V Heden beviel voorspoedig van eene welgeschapene DOL 11TERC. KIKKERT geliefde Echtgenoole van waren en weigerde, doch moest eindelijk aan hel verlangen van haar man toegeven, die haar en zijn kind zelfs noodzaakte er van Ie eten. Het kind kreeg dadelijk de hevigste krampen en stierf den volgenden dag; de man overleefde liet kind niet lang, hoewel de krampen veel minder bij hem waren. De vrouw, die slechts zeer weinig had gegeten, is nog in leven. SCHEEPSTIJDINGEN. BINNENGEKOMEN NIEUWEDIEP, 30 Sept Bilt Point, Shiphard, Newcastle. Davidson, Wandale, dito. Gorsair, Bell, Sunderland. Seraptiina, Morgan, dito. Leonora, Jongebloed, St. Petersburg. Krageröe, Nielsen, Nerva. Ingeborg Emeiie, Ellefsen, Riga. Jeltma, Korter dito, Luna, de Vries, Pitea. Ida, Metz, Stockholm Wiihelmina, Jansen, Sunds- wall. Urania (st.), Dantzig. Üesina, Pinksterboer, liostöck. Frija, Ihlen, Christiania. Vestalinden, Morck, Nordstjernen, Angeland, Eric, Taarvig, Jantina, Pot, Geleritas, Sörensen, Dolphin, Walloe, Providentia, Arend, Agerup, Elisabeth, Morck, 3 Brödren, Ivensen, Madalena Delwitz, Ellida, Bolvig, Oscar, Bonde, allen Frederikstad, 1 Oct. Frans Naare- bout, Ned. Oorl.-Schooner, stuurm. Verschoor, Terschelling. Diana (st Londen. Beaver (stdito. Jane, Rowlands, Sunderland. Aurora, Thein, Wijburg. Hermanus, Olsen, Christiania. Elgonone, Schjetnan, Christiansand. Harmonie, Nielsen, Frederikstad. Ampbitriie, Chris- tophersen, Drammen. 2 Oct. Dolphin, Bedford, Snnderland Hercules, Thorsen, Frederikstad. de Vrede, Naess, dito Mane, Bjonness, Loon. Harmonie, Grenager, Frenager, Frederikshald. Christian Au gust, Apeness, Fredrikstad. Havfruen, Backe, Porsgrund. UITGEZEILD NIEUWEDIEP, 30 Sept. Providence, Hodser, Newcastle Captain, Lamb, Sunderland. Mane, Molenaar, Yarmouth. 1 Oct Rubbens (st.), Huil. 2 Oct. Cassandra, Heim, St Thomas. BEURSBERIGTEN; Amsterdam. 2 Oct. W.S 2|pc.62j|. 5 pc. 75£. 4 pc. 97j. Spanje. 11 pc. 58J. builenl. 5 pc. 47J. hinnenl. 5 pc. 46 jj- Rusland. 18165 pc. 101 5 pc. 1011. 1829, 5 pc. 84J. Oostenrijk, metall. 5 pc. 44j-. dito 2J- pc. 24jL. dito rente, anlst. 5 pc. 67|. nationale 1854 5 pc. 52J-. VRACHTE N. Van Batavia wordt omtrent de Vrachten het volgende gemelddd. G Augs Sedert ons laatste berigt hadden nog de volgende vercharteringen plaats Christiaan Louis tot fS5voor Rijst, f 70.voor Ivoffij en f 80. voor Thee, Gom-Elaslique, Nooten en Dammar van hier direct naar Amst. Batavia tot /"80.voor Ivoffij en Suiker, van Samarang en Tagal naar Amsterdam. Duivcland werd door de factorij der N. H. M. opgenomen tot f 75.voor Suiker, f 80.voor Koffij en Huiden, te Cheribon, Pe- calongan en Samarang intenemen; en f 35.voor koperen duiten van bier naar Rotterdam. Onbevracht blijven nu nog over de volgende Ncderl. bodems: Louis Meijer, Watergeus, Tjder.gsie, Zeemeeuw en Josepha Louisa. De drie Gebroeders en Jaqueline en F.lise, zijn nog met kustreizen bezig. GEM31T3D3 33B.I3T31T. Trijntje Schelling is op de Oud-Beijerlandsche kermis, door een adspirant kermis-vrijer van verscheidene kostbaarheden beroofd. Op zulk een lieven kermis-vrijer zullen de dames zeker niet bijzonder gesteld zijn! H. M. de keizerin van Rusland loopt op alle dagen. De directeur van het postkantoor te Vlissin- gen is wegens duistere redenen, door de steeds bemoeizieke po- licie achter de tralies gezet. Te Sommelsdijk heeft eene dame, die juist bezig was mei aardappelen schillen, een meisje, dal veel gerucht voor hare woning maakte, waardoor de sluimerde jeugd daar binnen ligt wakker kon worden, met een mes eene diepe wonde loegebragl. Prins Napoleon beeft in doodsge vaar verkeerd, bij gelegenheid dat zijn jagt door het springen van den stoomketel was in brand geraakt. Z. K. H. heeft zich door zwemmen gered. Garibaldi is voornemens zich nader aan de staatkunde van Sardinië aantcsluilen, zonder evenwel een politicken weerhaan te worden. De lieer Pekelharing van van Middelburg is benoemd tol lid cencr geleerde verccuiging in Frankrijk. Een papiermolen te Heelsum in Gelderland beeft dezer dagen plegtig bet feest gevierd van zijn 1 SOjarig beslaan. Oji bel Tollens-feest Ie Rotterdam is het plan beraamd, om voor Joost van den Vondel in de hoofdstad des rijks een standbeeld opleriglen. Te Boulognc-snr-Mer is een echtpaar achter de tralies gezet, verdacht van in eene kerk te Parijs gepleegde overtreding van het 8ste gebod. De keizerin van Frankrijk beeft bij 't vernemen van den dood harer beminde zuster heeie tranen geschreid. De stiefmoeder van prins Alberl vau Engeland is den weggegaan van alle stiefmoeders. Luik zal door een bezoek der koninklijke familie van Belgie worden vereerd. De Oostenrijkers worden eindelijk liberaal; een lid van den rijksraad, die in sterken liberalen geest het woord had gevoerd, werd bij zijn binnentreden in een koffijhuis met levendige toejuichingen begroet. De Times ver zekert, dat een Ilaliaansche onderwijzer uit Oxford, door Garibaldi benoemd is tot prodiclator van Sicilië. Dat is nog eens eene aardige promotie. De laatste beriglen omtrent den wijnoogst hebben hecren liefhebbers met leedwezen vervuld. In geheel Frankrijk is de wijnoogst door koude en regen mislukt. De vorsten van Pruisscn, Rusland en Frankrijk zullen waar schijnlijk in de volgende maand te Warschau een staatkundig klaverblad vormen. - Te Assen is een tirailleur, op 950 passen afstand, door een blaauwe boon getroffen en subiet overleden. Te Brussel is een nieuw dagblad in het licht verschenen, genaamd de Verbroedering en gewijd aan de vriendschapsbe trekkingen tussclien Belgie en Nederland. 'I Is eene groolc ver andering sinds 1850 en 1851! AD75S175 1T7I5 1T. G. H. BRAKKE. Nieuwediep 29 September 1860. Eenige en algemeene kennisgeving.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 3