GSME1TG-DE 3Z3B.ISTE1T. men, en was daartoe tot eene der groote binnenwateren ten westen van Zanzibar doorgedrongen. Daar werd hij des nachts door twee wilden overvallen en met een vergiftigden pijl ge dood. Zijne bedienden namen de vlagt en bragten de treurmare te Zanzibar. Dunne verklaringen werden spoedig bevestigd, daar weinige dagen later een opperhoofd der negers te Zanzibar aankwam, die de tot zijn stam behoorcude moordenaars had laten in hechtenis nemen en thans aan het geregt overleverde. Op een feestdat onlangs te Parijs bij den beer Königs- warter, lid van het wetgevend ligchaam, ter eere van den aldaar aanwezigen bekenden dichter Berlhold Auerbach werd gegevenwerd aan tafel voor de arme bewoners van Syrië eene collecte gehoudendie zeer rijk uitviel. Eene dame bad echter geen geld bij zich; toen men haar uitnoodigde voor eene bijdrage te teekenen, die terstond werd gestort, geraakte de dame in gecne geringe verlegenheid, doch zij herstelde zich spoedig, en nam schier onmiddelijk daarop twee rijke brillante ringen, die zij droeg, uit de ooren, wierp die op de schaal, alsmede een strookje papier, waarop de woorden stonden: «Deze oorhangers zijn een geschenk voor eene Syrische bruid, welker bruidegom vermoord is, zoodra zij besluit een anderen te huwen". Men moet het erkennen, dat de Parijsche dames de kunst meesterlijk verstaan, zich uit eene tijdelijke ongelegenheid te redden. De militaire toerustingen van Oostenrijk worden van zeer ernstigen aard. Zestien regimenten infanterie zullen in den loop dezer week per Zuiderspoorweg, deels naar Triest, deels naar Fiume worden overgebragl. Buitendien vertrekken dagelijks twee militaire transporten over den Westerspoorweg naar Tyrol. In het Venetiaansche neemt de gisting voortdurend toe; het wemelt er vreemde zendelingen, ondanks de strenge waakzaamheid der autoriteiten. Oproerige geschriften circuleren er in grooten getale en worden door de geheime comitees, die zich in onderscheidene steden gevormd hebben, verspreid. De emigratie, zoowel uit het Venetiaansche als uit Zuid-Tyroi, is in den laalslen tijd weder toegenomen. Volgens bcrigten uit Syrië is de hoofdreden, waarom de Fransche expeditie nog niet naar Damascus is vertrokken in de diplomatische beinoeijingen gelegen, die zoowel te Constanti- nopel als te Parijs geschieden, om zulk een togt als hoogst bedenkelijk voor de Christenen, door eene vreesselijke uitbar sting van de Mahomedaansche dweepzucht, voor te stellen. Toch zal de expeditie, inzonderheid als eene wraakneming op de Drusen van het gebergte, plaats hebben. Te Rogne is dezer dagen een schrikkelijk ongeluk ge beurd. Tien werklieden waren bezig met de bogen van een gewelf, dat zij voor een schapenstal hadden gemaakt, weg te nemen, toen eensklaps het gewelf instortte en de tien arbeiders, alsmede den aannemer, onder de puincu begroef. Vier hunner, waaronder den aannemer, bleven onmiddelijk dood, en twee werden zoo zwaar gekwetst, dat men voor het behoud van hun leven vreest. De overigen kwamen met ligte verwondin gen vrij. De Patrie meldt, dat de koning van Napels Gaëta ver laten en zich aan boord van een Spaansch fregat naar Se villa begeven heeft. BURGERLIJKE STAND. Van 8 15 September 1860. GEHUWD H. Westerink en S. Alleijn. G. J. Veen en C. S. Heij. denrijk. J. Burger en A. Quast. BEVALLEN: A van Doorn geb. Goedraad D. G. Peereboom geb. Marees Z. M. Metselaar geb. van der Wooning D. M. London geb Steeman Z. A. Hopman geb, Bierens D. M. Stigter Z. A. M. van der Enden geb. Veen Z. A. Riedeman geb. van don Brom D. W. Berkhuijsen geb de Graaf Z. J. Boon geb. de Vries Z. N. Hol ler geb. Keijzer Z. A. Kohnhorst geb Colje. Z. Levenloos aangegeven 1. OVERLEDEN A. Hoekstra 23 j. H. Koning 28 j. A. Zon 8 m. SCHEEFST IJ DINGEN. BINNENGEKOMEN: NIEUWEDIEP, 12 Sept. Magnet. (st.1, Londen. Provincie Overijssel Gruppelaar, Dundee. Minister Thorbecke (stHuil. Harmonie, de Boer, St. Petersburg. Mindet, Schwartz, Christiania. 13 Sept. Neder land, Hoekstra, Batavia. Vert. 19 Mei Ondine (st Bordeaux. Hal- fast, Kappelen, Frederikstad. Navigator, Kaas dito. Graaf v. Recbteren Voet, Hult. Rubbens, Swart, dito. 14 Sept. Caroline Gundersen, Frederikstad. UITGEZEILD NIEUWEDIEP, 12 Sept. Diana (st.), Londen. William, Wallace, Newc. John en Mary, Dowme, dito. Mabel, Pearson, Sunderland. Fox, King Yarmouth. 13 Sept. Ant. Thompson, Hartlepool Freija, Gjersoe, Chelone Uhteberg, Bjoness, Penelope, Eliassen, Prinds Oscar, Egeness, allen Frederikstad. David Faye, Knudsen, Andreassen, Judith, Elisabeth Catha- rine, Heegaard, Drafua Nicolaysen, allen Drammen. Margrietha Hillechina Pekelder, Hepp. 14 Sept, Emanuel, Gundersen, Frederikst. Olaf Kyrro Christensen, Drammen. Magnet, Letkey, Londen. SEURSBEKIGTEN; Amsterdam. 14 Sept. W.S 2£pc. 61 jJ. 5 pc. 74j. 4 pc. 97£. Spanje. 1| pc. 58£. buitenl. 5 pc. 47. binneul. 5 pc. 45{|. Rusland. 18165 pc. 100j. 5 pc. 1001. 1829, 5 pc. 8i\. Oostenrijk, melall. 5 pc. 44£. dito 2£ pc. 25£. dito rente, amst. 5 pc. 67. nationale 1854 5 pc. 52T|. Men verzekert, dat kroon en scepter van den ex-koning van Napels eerstdaags in eene publieke veiling zullen worden ver kocht. De koning van Napcis is gevlugt, zijn rijk door Ga ribaldi voor den koning van Sardinië in bezit genomen, zijne vloot almede in andere banden overgegaan, zijne hoofdstad ge ïllumineerd, zijn volk verblijd en de rente der staatsschuld ge rezen. Keizer Nap., die met zijne keizerin eene reis door liet zuiden aflegt, wordt overal met gejuich begroet. Tc Sa- cramenlo en Califoruie zijn een groot aantal gebouwen door do

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 2