heldersche en mwebieper colt.am. M 90, DONDERDAG 8 NOVEMBER. XrXETTWSTXTDIlTSSlT. fj ACHTTIENDE JAARGANG. Wordt uitgegeven op Zondag en Donderdag door den Boekh. G. BAKKER Bz., te Nieuwediep. Abonnementsprijs per kwartaal f 1 30 Franco per post1.50 Enkele nommers«0.10 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en post directeuren. A DVERTENTIEN worden aangenomen tot Zatur- dag en Woensdag middag 12 uur. Prijs van 1 tot 4 regels is f 0.60. Voor iederen regel meer ƒ0.15. Zegelregt voor elke plaatsing f 0 35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan. Brieven en stukken franco aan den Uitgever. HELDER en NIEUWEDIEP 7 November 18G0. Volgens de Nieuwe Bijdragen van Oet. zijn thans reeds 150 hulp-onderwijzersplaatsen in ons rijk vacant. De traclemen- len in Zuid- en Noordholland worden vrij algemeen lot fö50 en f 400 verhoogd, vermits zich bij eene bezoldiging van fö 00 geene sollicitanten aanmelden. Men schrijft uit Amsterdam: Als een blijk tot welk eene verregaande vcrdicrlijking het misbruik van sterken drank kan vervoeren, slrekkc het volgende: Inde vorige week werden naar de cellulaire gevangenis aan de Leidscho poort overgebragt, een man, kleedcrmaker van beroep, en zijne in ongehuwden slaat met hem levende vrouw, wonende in een der gangen op de Pijpenmarkt, beschuldigd van het kind der vrouw, uit haar vroeger huwelijk, een jongentje van ongeveer 11 jaren, op eene verregaande wijze te hebben mishandeld. Het kind, vroeger door eene tante opgevoed, was reeds herhaalde malen weggeloo- pen en weder teruggehaald, en werd in den laalslen lijd niet meer op de straat gezien, doch hadden de buren dikwerf zijne kreten gehoord en daaruit afgeleid, dat hel aan mishandelingen bloot stond. Door de buren gewaarschuwd, was de nachtwacht in dien afgeloopcn nacht de woning binnengetreden, en vond hel kind volgens de moeder om zijne ondeugendheid ou der de bedstede verstopt in beklagenswaardige!! toestand, bijna naakt op den slcenen vloer en met wonden overdekt, liggen. Het kind werd onmiddellijk naar hel gasthuis, en de man en vrouw naar het policie-bureau vervoerd, van waar zij beiden naar de cellulaire gevangenis zijn overgebragt. Men leest in de Oude Rott. Ct. hel volgende: Wij vernemen met diep leedwezen, dat, volgens de jongste uit West-Indië ontvangen berigtcn, dd. 5 Oct. jl., de heer Mr. L. Meiman op het uiterste lag, en menbij het afzenden van de mail, ieder oogenblik zijn dood te geinoet zag. Indien deze vrees mogt worden bcwaardheid, het vaderland in het algemeen en de residentie in het bijzonder zouden in liet verlies van den heer Metman een vaderlandslievend en hoogst bekwaam staatsbur ger diep betreuren". De persoon van K. Hengstmcngel, zeeman van beroep, die in Febr. 11. iu de Magere Varkeussleeg te Rotterdam, een pistoolschot loste op eene vrouw (met welke hij vroeger inlime keu- nis had onderhouden) en die desw ege door het hof van Zuidholland tol 10 jaren tuchthuisstraf werd veroordeeld, heeft zoo als on langs gemeld werd, zich krankzinnig gehouden. Te 's Ilage, waar hij nog gedetineerd was, naar het krankzinnigengesticht vervoerd zijnde, wist hij echter alspoedig van daar te ontsnap pen, en was spoorloos verdwenen. Door de activiteit van de Rotterdamsche policie werd hij ontdekt en te Antwerpen op nieuw gearresteerd, op hel oogenblik, dat hij reeds was aange monsterd voor eene reis naar Brazilië. Eerstdaags zal hij naar 's Hage overgebragt worden. J. 1. Zalurdag middag is aan boord van de Morgenster, liggende in de buitenhaven, een droevig ongeluk gebeurd. Een kleine jongendie cenig eten aan boord had gevraagd en ge kregen, daarmede huiswaarts willende keeren, werd, toen hij te midden van de loopplank was, door een der schepelingen op en neer gewipt, ten gevolge waarvan de jongen zijn cvenwigt verloor en in de haven viel, zonder dat het, in weerwil dei- spoedig aangebragte hulp, mogt gelukken hel kind te redden. De rockelooze schepeling is in verzekerde bewaring, ten prijs aan de wroeging over zijnen onvergecflijken moedwil. Z. M. heeft aan den kapt. J. F. Lulh, van het 7de reg. infant., naar aanleiding van het daartoe door hein gedaan ver zoek, op grond van veertigjarige dienst een pensioen verleend van 1020 'sjaars. Uit Veendam wordt vau den 2den het volgende-gcschre-

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 1