beloofd was, werd in acht genomendoch de wijze van stem ming liet veel te wcnschen overig. Er stond eone bus lusschcn twee manden, in de eene werden de si (ja) gelegd, in de andere «0 (neen)de stemmer kon kiezen in tegenwoordigheid der nationale garde en der volksmenigte. Neen stemmen was inoeijelijk en zelfs gevaarlijk. In de wijk Monle-Calvario had een man neen gestemden hij werd hiervoor met een dolk steek gestraft. De moordenaar en de stemmer bevinden zich in de prefectuur. Men verzekert, dat hetzelfde stelsel in Tos- kane gevolgd is." In de vorige weck heeft men te St.-Philippe-du-RouIc, een zonderling huwelijk voltrokken. Een koopman in porcelein en een koperslager huwden hunue kinderen uit. De jonge ech telingen, welke nederig voor het altaar knielden, vertegenwoor digden 5,000000 fr. Elk van hen bragt een bruidschat mede van 1,500,000 fr. De vader der bruid, de koperslager, heeft nog twee dochtersen hij verzekert aan elk van haar denzelf den bruidschat. Echter, zegt de Siècle, mogen wij zijn adres niet opgevenanders zou hij aan al te veel bezoeken blootge steld zijn. Dezer dagen stierf te Liverpool zekere schoenmaker, die sterk aan den drank was verslaafd, een vreeselijken dood. Kor ten tijd nadat hij in zijn gewonen beschonken toestand was gaan slapenontstond er, door zijne achteloosheid, brand in de ka mer. Toen het der brandweer gelukt was dien te blusschen vond men het tol asch verbrande lijk van den ongelukkigen dronkaard. Te Parijs had laatstleden woensdag het volgende plaats bij de verkooping der meubelen van een grijsaard, die eenigen lijd geleden door zijne dienstmeid werd vermoord. Te midden van een hoop oude klcedingstukken, welke op een tafel lagen 0111 verkocht te wordenbevond zich een versleten en met stof bedekte gordeleen der koopers nam den gordel op en wierp dien in een hoek zeggende dat men zulke vui ligheid niet moest verkoopen. Doch de afslager deed den ouden gordel openenhij werd geopend en men vond daarin eene som van 15000 fr. aan bankbilletten en spoorweg-actiën. Te Dresdcn is dezer dagen een persoon tot een maand gevangenisstraf veroordeeld, die in beschonken toestand beleedi- gende uitdrukkingen ten aanzien van den keizer van Oostenrijk had gebezigd. De advocaat des beschuldigden deed opmerken dat dit wel te verontschuldigen was, zoo hij had gemeend vrijweg over den souverein te mogen spreken, waar zekere bla den dagelijks ongestraft op andere soevereinen, zoo als Viclor Emmanuel en Napoleon mogten schelden en schimpen. BEURSBERIGTEN: Amsterdam. 50 Oct. W.S 2} pc. 65r]. 5 pc. 75}]. 4 pc. 97]. Spanje. 1] pc. 59j|. buitenl. 5 pc. 47]-. binncul. 5 pc. 46]. Rusland. 18165pc. 101}. a pc. 100}. 1851, 5 pc. 85]. Oostenrijk, metall. 5 pc. 44*. dito 2] pc. 24j}. dito rente, arnst. 5 pc. 67]-. nationale 1854 5 pc. 52}]. SCHEEPST IJ DINGEN. BINNENGEKOMEN: NIEUWEDIEP, 28 Oct. Cornelia, Bijkerk, Londen. Captain Cock, Fisher, Newc.. Catharina, Howard, dito. 29 Oct. Baron van Ilall, Scholtens, Newc. Andrea, Hesselberg Christiania. Penelope, Eliassen Fredenkstad. Wingolf, Gude, Drammen. Alida, Basberg, dito. UITGEZEILD NIEUWEDIEP, 28 Oct. Cite, Grivel, Samarang. Juhanna, Claussen, Laguayra. Wilhelmina, Jansson, Stockholm 29 Oct. Prins Maurits, Bart, Wilhelmina Lucia, Nolles, A. R. Falclt, van Duijvenbooden, Henriëtte, Maria, Tjebbes, Alida, Maria, de Vries, Hertog Bernard, Stolte, allen Bata via. Postiljon, van Sommeren Greve, Soerabaija. Burgemeester van Recnen, van der Meer van Kuffeler, Singapore. Willem Jacobus, Vis- man. Buenos-Ayres. Suriname, Rijntjes, Suriname. Johanna Jacoba Sap. dito. Willem Frederik, Visser, dito. de Jonge Eduard, Sikkens dito. Santa Rosa, Buikes, Cura^ao. Fosca Ilelena, Ridder, New-York. do Amstel, van Duijn, Ber-dianski. Johanna, van der Baan, Constan'.i- copet. Cornelis, Fokkes, Smirna. Margaretha, Boerhave, Triest. Sjoukina, de Jonge, dito. Grietje de Groot Mulder dito. Pbilndelphia, Winters, Livorno. de Hoop, van Noord, Genua. Eclipse, Doekzen, Cardiff. Stad Dockuin, Jaski, dito. Margaretha Johanna, Verschuur, Liverpool. Christina, Abrahamsen, Noorwegen Alert (st.), Rott. 30 Oct. Ernstanung, Hassing, Drontheim. Courier, Rotgans, Sydney. Nieuw Holland, Tuk, Batavia. GEME1TGDE B^BIGTSrr. De pauselijke regering heeft het handgeld bij dc dienstneming voor het leger aanmerkelijk verhoogd en de aanwerving van nieuwe krijgshelden met ijver aangevangen. Een brusselsche esculaap, die gedurende 25 jaren zijn lijd en vlijt aan het welzijn der armen bad besteed is tot ridder benoemd en aan den avond van den feestdag werd de jubilaris door eene schit terende serenade verrast. Te Maastricht wordt in deze week verwacht een schavot, een beul en een ter dood veroordeelden moordenaar. Palermo heeft nagenoeg met algemeene .stem men voor de vcrecniging met Sardinië gestemd. Het vorsten- congres te Warschau is voorbij gegaan als een zomerwolk die geen regen geeft. De grijze Palnierslon heeft te Leeds voor eene vergadering van plus-minus 2000 personen eene redevoe ring uitgesproken over het liooge belang van liet wetenschappe lijk en godsdienstig onderwijs. In de Leliestraat te Amster dam heeft een feilen brand gewoed. De alkmaarsche rede rijkerskamer beeft hare gaven ten nutte van ongelukkige na- luurgenooten aangewend en daarmede een navolgenswaardig voorbeeld gegeven. Te Mccden is een lief meisje van eeu wagen gevallen en overreden. Zij was terstond een lijk. A D T B 3. 7 3 IT T 1 3 1T. Ondertrouwd C. L. M. G. PHILBERT en E. OVERTOOM. Helder den 51 Oclobcr 1860. Eenige en algemeene kennisgeving.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 3