burgerlijke: stand. OEMSITG-DE BE3J3TE1T. Vergadering van den Kaad AP V S H T E 1T T I E 1T. Manufacturen en Modes. menschlievende pogingen der bemanning van de Goereescbe loodsbooten Nos. -1 en 1, respeclivelijk gevoerd door de loods- scbippers J. van der Pijl en A. A. Posthumus, bij eene hooge zee en zware branding, met veel inspanning en gevaar, van een bijna gcwissen dood gelukkig gered geworden, de equipagicn van de in hel Brouwershavensche zeegat in zinkenden staal ver laten Fransche schoener Alma van Bordeaux, en van de op dc buitengronden van den Ooster verongelukte Engclsche schoe ner Venus van Middlesbro. De equipagiëu der genoemde schepen bestaande elk uil zeven personen, zijn behouden te Hellevoetsluis binnengebragt. Men schrijft uit Berlijn, 9 Ocl. Algemeene sensatie heeft verwekt de volgende demonstratie, voor een paar dagen door de zoogenaamde jonkerpartij ten uitvoer gebragt. Bij het vieren van het SÜjarig bestaan der Pommersche vcreeniging voor land huishoudkunde, te Cöslin, waren o. a. tegenwoordig de minis ters van binnenlandsche zaken en van landbouw, de heeren voii Schwerin en voii Pückler. liet feestmaal, dat na de tentoon stelling plaats had, moest, wegens de localilcit, in twee slechts door een dun beschot gescheiden kamers worden gegeven; toen nu na de toasten op den koningen den prins regent, een toast op de aanwezig zijnde ministers werd uilgebragl, hoorde men in de belendende kamer sissen, met de voeten trappelen en eindelijk hardop schreeuwen: »Nict laten leven! niet laten leven!" Eene algemeene verwarring was van deze demonstratie het ge volg. Onderscheidene leden verlieten het vertrek, en naauwe- lijks was de rust eenigzins hersteld, of een der aanwezigen stelde een toast in op den opperpresident van Pomineren, baron Senffi voii Pilsach, naar men weet, een der hoofden van de re actionaire partij. Het voorgevallene werd echter met bliksem snelheid in de stad bekend, en weldra begaven zich de overige leden van bedoelde vereeuiging, welke in het spoorwegstation waren bijeengekomen, met muziek voorop, naar de logementen van beide ministers, waar het volkslied gezongen en de minis ters met geestdrift toegejuicht werden, terwijl den volgenden ochtend den minister von Schwerin eene aubade werd gebragt. Van 6 15 October 1860. GEHUWD: J Nelis en A. Valk. W H. F. Samuels en G. Versluis M. Kallsvleesch en M. Krul. .1. Boekhold en J. Griek. BEVALLEN: M. Meurs geb. Straghout Z. G. Metzelaar geb. van der Laan Z. &1. de Wijn geb. de Wit. D. E. B. van Hoolwerff geb Pastoor D. N. Vos geb. Lap D. J. M. Gebing geb Kruithof Z. W. Lastdrager geb. Meijer Z. M. Fluiter geb. Gutter Z. J. van Loon geb van Loopik D. A C. Hendriks geb. Keulen D. G. Abbo geb. Kuiper D. A, de Winter D. N. Brinkman geb. Velseboer Z. T. van Waardenburg geb. Zaatnian D. OVERLEDEN: D H. de Vries 42 j. H. Eijtens 35 j. W. Burrows 28 j. M Kaptein 9 j. Men verwacht eerstdaags eene oproeping van sollicitanten naar de vacante betrekking van Koning der Beidc-Siciliën; men heeft gegronde hoop, dat zich voor zulk eene betrekking nog al liefhebbers zullen opdoen. Er wordt verzekerd, dat een surnumerair te 's Hcrlogenbosch in arrest is genomen, wegens 't openbreken van een aangeleekenden brief, 'l Is maar te ho pen, dal zulke overtredingen door den arm der geregtigheid bestendig worden gestraft. Koningin Isabella heefl den hei ligen Vader haar leedwezen betuigd, dat zij niet heeft kunnen voldoen aan de beloofde hulp en ondersteuning. Te Wee- nen klaagt men over gebrek aan ronde schijven. Te Rome maakt men openlijk aanstalten voor hel aanstaand vertrek van den Paus. Een inwoner van Keulen heeft tol de oprigting van een armenhuis aldaar 20000 th. bijgedragen. Geen won der dat hem, namens den kerkeraad, werd dank gezegd. Te Alkmaar beeft men j. I. dingsdag het feest gevierd van den oorsprong van 't spreekwoord: van Alkmaar begint de Vic torie! der gemeente HELDER, op Dingsdag den 16 October 1860, 's avonds 7 ure. Een paar adverteritiën moestendoor gebrek aan plaatsruimte, tot een volgend Nommer blijven liggen. Ondertrouwd H. JANZEN Ez. en M. C. H. LAVEN. Nieuwediep 12 October 1860. Eenige kennisgeving. Heden beviel voorspoedig van een ZOON WILLEMINA WIGMAN, geliefde eebtgenoote van KLAAS van der BEN. Nieuwediep 15 October 1860. De ondergeteekende heeft de eer te beriglendat hij heden uit Parijs ontvangen heeftde nieuwste Modellen van Wintermantels, Hoeden, Mutsen, Chales, Doeken, Coiffures, gekleurde en zwarte Zijde, Fransche Robes en andere KleedingstoffenBloemen, Linten, Broderies, Cache-nezWinterhandschoeneneen groot assortiment Pellerijen, als: Boa's, Moffen, Manchetten, enz. Ook is hij ruim gesorteerd in MantelstoffenLakens Bukskings, Vesten, Baaijen, Bevers, Duffels, Moltonnen, Katoenen, Meubelchilsen en wollen Dekens, en verder alles wat tot het vak behoort. Nieuwediep 15 October 1860. II. D. SCHLüTER.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 2