ÖSXfiElTSDB 5S31CTB1T. Vergadering van den Raad Ironen uitgedeeld, welke voorzorg rlan ook met liet beste ge volg is bekroond. Onze troepen hebben dan ook den vuurdoop krachtig doorgestaan, en de opstandelingen zijn niet een zeer groot verlies afgeslagen en nog een eind vvegs vervolgd ge worden; van onzen kant zouden een dertiental aan dooderi en kwetsten gebleven zijn. Luidens van wel onderrigte zijde ontvangen beriglcn uit St. Petersburg staat prins Gorlschakoff thans vaster dan ooit, en is zelfs zijn invloed na den vruchleloozcn afloop der confe rentie te Warschau nog toegenomen. De prins wenschte, dat keizer Napoleon, mede aan de beraadslagingen aldaar zou deel nemen; van daar de geruchten betreffende de reis van den keizer naar Warchau. Toen dit evenwel niet kon bewerkstelligd wor den zond keizer Napoleon den veelbesproken brief naar Warschau, en hierdoor werd de staatkunde van prins Gorlschakoff zeer in de hand gewerkt. Sedert meer dan twintig jaren bewoont een achtenswaar dige lieer een oud kasteel in het zuiden van Frankrijk. Zijn zoon woont te Parijs en is onlangs gehuwd. De heer N.werd al- lijd voor weduwnaar gehouden en zelfs door den zoon, die zijne moeder nimmer had gekend, en in de verbeelding was, dal zij weinige dagen na zijne geboorte was overleden. Bij hel huwelijk verzocht deze echter zijnen vader de doodacle zijner moeder te laten liglcn en hem die over te zenden. Na lang dralen, schreef hij eindelijk het volgende: »lk heb u bedrogen, uwe moeder leeft, doch zij is krankzinnig; zij is in eene kamer van mijn kasteel opgesloten." De zoon ijlde naar de woonplaats zijns vaders en verzocht zijne moeder te mogen zien. De heer N. wees hem de kamer; de zoon zag zijne moeder, en verweet zijn vader, dat hij hem nimmer had veroorloofd haar te zien en op te passen. Mw. N. verklaarde echter, dat zij in het geheel niet krankzinnig was, doch dat haar echtgenoot haar uit eene onverklaarbare jalousie gedurende ongeveer twintig jaar had ge vangen gehouden. De zoon liet zijne moeder gedurende verscheidene dagen door geneeskundigen bewaken en nagaan, en het resultaat van dit onderzoek was, dat niet zij, maar de heer N, krankzinnig was. Door dien zijn geheim is bekend geworden, is die krankzinnig heid zoo zeer toegenomen, dat hij thans razend en naar een gesticht overgebragt is. Zondag II. is het gebouw, bekend onder den naam van Kildare Club House, te Dublin, totaal afgebrand, waarbij on gelukkig drie mannen zijn omgekomen. Aan de schier bo- venmenschclijke inspanningen van den klerk, den heer Hughes, mogt het gelukken, zes vrouwen aan een wissen dood te ont trekken. Naar men in sommige diplomatieke kringen te Wcenen wil weten, zullen na den val van Gacta door Frankrijk en Engeland gemeenschappelijke stappen worden gedaan, ter er kenning van het koningrijk Italië onder de regering van Victor Emmauuel. Zelfs verzekert men, dat daaromtrent eene over eenkomst liisschen beide mogendheden is tot stand gekomen, waarbij ook Frankrijk zich verbonden moet hebbengeeue verdere gebiedsvergrootingon ten koste van Italië te bewerken. Op hel banket, door Sallers-Company in de City gegeven, hebben lord John Russell en lord Palmerslon het wooid gevoerd^ en in hunne toespraken de sympathie van Engeland voor llaiië betuigd. BÜRGSRLIJKE STaND Van 10 17 November 1SG0. GEHUWD: G. M G. Philbert cn Overtoom. A. Go'ers en A. M. Buijs. W. Geus en J. G. de Gooijer. T Rechsteiner cn C. Kosten. A. van de Luyster en J. Mets. A. A. Aarts en T. Baartwijk BEVALLEN: M. T. Deelder geb. Brandt Z. C. M. Wicket geb. Du Mee ZW. J. Jonker geb. Daalder Z. 31. A. Janzen geb. Govers Z. Levenloos aangegeven 1. OVERLEDEN: J. Laterveer 19 j. R. Steeman 30 j G van der Poll 4 m D. J Staalman 30 j. SCHEEPSTIJBIKGES. BINNENGEKOMEN NI KI WE Dl LP, 14 Nov, Perceverance, Cummings Londen. Eiizabetb Rcdchfie, Philips, George en Jane, Blaer, beiden Sunderl. Zenobia, Car ter, Yarmouth 2 Gezusters, de Jong, Noordwnk. 15 Nov. Danmarch Drewson, Alevandria, E. 1. v. Falmouth. Reyna, de Jonge, Smirna. Lion (st), Londen. Vriesland, Boontje, dito. Ant Thompson. Newc. Great Britain. Paddon. Janetizat, Reay, Newc. 16 Nov. Dolphin, Bedford, Sunderl. Beacon, Turner, dito. Salisbury, Harrison Iiall, Salisbury. Myrthe, Meidrum, dito. Corsair, Clouston, dito. Jane, Rowland; dito. Eliza Carolina, Whitehead, Newc. Kubbens, Swart, Huil. Sarah, Zeeman, Riga. UITGEZEILD NXEUWEDIEP, 14 Nov. Niets. 15 Nov. Diana (st.), Londen. 16 Nov. Magnet (st), Londen. Tvventhe, van Strijen, Huil. Dc kolonialen, tc Harderwijk vcrhlijfhouilcnile, mogen zich met liet dam- en dominospel bezig houden. Koning Frans van Napels is voornemens zich tegenover het leger van het jonge Italië lot hel uiterste te verdedigen. De wetgevers van België hebben I. dingsdag hun arbeid weder hervat. De stemming onder de bevolking van Venetië is zoo ongunstig voor de Oüstcnrijkschc regering, dal het land alleen door <le aanwe zige sterke bezettingen kan in bedwang gehouden worden. In het dorpje Hulhoven zijn 18 woningen met daarbij behoorende schuren, waarin zich eene menigte granen bevond, eene prooi der vlammen geworden. der gemeente HELDER op Dingsdag den 20 November 18G0, 's avonds 7 ure.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 3