(IELDEimillB es MEÏWEDIEPER (MAM V 16 SEPTEMBER. ITHSUWSTIJDIITOEIT. Wordt uitgegeven op Zondagen Donderdag door den Boekh. G. BAKKER Bz., te Nieuivediep. Abonnementsprijs per kwartaal fi 30 Franco per post«1.50 Enkele nommers«0.10 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en post directeuren. ADVERTENTIEN worden aangenomen tot Zatur- dag en Woensdag middag 12 uur. Prijs van 1 tot 4 regels is f 0.60. Voor iederen regel meer f 0.15. Zegelregt voor eike plaatsing f 0 35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan. Brieven en stukken franco aan den Uitgever. ACHTTIENDE JAARGANG. HELDER en NIEUWEDIEP '13 September 1800. De aangekondigde feestelijkheden in de naburige gemeente Schagen hebben j.1. Donderdag den 15 dezer, begunstigd door bet fraaiste zomerweder, plaats gehad. De harddraverij werd 's middags ten 12 ure gehouden; door 12 paaiden werd naai den prijs gedongen. Nadat dit volksfeest tot aller genoegen was afgeloopen, begaf zich ten 4 ure de zangvereenigiiig Euterpe voorafgegaan door haar vaandel, naar de hervormde kerk. Daar werden de binnenkomenden door welluidend orgelspel begroet. 1 Door genoemde vereeniging werden vervolgens voorgedragen de zangstukken: HymneJezus lijden, dood en verrijzenis; Cantate op het Pinksterfeest en Landelijke Avondstond. De uitvoering van deze stukken werd geaccompagneerd door de muziek vau de heeren Slangen en Hazen van Schagen en de heeren Polak van den Helder. Het groot aantal toehoorders gaf luide haren bijval over deze schooue uitvoeringen te kennen. De feestelijkheden van dezen dag werd des avonds besloten met een prachtig vuurwerk vau den beer van der Brugh van Am sterdam. Duizende menschen waren op de been om dit zeld zaam schouwspel te zien en te bewonderen. Voorzeker zullen de festiviteiten van j.1. Donderdag, bij ingezetenen en bezoekers van Schagen, een hoogst aangename» indruk achterlaten. Z. M. heeft tot voorzitter van de Eerste Kamer der Sia- ten-Generaal, gedurende de zitting van 18G0—1861, benoemd den heer Mr. J. A. Philipse. lid dier Kamer. Gepasseerde week had te Ootmarsuin een droevig onge val plaats; de vrouw eens daglooners, welke sinds eenigen tijd aan zinsverbijstering leedwist omtrent te middernacht weg te sluipen, zonder dat de man haar dadelijk miste, en verdronk zich in eene naast hare woning gelegen put. Door den kerkeraad der Waalscbe gemeente te Middelburg is lol buitengewoon predikant aldaar beroepen de WelEerw. lieer J. L. Lutithans predikant te Eenigenhurg. Hoewel het brandbrielschrijveu in de kolonie Omincr- Schans een feit van algemeene bekendheid is, dicnc dit berigt, als een bewijs der verregaande brutaliteit van genoemde misda digers. 5 jeugdige vrouwspersonen zijn weder lieden, wegens schriftelijke bedreiging lol brand, gearresteerd, welke niet alleen hel hun te laste gelegde feit voor den kanlonregler aldaar moe ten erkend, maar, naar men verneemt, staande gehouden heb ben, het schandelijk plan ten uitvoer te zullen brengen. De werkzaamheden der veelvuldige transporten door de kolonie als anderzinls, aan de policie aldaar veroorzaakt, vorderen dringend dat de plaats van den eervol ontslagen en tot portier in het nieuwgebouwde huis vau bewaring aldaar benoemden rijksveld wachter G. D. spoedig door een ander worde vervuld. Te Wageningen had een oppassend jongeling onlangs het ongeluk, door duizeligheid, van een schommel af te vallen, ten gevolge waarvan hij weinige oogenblikkcu daarna overleed. Hel oordcel van de Globe over den koning van Napels is nog harder, dan dat, door den Times voor ccuigc dagen geuit. Zoo zegt eerstgenoemd blad: »Frans II heeft noch ge vochten, noch geabdiceerd; bij loopt eenvoudig weg, gelijk een fraudaleus bankroetierdie het voorradige geld in den zak heefl gesloken". Uit Engeland wordt weder een nieuw voorbeeld van buiten gewone vruchtbaarheid gemeld. Zekere dame M Quecn, tc Macke- anslon, bij Thonbill, is den 5den Oct. 1857 bevallen vau een drieling; 2 November 1858 vau een tweeling en 2 September ll. mede van een tweeling, derhalve vau zeven kinderen in minder dan drie jaren. Tc Hamburg is dezer dagen het berigt ontvangen, dat dc*;* onverschrokken reiziger Dr. Roscher gestorven is* Hij had eene expeditie tot verdere onderzoeking van Midden-i&ika onderno-

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 1