zijn mishandeld even als schapen door de wrceile wolven der dynastie van de Bourbons, van welke Ferdinand de wreedste was, en dien gij nog overtreft, gij, de zoon van den inein- ccdige, van den heiligschenner, van den tiran, van den beul den door iedereen vervloekte. »Voor u, broeders, is het thans een pligt, u op de slem van den goeden herder Garibaldi te vereenigen, om dien hel - sclie vernielaar te verjagen. Gelooft zijne cedcn niet; het zijn eeden van een wolf. Herinnert u het verleden; hij is, even als zijne voorgangers, ecu verrader, een laaghartige. Let op hel signaal en dan aan hel werk! Verjaagt, vervolgt dien beul en de zijnen en keert dan in den schoot vari uw vaderland terug. Binnen weinige dagen zal onze vader, hel genie van Italië, onder ons zijn; aan het werk. broeders! Verlossen wij de onzen van het monster en den beul! Stellen wij Garibaldi aan ons hoofd en roepen wij: Leve de Italiaansche eenheid! Leve Vic- tor Enunannel!" Daar het aantal zelfmoorden bij het fransche leger toeneemt, heeft maarschalk Magnan bij dagorder herinnerd aan de dagorder van 28 Julij 1851 aldus luidende: «Welke ook de oorzaken van die wanhopige handelingen zijn, toonen zij meer zwakheid dan moed; zij zijn strijdig met de goddelijke wetten en rncl die der godsdienst en worden door de wellen van eer veroordeeld. Bij gelijke omstandigheden heeft keizer Napoleon I zijne verachting van den zelfmoordenaar getoond door hem te vergelijken met een soldaatdie den dag voor een groolen veldslag zijn post verlaat. Het J ournai de 1' Aisne meldt, dal tien 17den een grijsaard van 72 jaar, te Caillouë! (Frankrijk) woonachtig, zich onder zeer vreemde omstandigheden van het leven heeft beroofd. Hij ontmoette drie kinderen en verhaalde hun, dal hij zich ging ophangen, terwijl hij hen overhaalde te komen zien, hoe dal in zijn werk ging. Hij maakte een touw aan een balk vast, loonde de kinderen aan, dat hel Ie lang was, vvanl dal hij met zijne voeten den grond zou raken, maakte bel toen korter door er kuoopen in te leggen, klom op een stoel, deed den strik om zijn hals en wierp daarna tien stoel omver. Tot nu toe waren de kinderen lagchende toeschou wers geweest, tiaar zij van mecning waren, dat alles uit scherts geschiedde. Toen zij hem echter zagen hangen en met den dood worstelen, riepen zij een buurman ter hulp; deze wilde den ongelukkige lossnijden, en vond niets dan een bijltje, waarmede hij op hel touw begon te hakken. Onge lukkig was dit werktuig niet scherp, zoodat de slrik vaster werd toegehaald, in plaats dat hel louw werd doorgehakt; spoedig was tle grijsaard ecu lijk. De Morning Post beval een schrijven uil Parijs, waaraan wij liet volgende onlleeuen: »lk wensch geen ougelukkigspropiicel Ie zijn; maar als deFran- sclicn in Syrië worden ontscheeptdan vrees ik. op grond van bcriglcnwaarop gij kunt staat makendat een godsdienst-oor log in het geheele Oosten zal uitbarsten. Het is zeker, dat hel niet lang zal durenof de strijd zal hel karakter van een kruis- logl aannemen. De Griiksche regering heeft reeds voorgesteld, troepen naar Syrië te zenden hetgeen op het zelfde neerkomt, alsof Rusland zijn contingent zond. De mahomedanen zullen de Fransche interventie beschouwen als een aanval legen hel Isla- mismusen in plaats van het bloedvergieten te voorkomen zal het, naar alle menschelijke berekening, juist worden uitge lokt. Het kan lang duren alvorens een Franseh corps naar Da- ïnascus opruktgelijk dit hel voornemen is. Als dit bij de volgelingen van den propheet te Beyrulh bekend zal zijndan zal deze tijding bijna met de snelheid van den clectrischen le- legraaph door geheel Azië worden verspreid. Want het is ver bazend met hoe veel spoed en geheimhouding tijdingen ouder de Oostersche natiën ruchtbaar worden. In Europcesch Turkije zal de uitwerking zich spoedig eveneens doen gevoelen. Bosnië wacht slechts op bet signaal, om den borger-en godsdienlsoor- log te beginnen. Er valt niet aan te twijfelen, of wij zullen in 18G0 in den volsten zin des woords opnieuw eene Ooster sche quaestie hebben. Frankrijk schijnt dit te verlangen, Rus land wenscht het natuurlijk, en de regering van 11. M. is naar bet schijnt, niet bij magie het te beletten". BEURSBERIGTEN; Amsterdam. 51 Julij. W.S, 3} pc. 64. 5 pc. 76j. 4 pc. 98}^. Spanje. 1| pc. 59r£. builcnl. 5 pc. 48^. binnenl. 5 pc. 47T|. Rusland. 1816, 5 pc. 101 g. 5 pc. '100;!. 1829, 5 pc. 84J. Oostenrijk, melall. 5 pc. 51J. dito 2j- pc. 27J. dito rente amst. 5 pc. 74|. nationale 1854 5 pc. 58|. 5CHEEPSTIJDIKGEH. BINNENGEKOMEN NIEÜWEDIEP, 29 Julij Jantina, Pot, St. Petersburg. Haabet, Beek Nerva. de Stad Goor, Veldhuis, Dantzig. Vreije Vries, Arrema, dito. Thorbecke, Witting, dito Aguat Aasulden, Osterrisöcr. 30 Julij Diana (st.), Londen. Beaver (st.), dito Renske, Mooij, Riga. Frantz von Malthies, Leithofï, dito. Elise, Nieboer, dito. Eelbrandina, Atzema, Memel. Triton, Dale, Dantzig. Eijr, Holst, Fredenkstad. Moses, Valck, dito. Concordia, Hendriksen, Tonsbcrg. 31 Julij Skulda, Mansen Frederikstad Corsair, Clarkson, Sunder- land. Economy, Baxter, dito Soeskummeren, Lorentsen, Frederikstad. UITGEZEILD: NIEÜWEDIEP, 29 Julij. Baltimore, Brakke, Batavia. Louise Roe- lofviena, Sybrandi, Soerabaiia. Herman, Luttenberg, dito. Willem Hendrik, Reckering, Kaap de G. H. Bappi, Lusina, Triest. Anna Marie, van der Kooij, Venetië. La Asturiana, Valdez, Santander. Ondine (stLovius, Bordeaux. Vrouw Dieuwke, Feenstra, Londen. Gouverneur Generaal Duvmaer van Twist, Hoeksma, Liverpool. Twenthe, (stHuil. Maria, Vollert, Rotterdam 30 Julij. Prins van Oranje, Ilensing, Bat. Jetskalina Wija, Doornbosch, Venetië. Unione. Zar, Snnnerland. 31 Julij. Cornelia, de Vries, Cardiff» G3M3XT3D3 3BBÏ3TS1T. Een militair te Nijmegen, die te veel aan Bacchus had geof ferdbeeft zijn evenwigt verloren en is doodgevallen. Aan-

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 3