1860- HELMRSCHE en MEIWEDIEPER MMl 23 SEPTEMBER. 1TIB TT TT S IJ D 11T S ÏT. Wordt uitgegeven op Zondag en Donderdag door den Boekh. G. BAKKER Bz., te Niemcediep. Abonnementsprijs per kwartaal f 1 30 Franco per post«1.50 Enkele nommers0.10 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en post* directeuren. ADVERTENTIEN worden aangenomen tot Zatur- dag en Woensdag middag 12 uur. Prijs van 1 tot 4 regels is f 0.60. Voor iederon regel meer 0.15. Zegelregt voor elke plaatsing 0.35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan. Brieven en stukken franco aan den Uitgever. ACHTTIENDE JAARGANG. HELDER en NIEUWEDIEP 22 September 1850. In «ie zitting van den gemeenteraad opj.l. Diugsdag den 18 dezer waren de heeren Lastdrager en de Lange niet tegen woordig. De notulen van bet verhandelde in de vorige zitting werden gelezen en goedgekeurd. Ter voldoening van art. 205 der gemeente-wet werd door Burgemeester en Wethouders den Raad aangeboden, de bcgrooling en uilgaven van de gemeente voor de dienst van 1861. Zij bedroeg in ontvang en uilgaaf de som van f 152391,105* Tot onderzoek dier begrooting splitste de vergadering zich in drie afdeelingen. Bij trekking van nummers werden tot leden der le afdeeling aangewezen de heeren: Haremakerde Breuk, van Kelckhoven en Beetstot leden der 2e afdeeling, de heeren: Zur MühlenJanzen, Bakker en de Lange en lot leden <ler oe afdeeling, de heeren: ReeringhVerweijde, Strootman en Lastdrager. Op voorstel van het dagelijksch bestuur werd besloten de nog beschikbare erven op den achter-en binnengrond van de Nicuw- slad, nog in dit jaar in het openbaar le verkoopen. Gelijk besluit werd genomen ten aanzien van de hoekjes land in den Huisduincr polder, welke na het maken van den weg naar de begraafplaats, voor dien weg niet benoodigd zijn. De gezamenlijke grootte dier hoekjes land bedraagt 66 roeden en 55 ellen. Op voorstel van de commissie voor de onderhoudswerken werd het dagelijksch bestuur gemagligd, nog in dit jaar tot aanbeste ding wegens het bestraten van den nieuwen weg naar de begraaf plaats over tc gaan. De kosten dier bestrating werden geraamd op p. m. f 5600. De door de commissie voor de onderhoudswerken voorgedra- geue schetsen voor het houwen ecner school in de Nieuwslad, zoo mede voor het vernieuwen en vergrooten van de School te Huisduinen en het herstellen van de onderwijzers-woning aldaar weiden voorloopig goedgekeurd. Tot hulponderwijzers bij de openbare lagere scholen, op cene jaarwedde van /TOf), werden benoemd, de heeren IE. Kuijk van Kolhorn en C. Sipkens van Harlingenom voorloopig werkzaam le zijn, de eerstgenoemde in de school in de School straat en de laatstgenoemde in de school aan de Hoofdgracht. Aan den lieer J. E. Janzen werd, om billijke redenen, kwijtschelding verleend der boete wegens te late oplevering van aangenomen werk. Het verzoek van P. de Wit c s. om cene lantaarn tot ver lichting van de Draaisteeg en van P. J. Bakker oin eene lantaarn tot verlichting eener steeg in de oude Keikstraat, werden voor als nog afgewezen. Na de mededeeling van ecnige ingekomen stukken, werd de openbare zitting opgeheven en in eene zitting met gesloten deuren veranderd. Naar wij van eene goede zijde vernemen zullen op de provinciale vergadering der Rederijkerskamers, den lödcu Oc- tober a. s. in het lokaal Tivoli alhier te houden, de navol gende Kamers vertegenwoordigd worden: Laurcns Jansz. Koster van Haarlem, de Roode Anjelieren van Hoorn, Vondel van Zaandam, Feith van Westzaan, Ulilitas van Edam, Vondel van Amsterdam, Door Oefening Grooter van Amsterdam en Bilderdijk van Alkmaar. Des namiddags van dien dag zullen de gezamenlijke wer kende leden cene vergadering houden, gewijd aan de huishou delijke belangen van den hond. 's Avonds zal de buitengewone vergadering plaats hebben voor de niet werkende leden met hunne dames. Wij vernemen, dat de voordragten zullen staan, deels in fragmenten uit drama's en blijspelen, ten

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 1