leden der club geworden was. Met eene diepe buiging antwoordde de gevraagde «Ach, mylordl zij zijn allen opgehangen, behalve uwe lordschap en ik". Getrouwd KLAAS van dek BEN en WILLEMINA WIGMAN. iïieuwediep 19 Julij 1860.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 3