c HELDES1SCÏ1Ë NIEDVEDIEPER (MANT. JW. 97. 2 DECEMBER. Wordt uitgegeven op Zondag en Donderdag door den Boekh. G. BAKKER Br., te Nieuwcdiep. Abonnementsprijs per kwartaal f\ 30 Franco per post1.50 Enkele nommers«0.10 Men abonneert ziob bij alle boekhandelaars en post directeuren. ADVERTENTIEN worden aangenomen tot Zatur- dag en Woensdag middag li uur. Prijs van 1 tot 4 regels is ƒ0.60. Voor icderen regel meer 0 .15. Zegeiregt voor elke plaatsing f 0 35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan. Brieven en stukken franco aan den Uitgever. ACHTTIENDE JAARGANG. 1TIE TT VT S T IJ D 11T C- E1T. HELDER en NIEUWEDIEP 1 December 1800. De tooneeivoorstelling, door hel gezelschap van den heer Duport jl. donderdag-avond in het lokaal Tivoli alhier gege ven, werd door een zeer talrijk publiek bezocht. Hoogst ver dienstelijk werden de beide aangekondigde stukken uitgevoerd. Inzonderheid werd aan den heer E. Hamberg, die de hoofd rollen vervulde, de levendigste bijval geschonken. De talrijke opkomst, bij deze eerste voorstelling, heeft den heer Duport aangespoord, gedurende dezen winter meerdere voorstellingen te geven. Wij geloovcn, dat de uitmuntende opvoering van jl. donderdag er veel toe zal bijdragen, dat de volgende druk zullen worden bezocht. Uit Plymoulh schrijft men, aan boord van Z. M. slooin- fregal Admiraal van Wassenaer, den Sisten Nov. »Wij zouden cene voorspoedige reis van Alexaudrië naar bet vaderland gehad hebben, zoo wij niet op 50 mijlen afslands van het kanaal tegenwind hadden gehad. Wij hebben toen 9 dagen moeten sukkelen, en door de aanzeiling eu vooral door liet breken van het roer, zijn wij genoodzaakt geweest te Ply- moutb binnen te loopen. «Heden morgen ten 9 ure 50 min. is het fregat Victoria and Alberl, niet de keizerin van Oostenrijk aan boord, van bier naar Madera vertrokken, met de gewone salulen. Het was bier gisteren morgen vroeg van Antwerpen aangekomen, om steenkolen in te nemen. Het slechte weder beeft der keizerin verhinderd aan land te komen. «Alles is wel aan boord van de Wassenaer. Wij hopen Donderdag (29 Nov.) van hier naar Vlissiugen te stevenen en aldaar Zaturdag aan te komen." Men schrijft uit Groningen: Naar wij vernemen, zullen in bet begin der volgende week de alhier gebouwde stoom- flolille-vaartuigeu Delfzijl en Stavoren vaii hier naar het Nieuwe- tliep vertrekken en zullen zij daartoe door eenc sleepboot van de Zoutkamp worden afgehaald. LI. Woensdag had aan de Scheveklap, gelegen over het Terinunlerzijldiep, een treurig ongeluk plaats. Het dienst meisje van den kastelein en klapmeester T. Wolthuis, de klap- brug opgehaald hebbende tot het doorlaten van schepen, bad bij bet nederlaten het ongeval, dat zij op de nederdalende klap, waarbij men de verkeerde gewoonte heeft, lot spoediger daling, op te loopen, kwam te struikelen, in bet diep stortte, ongelukkig op een paal viel eu zich zoodanig kwetste, dat zij kort daarna is overleden. Het Bataviaasch Handelsblad beval bet volgende berigt: »Als een aardig staaltje der werking van hel reglement op 's lands drukkerij noemt men ons een ambtenaar uit den Oost hoek, die bij zijne hoofdbetrekking van adsislenl-resident nog drie onbezoldigde bijbaantjes waarneemt (als ontvanger der ink. en uitgaande reglen; president van den landraad, en haven meester), en in iedere dier functiën eenc javasche courant- en een staatsblad ontvangt, waarvoor hij dus f\ 16 'sjaars in 's lands kas moet storten; terwijl bet geheel bedrag der gelden hem toegestaan voor schrijfbehoeften slechts is ƒ115 'sjaars! Die ambtenaar zal, als bij zijn 4 couranten en 4 staatsbladen ontvangt, ook wel eens uitroepen wat iiet kind zeide, toen liet den eersten dag van school kwam: »Kosl dit nog geld?" A D Y E R, T E 1T T E 1T. Ondertrouwd: TIIOMAS C. ZUR MüHLEN niet G. T. C. BOELEN van Leijdeti, Nieuwcdiep 50 November 1860. Eenigc kennisgeving. -

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 1