aldaar bevallen de echtgenoot van den heer H. J. W. van hare derde dochter, in den tijd van 50 maanden, zonder tweelingen. Dit jaar schijnt bijzonder vruchtbaar te zijn. Een droevig ongeluk had onlangs plaats aan het stoomge maal de Koekoeknabij Kampende stoker namelijk had het ongeluk lusschen de machine te geraken en daardoor beide ar men te breken; hij is naar het stads-zickenhuis vervoerd; de ongelukkige heeft eene vrouw met vele kinderen. Dezer dagen had te Maastricht een droevig ongeluk plaats. Op het plein van het rijks-arsenaal was men niet het beproe ven van nieuw gemaakte geweren bezig, Een jongeheer, de zoon van een geacht fabriekant, had het ongeluk, bij het afschieten van zulk een vuurwapen, een in de nabijheid staanden jongen geweermaker inde zijde te treffen, zoodat deze dadelijk overleed. De getroffene was slechts 1G jaar oud en een zeer oppassend jongeling. Er loopteen gerucht, dat reeds vroeger is besproken; men zegt namelijk, dat, indien Rome werkelijk tot de hoofdstad van een vereenigd ltaliaansch koningrijk wordt gemaakt, een gedeelte der stad, het valicaan bevattende en thans »Citla Leonina" of «Traslavere" gekeeten, neutraal zal worden verklaard en tot woonplaats van den paus zal verstrekken. In de laatste helft der vorige maand werd te Spa eene aanzienlijke hoeveelheid juwcelen gestolen. Aanvankelijk dacht men, dat de dief zich naar Verviers had begeven en daar moest vertoeven, doch nadere onderzoekingen hebben doen blijken, dat de dief, Oscar Colin genaamd, van daar naarPruissen ver trokken is. Vele der gestolen juweelen zijn iulusschen te Ver viers in de bank van leening teruggevonden. Uit Napels wordt aan de Presse gemeld, dal een Zwitser is gearresteerd, onder voorwendsel dat hij de soldaten tot de sertie aanspoorde. Hij werd inde gevangenis geworpen, aanban den en voeten gebonden en met stokslagen gestraft. De Zwit ser was geen militair en alles is geschied zonder eenigen vorm van proces. Men schrijft uit Londen, 5 Scpt. Lord Derby ontving 11. Zaturdag op zijn heerlijk landgoed Knowsley-park, te Liverpool, de vrijwillige scherpschutters van Lancashire, onveer 12,000 in getal; na eene soort van revue over hen te hebben gehouden onthaalde hij hen gastvrij onder tien tenten; bij die gelegenheid werden 11,540 vleeschpastijen en 59 okshoofden bier gebruikt. Het aantal toeschouwers wordt op 150 a 200,000 begroot. Men verneemt dat het bonweri eener vaste brug over den Rijn, bij Mannhciin, thans beslist is. Even als die van Keulen, zal zij zoowel voor den spoorweg als voor voetgangers, rijtui gen, enz., tot verbinding lusschen de beide oevers dienen. De kosten zijn op 5 milüoen gulden geschat, waarvan de Berbachcr spoorweg-linie i en de Badensche regering voor hare rekening uccmt. In het voorportaal van de kerk der Pelits-Pères te Parijs staat een blinde, die rijkelijk aalmoezen ontvangt. De policie kreeg onlangs bcrigt, dat hij in de straat Saint-Picrre-Montmarlre voor 50,000 fr. een huis had gekocht, van welke som zijne vrouw 12,000 francs in gereed geld had voldaan. Bij een ingesteld huisonderzoek vond men verscheidene aandeelen in industriële ondernemingen, enz., die eene zeer groote waarde daarslelden. Sedert zeven jaar had de blinde zich dit vermo gen met bedelen verschaft. Daar hij geen verlof van de poli cie heeft, en deze hem slechts oogluikend toeliet, is hij gear resteerd en van bedelarij beschuldigd. De Opinione meldt uit Napels, dat Garibaldi te Montc- leone is aangekomen. Een gedeelte der troepen heeft met de insurgenten gemcene zaak gemaakt, het andere gedeelte is ver strooid. De provincie Salerno is in opstand. Men hoort de kre ten van: «Leve Victor Emmanuel! De geestdrift der bevolking is buitengewoon. De koninklijke troepen, afgezonden tol verster king van die te Monleleone, zijn op Avellino teruggetrokken. De graaf van Syracuse wordt aldaar verwacht. Uit Beyrulh wordt van den 22slen Augustus gemeld, dat den 2üslen, bij het opgaan der zon, de lereglslellingen te Damascus zijn begonnenFuad Pacha heeft 57 personen doen ophangen; de galgen waren op verschillende plaatsen der stad opgerigt, ten einde meer indruk op de bevolking te maken. Tc Grenk-Meidam, een der meest fanatieke kwartieren van Da mascus, zijn 110 andere personen, die of als bachi-bonjoucks of als soldalen in dienst waren, gefusilleerd. Den 25s(en zou den de tot dwangarbeid en gevangenis veroordeelden naar Con- slantinopel worden ingescheept. Het proces van den ex-gou verneur Alimed-Aga en andere officieren wordt bij den krijgs raad behandeld,- het vonnis zal dadelijk ten uitvoer worden gebragt. De schuldigen, welke ontvlugt zijn, worden bij ver stek veroordeeld. In het regeringsdislricl Minden is eene zeer nuttige politie verordening uitgevaardigd. Op verbeurte eener boete van boogtens 10 th., is daaibij aan arbeiders en aibeidsters op fabrieken voorgeschreven, om, wanneer zij inde nabijheid van machines werkzaam moeten zijnhunne kleederen zoo naauw aan het lijf te doen sluiten, dat deze in geene aanraking met de rade ren, enz. kunnen komen. jl. Dingsdag is te Londen het doodvonnis voltrokken op Wiiliam Godfrey Youngman, die, zoo als men zich zal herin neren, zijne moeder, twee broeders en zijne bruid heeft ver moord. Bij dit droevig schouwspel waren meer dan 20,0000 personen tegenwoordig. Dezer dagen heeft op den spoorweg van Manchester naar Burley een verschrikkelijk ongeluk plaats gehad, doordien van een der twee pleizierlreinen twaalf waggons los raakten, waardoor elf personen gedood en 19 zwaar gekwetst werden. Een groot aantal reizigers heeft mede ligtere verwondingen bekomen.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 2