held k11s ciib es mecwed1eper col i! \\t. DONDERDAG 4 OCTOBER. 1TI3 TT S S IJ D IÏTO Z 1T. Wordt uitgegeven op Zondag en Donderdag door den Boekh. G. BAKKER Bz., te Nieuwediep. Abonnementsprijs per kwartaal 1 30 Franco per post1.50 Enkele nornmers0.10 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en post directeuren. ADVERTENTIEN worden aangenomen tot Zatur- dag en' Woensdag middag 12 uur. Prijs van 1 tot 4 regels is ƒ0.60. Voor iederen regel meer ƒ0 15. Zegeiregt voor elke plaatsing 0 35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan. Brieven en stukken franco aan den Uitgever. I ACHTTIENDE JAARGANG. Tengevolge eerier bij het Bestuur dezer gemeente out vangerie circulaire van de Gedeputeerde Stalen dezer pro vincie, wordt ter openbare kennis gebragt, dat, naar het oordeel van den heer Minister van Binnenlandsche zaken het gevaar van vergiftiging door hèt gebruik van Anijs zaad vermengd met dolle Kervelalléén vermeden kan worden, wanneer het Anijszaad niet anders gekocht wordt dan bij Apothekers en Drogisten die zelve, bij inkoop uit den groothandel, de al of niet aanwezigheid van dolle Kervel kunnen beoordeelen en wier voorraad daaren. boven aan het toezigt der geneeskundige Commissiën on derworpen is. Helder den 28 September 1860. De Burgemeester voornoemd STAKMAN BOSSE. HELDER en NIEUWEDIEP o October 18G0. De WelEerw. beer Clementvroeger leeraar bij de her vormde gemeente alhier, vervulde j.1. Zondag voormiddag in de Westerkerk eene predikbeurt. ZEerw. sprak naar aanleiding van 5 Joh: vers 2. Een zeer groot aantal leden der gemeente was tegenwoordig, om van hunne belangstelling omtrent den geliefden leeraar te doen blijken. In het lokaal Tivoli alhier had j. 1. Maandag avond de aangekondigde lezing plaats van den Lector der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Het onderwerp van dezen avond was de Spijseer lering, hetwelk in eene volgende bijeenkomst zal worden voortgezet. Met onverdeeld genoegen werd deze voor lezing, die door degelijkheid uitmuntte, door de aanwezigen aan geboord. Door fraaije en duidelijke afbeeldingen helderde de spreker een en ander op. Na den afloop der lezing hield de welecrw. beer Douives Dekker eene voordragt van twee dicht stukjes van Tollens, getiteld: De wijsgeer en het Icind en De Natuur. Ook deze bijdragen strekten om het genot vau de vergadering te verhoogen. Vrij talrijk werd deze bijeen komst door leden en genoodigden bezocht. I)e adelborsten, die thans hunne studiëy aart hel konink lijk instituut voor de Marine zullen aanvangen, zijn j.1. Maan dag onder geleide hunner ouders of voogden alhier aangekomen. Ook de adelborsten van vroegere studie-jaren, die hunne studiën zullen voortzetten, zijn na het verstrijken van den vacanlietijd weder teruggekeerd. De Minister van Marine heeft ter kennis van de daarbij belanghebbenden gebragt, dat op den eersten September 1861 als kadet bij het corps mariniers kunnen worden toegelaten vier jongelingen, na behoorlijk afgelegd examen. Den 7den dezer vertrekt de O. I. landpost over Marseillc. Z. 31. heeft bestemd en aangewezen, om, te rekenen van den Isten October e. k. onder de leiding der commissie, bij Koninklijk besluit van den 2Jslen Augustus 1860, N°. 51, ingesteld voor de zaak der spoorwegen, werkzaam te zijn, «Ie heeren: J. P. de Bordeskapitein van het corps ingenieurs, mineurs en sappeurs, als secretaris der voornoemde commissie, en J. A. Koolvroeger kapt. van hetzelfde corps; J. Witsen Eliascivicl-ingenicur. thans in dienst der Noord-Willemska- naalmaalschappij- en 31. Simonciviel-ingenieur, thans leeraar in de waterbouwkunde aan de koninklijke academie te Delft, als ingenieurs. Zr. 3Is. schroefstoomllotille-vaartnig Hector, onder bevel van den luit. ter zee der Iste klasse P. M. van der Haak, is den 28sten Aug. jl. ter recde van Paramaribo aangekomen. Zr. 3Is. brik de Zeehond, onder bevel van den kapt.-luit. F. A. A. Gregory, heeft den 2den Sept. jl. van Suriname de lerugreize naar Nederland via Curacao aangenomen. Aan boord der genoemde schepen was alles wel. Iu de staalsbegrooling voor het volgende jaar is

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 1