Mevrouw Brutel de la üivière Heelal! Er mag slechts één lempel, één vorst, ééne taal zijn; al de volkeren maken slechts één enkel mensch uit!" Men had veel moeite om zich van dien zinnelooze meester te maken, die met alle geweld de vertrekken wilde binnen dringen. Het is een jongeling van 21 jaren oud; men zal hem naar een krankzinnigenhuis overbrengen. Volgens beriglen uit Japangaat de handel aldaar merk baar vooruil, terwijl de Japannezen beginnen te begrijpen, dat de uitvoer hunner producten, inzonderheid die van paarden, muilezels en schapensedert eenige maanden voor hen ecne vroeger niet gekende bron van welvaart is geworden. Een Zwitscrsch koopman, die met een handelshuis te New-Orleans in betrekking staat, verhaalt, dat hij telken jare abuizen ontdekte in de rekening-courant, die hij van zijn Ame- rikaanschen handelsvriend ontving en zich ook telkens, soms zelfs in harde bewoordingen, daarover beklaagde. Dit jaar echter ontving hij eene rekening-courant, die niet alleen keurig ge schreven, maar ook in ieder opzigt accoord was. Bij het ver melden van de ontvangst voegde hij er bij Ditmaal geheel accoord bevonden." Hierop schreef hem zijn Amcrikaansche vriend, dat hij deze gunstige verandering aan het schoone ge. slacht te danken had, naardien hij het vorige jaar dames lol kas-en boekhoudsters had genomen, bij welke bij veel meer orde, netheid en naauwkeurighcid had waargenomen dan bij de heeren. Er loopt een gerucht, dat een boer op Garibaldi heeft geschoten; hetzelfde wordt gezegd aangaande Mazzini. Van de laatste is het zeker, dal hij een dolksteek heeft ontvangen, die echter in bet geheel niet gevaarlijk is. Uit Zwolle wordt gemeld: Voor eenige dagen kregen twee vrouwen te Buursc, gemeente Haaksbergen, twist over bet waterputten. Van woorden kwam het tot daden. De eene bragt de andere slagen met de puthaak op hel hoofd toe, niet dat gevolg, dat zij krankzinnig werd, en door drie man moet bewaakt worden. Zij zal naar Deventer worden overgebragt. De ongelukkige heeft 5 kinderen, van welke het oudste tien, het jongste een half jaar is. BURGERLIJKE STAND. Van 15 22 September 1860. GEHUWD J. H. Metter en D, Dekker P. Rademakers en P. Stel- lekes. J H. Klumper en K van de Rol. J. van Woiferen en M. Klop. M Spoor en G. Brandt. J. Simonides en G. Groot. Echtscheidingen 1 BEVALLEN: C. Thomas geb. Kroesen Z. C. Vogel geb. Cordemans D. G. C Weehuizen geb Stapelkamp D. M Kater geb. Knijnsberg 2 D. A. Bakker geb. Fukkink Z. J. van Thefelen geb, Messin D. W. Duinker geb. Duinker Z. A. Marchand geb. Bleeker D. T. J. de Haas geb. Hoes Z. OVERLEDEN H J J. van den Berg 24 j. P. Stolt 1 j. H. Corel 38 j. G. P. Rippens 1 j. L. Donk. 78 j. W. Namink 24 j M. Bolt 7 3 j. M. Sprong 63 j. J. de Wijn 2 j. J. Bruin 43 j. SCHEEPST IJ DINGEN. BINNENGEKOMEN: NIEUWEDIEP, 19 Sept. Neptunus, van der Gaast, Havanna. Hawt- horn, Shields, N'ewe. Gazelle, Stephenson, Sunderl. Fox, King, Yarmoulh Anna Pauiowna (st), Stockholm. Willem Ilt (stDant- zig. De Jonge Paul (st.), Stettijn. 20 Sept. Liun (st Londen. Marinus, Chance, Newc. Ann Proud, Forcer, Sunderland. Thos. en Hannali, Ledgerton, dito. Minister Thorbecke (stHult. Rembrandt (st.), Koningsb. Anne Wilhelmine, Torgensen, Drammen. 21 Sept. Twenthe, van Strijen, Medea, Wiedema, beiden Hult. Mozes, Faick, Frederikstad. Terug uit zee: Graaf van Heiden Reiinestein, Wamsteker- UITGEZEILD: NIEUWEDIEP, 19 Sept. Cycloop, Ned.-Oorl. stoomschip, kapt—luit. Toewater, Constantinopel. 20 Sept. Dolfijn Gollars Sydny. Havanna Packet, de Boer, Havana. Martina Adriana, van 't Hoff, Messina. Jantina, Lunnenburg, dito. Diana (stLonden. Una, Donay, Newc. Zenobia, Carter, Yarmouth, 41 Sept. Ondiue (st.), Bordeaux. Slagnet (st), Londen. 3EME1T3DE 3BB.I3TE1T. Te Wceucn zijn in bet afgeloopen jaar 797 millioen sigaren en 50-f duizend centenaars tabak verbruikt; geen wonder dat de dames aldaar klaagliederen aanheffen, over de klimmende uitgaven der ronkende heeren. De bevolking van Venelic, die nog altijd zucht onder den ijzeren scepter van den ooslen- rijksclien monarch, haalt ruimer adem, nu Garibaldi steeds nieuwe lauweren plukt. De 's Gravenhaagsche Nieuwsbode beeft dezer dagen de broodbakkers der residentie een compli ment gemaakt, waarvan zij lang niet zullen opfrisschen. Die heeren rekenden ook al te veel niet dubbel krijt. De lurkschc regering heeft 5 millioen piasters geleend, om den soldaten hunne achterstallige soldij te belalen. De verdedigers des laiids hadden ook lang niet dubbelzinnig gezegd, dat zij wel wilden vechten, maar eerst moesten ze eens ronde schijven zien. Koning Frans van Napels heeft zijne diamanten behoorlijk in gepakt toen hij ging afmarcheren, maar zijne wederhelft heeft haar getijboek op tafel laten liggen. Te Londen is een ka pel met een keurig orgel verbrand. Jammer, dat men het vooraf inaar niet aan zekere orgelbehoevende gemeente bad geschon ken. Toen Garibaldi voor bet eerst te Napels in den Schouw burg verscheen, begon niet alleen liet luisterend publick, maar ook acteurs, bedienden, lichtaanslekers, cboristen en machinisten eenparig den kreet: »levc Garibaldi" aanteheffen. Een school meester van Koblcnlz beeft eene hem wel bekende vrouw ge holpen om baar man het leven te benemen. Het geregtsliof beeft beiden ter dood veroordeeld. IT?I3 XT. Voorspoedig bevallen van een welgeschapen ZOON T. I. HOES, eclitgenoole van M. i>e HAAS. Helder den 20 September 1800. vraagt eene KEUKENMEID om dadelijk in dienst te treden.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 3