Quarantaine, m 83. 1860. I1ELDERSCI1E en MWEDIEPER COURANT. 14 OCTOBER. Provincie jNoord-Holland. AANBESTEDING, Wordt uitgegeven op Zondagen Donderdag door den Boekh. C. BAKKER Bz., te Nieuioediep. Abonnementsprijs per kwartaal f 1 30 Franco per post1.50 Enkele nommers0.10 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en post directeuren. ZONDAG AD VERTESTIEN worden aangenomen tot Zatur- dag en Woensdag middag 12 uur. Prijs van 1 tot 4 regels is ƒ0.60. Voor iederen regel meer ƒ0 15. Zegelregt voor elke plaatsing /0 35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan. Brieven en stukken franco aan den Uitgever. ACHTTIENDE JAARGANG, De BURGEMEESTER der gemeente Heldervestigt de aandacht van de belanghebbenden op de heden gedane bekendmaking nopens de Quarantaine-maatregelenwelke even als vroeger, van 16 dezer tot en met 15 April 1861, in acht behooren genomen te worden. De opvolging dier maatregelen wordt met den meesten ernst aanbevolen. Helder den 15 October 1860. De Burgemeester voornoemd, STAKMAN BOSSE. bij Inschrijving en Opbod, Op Woensdag 24 October 1860 des namiddags ten half drie ure, aan het lokaal van het provinciaal bestuur van Noord-HollandIe Haarlem-van: den aanleg van een besteend rijshoofd en een paalscherm benoorden het Noorderhoofd op het strand te Pelten, Het bestek met de daarbij behoorende situatie teekening is, tegen betaling van 50 cents per exemplaar, te verkrijgen aan de Provinciale Griffie van Noord-Ilolllandaan het bureau voor buitenlandsche paspoorten te Amsterdam en aan de gemeente Secretarie van Pelten. De aanwijzing in loco zal gedaan worden op Zaturdag vóór de besteding, des voormidd ïgs ten tien ure. Nadere inlichtingen zijn te bekomen bij den Ingenieur van den Waterstaat J. F. W. CONRAD, te Alkmaar. 1TIZ TT ir 9 IJ D 11T B ÏT. HELDER en NIEUWEDIEP 15 Oclober 18G0. Een koddig voorval had in deze week alhier plaats. Een heer had een oppasser in dienst bij bet corps mariniers. Deze vond reden om zich uit zijne betrekking en uit deze gemeente te verwijderen en daar zijne montering een ernstige hinderpaal zou zijn bij zijne onlvlngting, verkocht hij die nuttelooze kleedij, zich kleedende uit de garderobe van zijnen heer. En om nu teil allen tijde Ie weten hoe laat het in dc wereld was, voor zag hij zich almede van het gouden zakuurwerk zijns heeren. Het spreekt van zelve, dat de heer door belangstellende nieuws gierigheid gedreven wordt om te welen, waarheen de hem ge lijkende knecht zich begeven heeft. Heden namiddag zullen de afgevaardigden der rederijkers kamers van Noordholland alhier eene huishoudelijke vergadering houden, terwijl lieden avond in het lokaal Tivoli de fecsvierende vergadering zal plaats hebben. In hel volgende nonimer dezer Courant hopen we een getrouw verslag der vergadering inede- deelcn. De kerkeraad der hervormde gemeente te St. Maarten en Valkoog, heeft tot predikant hij die gemeente beroepen den heer J. T. Joostingcandidaat hij het prov. kerkbestuur van Utrecht, die deze beroeping heeft aangenomen. In den morgen van den 9den dezer is Zijner Majesleils schroefstoomschip Montradoonder bevel van 'sKonings adju dant, den kapitein-luit. ter zee Jhr. J. H. van Capcllen, van zijne reize uit Oosl-Iudic te Brouwershaven binnengekomen. Aan boord was alles wel. Uil. Sas van Gent schrijft men, dat de molenaar van de St. Alhers molen, nabij die gemeente, des avonds naar huis rijdende, met vrouw en kind, het ongeluk had met den wagen om te slaan, waardoor de vrouw op de plaats dood bleef, het kind den arm heeft gebroken, en hij zwaar aan het hoofd ge wond is. Volgens bij het Departement van Marine ingekomen rap porten van den inspecteur van het loodswezen, epfcfle fTêj voelsluis, ziju op den 5den en 5den dezer Wp1' «C* - •''.ZyQ

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 1