11ELDERSCI1E EN MEllWEDIEPEll COURANT. 9 SEPTEMBER. Inspectie over de Milicien- Verlofgangers. 1T123 TJ 77 S T X" D 2 1T G H 1T. Wordt uitgegeven op Zondag en Donderdag door den Boekh. G. BAKKER Bz., te Nieuicediep. Abonnementsprijs per kwartaal f\ 30 Franco per post1.50 Enkele nommers0.10 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en post directeuren. ADVERTENT1EN worden aangenomen tot Zatur- dag en Woensdag middag 12 uur. Prijs van 1 tot 4 regels is f 0.60. Voor iederen regel meer f 0 15. Zegelregt voor elke plaatsing 0.35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan. Brieven en stukken franco aan den Uitgever. ACHTTIENDE JAARGANG. De BURGEMEESTER der gemeente Helder maaktter voldoening aan de circulaire van den lieer Commissaris des Konings in deze provincie dd. 23 Augustus 11. ïllfM/S- (Provinciaal blad No. 79) bekend, dat in de maand Oclober eerstvolgendegeene inspectie zal worden gehouden, over de verlofgangers der Naliouale Militie. Helder 8 September 1860. De Burgemeester voornoemd, STAKMAN BOSSE, HELDER en NIEUWEDIEP 8 September 1800. Naar wij vernemen zal op aanstaanden Maandag, den 40den dezer, des avonds ten 7-j- ure, in hel lokaal Tivoli al hier door ecu Leclor van de Maatschappij tot Nut van 't Alge meen eene Voorlezing worden gehouden over de Natuurkunde. Personen, die geene leden zijn van het hier beslaand De- parlement kunnen worden geïntroduceerd. De sterke drank heeft ook in deze gemeente weder ecu offer geëischt. Een .matroos van een der alhier in de haven liggende schepen is in den nacht lusschen Dingsdag en Woens dag j. 1. ten gevolge van het misbruik van den drank in het water geraakt en jammerlijk verdronken. Den volgenden mor gen vond men zijn lijk. Naar wij vernemen zullen J. Arlceroo en echtgenoot, wonende in de Langestraat aan den Helder, op Zondag den Oden dezer, hun gouden huwelijksfeest vieren. Zulk een leest is zeldzaam en wordt daarom door hen die door stoffelijke welvaart rijkelijk gezegend zijn, in den kring van betrekkingen en vrien den met eenigen luister gevierd. Daar genoemde feestvieren de echlgenooten echter niet onder dezulken beboeren, die zich op het bezit van veel geld en goed kunnen verhoovaardigen, meenen wij er de aandacht op te moeten vestigen dat zulks wel eens eene reden te meer kon zijn, waarom zij gaarne van vele menschenvrienden een aangenaam en verblijdend bezoek zouden ontvangen. Door den Minister van Oorlog zijn aan de besturen van de gemeenten des Rijks, waar troepen, tot den Staal behooren- de, in de aan die gemeenten toebehooreude kaserue-gehouwen gehuisvest zijn, eene circulaire gerigt, om, op grond van Zr. Ms. besluit van den 6den Augustus li., alsnu die gehouwen kosteloos van die gemeenten over te nemen, alsmede de daarin aanwezige meubelen, welke voor elke militaire bezetting ge bezigd worden, onder de reeds bekende voorwaarden. De plaatselijke of garuizoens-kommandaulen in elke plaats des Rijks zullen van de heeren burgemeesters de gehouwen, enz. overne men en deswege niet hun contracteren. De Minister van Binncnlaudsche Zaken heeft op voorstel van den raad van toczigl op dc spoorwegdiensten, den heer Bernetalgemeen opziener op het stoomwezen hij dien raad opgedragen zich naar België en Haunovcr te begevenom al daar de inrigtingeu van het stoomwezen hij de spoorwegen en de beweging der treinen in hare bijzonderheden na te gaan. Zijner Majesleits transportschip de Heldin, onder hevel van den luitenant ter zee der 1ste klasse P. Tuulenlioofd, heeft den aden dezer dc recde van Plymoulh verlaten en zijne reis naar Alexandric voortgezet. Men schrijft uit Staphorst, 1 Sept. Als eene bijzonder heid kunnen wij vermelden, dat de vrouw van J. P. T. ie R. na 20 jaren wachten, dezer dagen bevallen is van ecu zov/r, terwijl haar eersteling het huwelijksbootje is ingestapt. JBr'~

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 1