Oproeping. MUZIEK in TIVOLI. Die zijn Haar conserveert wordt niet spoedig grijs onder de schamele gemeente uitgedeeld. Ziedaar reeds he t eerste nut door de aanneming der wet geslichtIn Hooi maand zijn 54 amerikaanschc schepen verongelukt. De varkensziekte te Staphorst neemt toe; in één nacht sterven er soms 5 a 4 zwijnen in hetzelfde hok. Zekere bruidegom die erg uit zijn humeur was geraakt en in een vlaag van knorrigheid, behalve zijn bruid ook nog mama en twee bloe ders had vermoord, is ter dood veroordeeld. Te Voorst en Wilp zijn door hardnekkige versntaders van art. 8 der wel van Mozes onderscheidene horologies ontvreemd. Een dienst maagd te Kopenhagen heeft in een snoek, die zij voor de pau toebereiddeeen kostbaren gouden ring gevonden. Zij heeft die terstond voor haar beminde bestemd. De manschappen van het garnizoen te Leeuwarden die zich bij den caserne- brand hebben onderscheiden door het blusschcn van brand ol het redden van wapens en goederen, hebben van Z M. aan gename presentjes ontvangen. Er is een Napolitaan gear resteerd en achter de ijzeren deurtjes gezetdie van plan was om Garibaldi van het leven te beroovcn. De telegraaph- kabel van de Roode Zee is onpasselijk. Eene wijfjeshaai werd den 7den Augustus te Portoré in de Tonnara gevangen welker zwaarte op 20Ü0pond geschat werd. In hare maag vond men eene volkomen ongeschonden dolfijn, eene zeekat en een lam. Middel tegen koude handen. Een heer stond op zekeren winterdag voor een winkelkastom de ten toongestelde voorwerpen te beschouwentoen hij voeldedat iemand in zijn zak tastte. Vermits er nog iemand voor de kast stond, wendde hij zich onmiddelijk tot dezen, zag hem scherp in het oog en zeide: «Uwe hand was in mijn zak"! «Inderdaad hernam de andere geheel bedaard«dan vraag ik u ver giffenis; doch het weder is zóó koud, dat men maar blijde is, als men de handen ergens kan insteken." Een goed geloof. Aan een jong mensch werd gevraagd of hij viool kon spelen. »Ik geloof hot wel, dat ik het kan," «antwoordde hij" maar geprobeerd heb ik het nog niet". Uitwerking. «Je moet wat meer brood eten, men jongen!" zei iemand, die van het vele wijn drinken een geweldig rooden neus gekregen had, aan tafel tot zijnen neef, «want brood maakt de wangen rood, zooals het speekwoord zegt". «Dan hebt gij zeker veel brood gesnoven?" vroeg het neefje. Eene sprekende Piano. In zeker blad kwam onlangs de volgende advertentie voor: Eene zoo goed als nieuwe vleugel piano, 6^- octaaf, is uit de hand te koop. Te spreken des namiddags van 1 4 ure, in de straat No. 4. A.BVBB.TSITTISIT. Op Zondag 26 Augustus I8G0. Entree en Dans vrij. Aanvang 8 ure. Ingevolge art. 1082 Burg. Wetb. worden de onbekende en bekende Schuldeischers van wijle den Heer Mr. J. van HENGEL, in leven Burgemeester van de gemeente Wie- ringen, en aldaar den 25 Dec. 1859 overleden, opge roepen tegen Dingsdag 4 September i 8G0 's voormiddags te 11 ure ten kantore van den Notaris W. J. H1DDE BOK aan den Helderalwaar namens de erfgenamen van den onder het voorregt van boedelbeschrijving aanvaardden hoedelzal worden gedaan rekening en verantwoording van het door hen gehouden beheeren de schuldvorde ringen voldaanvoor zoo verre het bedrag der nalaten schap zal toereikende zijnwordende echter reeds hier medegedeeld, dat alleen de hypothecaire schuldeischer en deze slechts ten deele zal kunnen worden uitbetaald, en alzoo noch voor de preferente noch voor de concur rente crediteuren, blijkens de bedoelde Rekening en Ver antwoording, iels zal te ontvangen zijn. De Notaris W. J. HIDDE BOK. De OUD-CARTAGENA'S BERG-PLANTENOLIJ belet niet alleen on middelijk het uitvallen van het Haar, maar zij behoudt het leven en de groeikracht van het aanwezige Haar zóó volmaakt, dat daardoor de grijsheid (verdorring) wordt voorkomen. Die zich gewent deze Haarolie als gewone Haarolie of Pomade te gebruiken, zal, om het zoo eens uit te drukken zijn jeudig leven minstens tien jaren rekken, zoo lang men toch een' fer- men onverkleurden haarbol bezit mag men hetzij hier met eerbied gezegd, toch niet oud heeten en hoe eerbiedwaardig ook de ouderdom zelve is, wenscht men toch zeer zeldzaam vóór den ouderdom oud te schijnen. Om dit mid del voor elk bereikbaar te stellen is de prijs 60; als conservatie-middel heeft men aan 2 of 3 fleschjes genoeg per jaar, maar als geneesmiddel moet het bepaald eenmaal daags gebruikt worden. Hoofddépót te Delft bij A. BREEDVELDT Az. Verder verkrijgbaar bij H. D. SCHLiiTER, te Nieuwcdiep. Wed. W. Mars, Wieringerwaartl. S. Keet, Scbagcn. B. Upinanii, Barsingcrhorn. Gebr. Frese. Venhuizen. D. Boots, Alkmaar. B. I). van Wce- dc, de Rijp. W. en B. WiebolsPtirmcrcnd. G. A. Köhne, Edam M. Vriend, Zaandam. II. J. Teunisse, Haarlem. H. Ronken, Amsterdam. Albt. Oosterbaan, Amsterdam. Mej. C. J. Blank, Amsterdam. Gebr. Reekers, Weesp. G. W. Böllgcr, Zuid-Scharwoudc. Wed. R. Jongerling. Eijcrland. NIEUWEDIEP BIJ C. BAKKER Bz. GEDRUKT BIJ S. GILTJES.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 4