M 67. UELDERSCIIE en MEIWEDIEPEPi COURANT. ZONDAG 19 AUGUSTUS. 1TIS TT W S T IJ D I ÏT G- S 1T. ri'-J):--- "V:V ACHTTIENDE JAARGANG. Wordt uitgegeven op Zondag en Donderdag door den Boekh. G. BAKKER Bz., te Nieuwediep Abonnementsprijs per kwartaal f 1 30 Franco per post 1.50 Enkele nommers 0.10 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en post directeuren. ADVERTENTIES worden aangenomen tot Zatur- dag en Woensdag middag 12 uur. Prijs van 1 tot 4 regels is f0.60. Voor iederen regel meer ƒ0.15. Zegelregt voor elke plaatsing 0.35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan. Brieven en stukken franco aan den Uitgever. HELDER en NIEUWEDIEP 18 Augustus 18G0. De Eerste Kamer heelt gisteren in eenc voltallige zitting met 54 legen 5 stemmen het wetsontwerp betreffende de spoorwegen aangenomengelijk mede het ontwerp lol ver hooging van hoofdstuk V der slaalsbegrooling met 1 inillioen voor den aanleg van spoorwegen. Z. M. heelt benoemd: tol ontvanger der loodsgelden te Hcllcvoetsluis, den heer .4. Vogelenzangthans ontvanger der loodsgelden te Brielleen tot ontvanger der loodsgelden le Briellc, den heer P. Brouwer Dzn.t thans klerk bij het loods wezen alhier. Blijkens een bij het Departement van Marine ontvangen telegraphisch herigt.is het fregat met slooinvermogen Evcrlscn, onder bevel van den kapitein ter zee M. C. van Vreeland, den lfdcn dezer le Toulon aangekomen. Z M. schooncr Altalanlc, kommandant Dinaux, is den 15den dezer van hier naar Vlissingen gezeild, om aldaar zijn winterkwartier te betrekken. Z. M. stoomschip Cycloop, wordt spoedig hier terug ver wacht, om bepaald voor een togt naar Beyrulh gereed le wor den gemaakt. Men schrijft uit Vlissingen, 12 Aug. Heden middag is alhier ter reede geankerd Z. M. korvet Prins Maurils, gekommandcerd door den kapitein-luitenant ter zee C. P. de Brauwkomende van Oosl-Indië. Het élat-major en de equi page bevinden zich in den besten welstand. Hel élat-major bestaat, behalve uit den kommandant, uit den luit. ter zee 'lsle kl. J. J. B. de Jonge Oudraat, lsle offi cier; de luils. ter zee 2de kl. E. F. Ildnel van Cronenthall J. P. van RossumII. D. Gugot en Jhr. A. F. Meijer, deu officier van administratie 1ste kl. J. Boomde officiereu van gezondheid 1ste kl. A. A. Grondhout en 5de kl. J. F. P. Ermerins en II. L. lleede; de scheepsklerken II. L. Pisuisse cn W. C. Lentingen den lslen luit. der mariniers S. A. Roos. Dingsdag zou de korvet door den vice-admiraal, directeur en kommandant der marine, worden geïnspecteerd, en waarschijn lijk Woensdag in hel marine dok komen. Tegen 1 September verwacht men, dat hel schip buiten dienst en bet étal-major op non -activiteit zal gesteld worden. Met deze korvet zijn uil Oosl-Indie aangebragt veertien ge arresteerden, die, voor onderscheidene misdaden gevonnisd, in Nederland hunne straf moeten ondergaan. lieden voormiddag ten 12 ure zijn zij le Vlissingen ontscheept en onmiddelijk on der een sterk militair geleide met geladen geweren naar het huis van burgerlijke en militaire verzekering alhier overgebragt, om eerlang per stoomboot over Rotterdam naar de rijksgevange nis te Leiden te worden vervoerd. De gevangenen waren ge boeid en aan elkander vast gebonden. Dezer dagen trad des avonds een lieer van onberispelijke manieren, goede houding, welgemaakte gestalte, doch met een ongemeen groolen neuseen der .salons op deu faubourg St. Gertnain binnen. De bewuste heer ging naar de vrouw des huizes, en maakte eene buiging op eene wijze, zoo als men gewoonlijk doet, wanneer uien de eer niet beeft bijzonder be kend te zijn met de familie. Daarop zcide hij: »IIct doet hem het grootste genoegen, ingevolge uwe vriendelijke invita tie, alhier te verschijnen; het is een geluk, dal hij zal trach ten zich waardig le maken". Die woorden werden half overluid gesproken, doch zoo duidelijk, dat zij, die zich ia de oniuid- delijke nabijheid der dame bevonden, alle woordeu konden verstaan. De vrouw des huizes, eene schoonchoogst bes^faTde daqjfc. doch een weinig schroomvallig, daar zij nog

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 1