HELDERSCHE en MiWEDIEPER COlPiWT. DONDERDAG 1TIB U W 3 T IJ P 2 IT O- E IT. 22 NOVEMBER. ADVEKTENTIEN worden aangenomen tot Zatur- dag en Woensdag middag 12 uur. Prijs van 1 tot 4 regeis is f 0.60. Voor ieriercn regel meer ƒ0.15. Zegeiregt voor elke plaatsing ƒ0.35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan. Brieven en stukken franco aan den Uitgever. Wordt uitgegeven op Zondag en Donderdag door den Boekh. G. BAKKER Bz., te Nieuivediep. Abonnementsprijs per kwartaal /I 30 Franco per post1.50 Enkele nommers0.10 Men abonneert zich bij alle boekbandelaars en post directeuren. ACHTTIEN HELDER en NIEÜWEDIEP «1 November 18G0. Naar wij vernemen zijn de vier Zwitsers, tijdelijk bc- hoorendc tot bet 2de bat. van hel 7e reg. Infanterie, alhier in garnizoen, die onlangs met een ontvreemde sloep waren gedeserteerd, te Ostende (Belgie) aangekomen. Zij moeien op de Noordzee door bclgische visschers in een jammerlijken toe stand aangetroffen en in hun vaartuig opgenomen zijn. Zij zullen waarschijnlijk spoedig worden uitgeleverd. Met genoegen maken wij melding van de menschlievende daad van hen, die j. i. Zalurdag namiddag cene bejaarde vrouw met moeite uit het water hebben gered. Die vrouw was nabij liet Westplein, hij het scheppen van water, in het Heldersch kanaal gestort en verkeerde, hij hel onstuimige weder van dien dag, in groot gevaar van te verdrinken. De loods P. Sinjewel was juist op de plaats des onhcils aanwezig en de zoon van Kicsewvtter was daar ook hij. Zij bieden der vrouw de reddende hand cu hebben het geluk haar, wel eeuig- zius bewusteloos, maar toch nog hij lijds op het droogc te brengen. Zondag morgen liep het klokgelui de gemeente van Huisduinen tot de godsdienstoefening in hel heiligdom op. Niet verre van het dorp verkeerde echter, op het aldaar gestrande schip, een achttal mcnschcn, ingezetenen dezer gemeente, en mecrendeels vaders van talrijke gezinnen, in ernstig levensge vaar. Zij hadden zich den vorigen dag, hij eene kalme zee en vrij goed weder, naar liet vaartuig hegeven, doch hadden het later, uithoofde van den storm, die uit liet N. W. opstak, niet kunnen verlaten. Een akeligen nacht braglen zij, in gedurig gevaar van hun leven te moeten verliezen, op het schip door. Geen wonder, dat des morgens, toen de storm bleef aanhouden, velen zich naar het strand begaven, dat de kerk minder druk dan gewoonlijk werd bezocht en dat de waardige leeraar een E JAARGANG. ernstig gebed voor hen, die op zee in gevaar verkeerden, ten Hemel opzond. De reddingboot werd door paardenkracht over duin, langs het strand en vervolgens te water gebragt, en weldra bemand, doorkliefde zij de branding. De menschlievende po gingen der bemanning werden heerlijk beloond doorliet redden van hel achtlal menschen, die niet zonder groote inspanning behouden aan den wal werden gebragt. Onze strandbewoners, die reeds zoomenig malen hebben geloond, dal onder het grove zeemans gewaad een warm hart in hun binnenste klopt, hebben hierdoor weder blijken gegeven, dat hunne menschlievcndhcid nog geenzins is verflaauwd. Gaarne vestigen wij de aandacht van hel kunstminnend publiek op de gelegenheid, door den heer B. Bamberg geo pend, om op morgen (Donderdag) avond in hel lokaal Tivoii alhier een genotrijken avond door te brengen. De bijval, die aan zijne Mechanische Proeven in zoovele steden van ons vaderland ten deel is gevallen, doel verwachten, dal ook de ingezetenen dezer gemeeute ruimschoots zullen looucn dc geo pende gelegenheid op prijs te stellen. Naar wij vernemen, zal de heer Bamberg niets onbeproefd laten om door fraaije en meesterlijke proeven dezelfde gunst te verwerven, die zijn va der, den Hofinechanicus van Z. M. den koning, zoo hier als elders, sleeds in ruime male ten deele viel. Het Ned. oorlogsfregat Admiraal van Wassenaer, com mandant van der Voss, van Malta en Lissabon naar Holland bestemd, is met verlies van boegspriet en schade aan den boeg te Plyinouth binnengeloopen, zijnde op de hoogte der Sorlings in aanzciling geweest met ecne (vermoedelijk) Ncderl. bark. De Wassenaer heeft harden wind uit het Z. O. gehad, en behalve opgenoemde ook nog schade aan het roer bekomen. Het schip heeft zijn kruid gelost en zal in Devonport DoG^cmt- gercpareerd worden. Jr Jl. Zondag morgen is hier van Harderwijk aimgckomea «V

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 1