85. 21 OCTOBER. BEKENDMAKING. DELDERSCIIE en 1800. mwedieper mm. 1TIE II vr S T IJ D 11T C- E 1T. Wordt uitgegeven op Zondag en Donderdag door den Boekh. G. BAKKER Bz., te Nieuioediep. Abonnementsprijs per kwartaal fl 30 Franco per post1.50 Enkele nommers0.10 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en post directeuren. ZONDAG ADVERTENTIEN worden aangenomen tot Zatui- dag en Woensdag middag 12 uur. Prijs van 1 tot 4 regels is f 0.60. Voor iedercn regel meer f 0 15. Zegelregt voor elke plaatsing f0 35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan. Brieven en stukken franco aan den Uitgever. ACHTTIENDE JAARGANG, Het GEMEENTEBESTUUR van den Helderbrengt ter kennis van de daarbij betrokken ingezetenendat op Vrijdag den 25 November 18G0, des voormiddags tus- schen elf en één ureaan bet Raadhuis der gemeente, eene vergadering van kiesgeregligden zal worden gehou den om de plaatsen aantevullen van drie leden der alhier gevestigde Kamer van Koophandel en Fabrieken, die met het einde van dit jaar aan de beurt van aftre ding zijn, te welen de Ileeren AJ. van Kelckhoven J. E. Janzenen D de Lange. De aftredenden zijn op nieuw benoembaar. De lijst der kiezers is, van heden af, op de gewone kantooruren, ter Secretarie der gemeente ter inzage nedergelegd. Bezwaren tegen die lijst kunnen gedurende de eerst volgende acht dagen bij bet gemeentebestuur worden ingeleverd. Helder den 20 Oclober 18G0. STAKMAN BOSSE, Burgemeester. L. VERHEY, Secretaris. HELDER en NIEUNVEDIEP 20 Oclober 1SG0. In de zitting van den gemeenteraad op j. 1. Dingsdagden 16 Oclober 11. warende heeren J. Strootmanca D. de Lange niet tegenwoordig. De vergadering geopend zijnde, werden de aanlcekeningen van het verhandelde in de vorige bijeenkomst gelezen en goed gekeurd. Bij monde van den beer de Breuk werd medcdeeling gedaan van bet eindverslag der commissie van rapporteurs betrekkelijk het onderzoek van den staat van begrooting der inkomsten en uitgaven van de gemeente voor het jaar 1861. Na gevoerde beraadslaging werd die staat van ontvang en uitgaat vastgesteld lot een bedrag van van f 152594,105. Daarna werden goedgekeurd de begrooting van het algemeen weeshuis en het burgerlijk armbestuur, voor 1861, en we! in ontvangst en uitgaaf, die voor hel weeshuis op f 9043,32 en voor bet burgerlijk armbestuur op 11100. Het cijfer voor subsidie uit de gemeentekas bedroeg voor het weeshuis /6G00, en voor liet burgerlijk armbestuur /"9000. Als een gevolg van het onderzoek der gemeente-begrooling in de afdeelingen, werden de heeren Reeringh en de Breuk be noemd om met Burgemeester en Wethouders te onderzoeken, in hoe verre de invoering eener algemcenc peilrekening op het rundvee, binnen den besloten kring der gemeente, al of niet wenschelijk is. Naar aanleiding van een door een der leden gedaan voorstel tot het bouwen van een policie-wacbthnis in de onmiddclijke nabijheid van liet plein bij de haven liet Nieuwcdiep, werden de heeren de Breuk en Beets aangewezen, om met Burgemeester en Wethouders omtrent dit voorstel en eene daarmede gepaard gaande uitbreiding van bel getal policie-beambteneene nadere voordragl in te dienen. Om, zoo mogelijk, eene betere gelegenheid te verkrijgen voor de verpleging van daarop reglhebbende zieken voor reke ning van de gemeente, werd eene commissie benoemd, beslaande uil Burgemeester en Wethouders met de raadsleden, de heeren HaremakerLastdrager en Reeringhom te overwegen, op welke wijze een of meer der lokalen van de werkiniigling daar toe voorloopig kan worden ingerigt. Namens de commissie benoemd om te onderzoeken of de levering vap. geneesmiddelen aan de armen, welke

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 1