in de grootste verontwaardiging, zoodat de voorbijgangers, overtuigd dat hier een huiselijk tooneel plaats greep, het niet noodig oordeelden, zich er mede te bemoeijen. De dame stond als overbluft en kon geen woord spreken. Na eenige minuten echter hield zij een paar policieagenten aan en ver haalde hun, dat. zij dien man in het geheel niet kende. De agenten liepen den man na en wilden hein arresteren. Hij en een ander persoon verzetten er zich legen, doch te ver geefs, en beiden werden naar de prefectuur van policie gebragt, waar zij erkenden met elkander in gemeenschap te handelen, ten einde zoodanige diefstallen te plegen. Uit Triest wordt gemeld, dat den Sisten November een Sardinisch fregat in de haven van Fasana, nabij de vesting Pola, wilde binnenloopen, onder voorgeven, een gebroken ra te willen herstellen. Op herhaalde en nadrukkelijke uitnoodi- ging van den commandant der Oostenrijksclie korvet Dandolo, dat daar voor anker lag, en doordien er reeds versterking uit Pola kwam opdagen, zag het Sardinische schip zich genood zaakt weder zee te kiezen. Luidens bcrigten uit Ostende, is de bekende misdadiger Hengstmengel, die, naar gemeld is, vroeger uit 'sGravenhage en laatstelijk uit het krankzinnigengesticht te Antwerpen ont snapt is, cr in geslaagd aan boord te komen van een Eugel- sche stoomboot, waarop hij zich wist schuil te houden, totdat de bodem zoover iu zee was, dal men zich wel genoodzaakt vond, den misdadiger naar Londen mede te voeren, die zich derhalve, aangezien er lusschen Nederland en Engeland geen traclaat tot uillevering beslaat, voorloopig buiten het bereik der justitie bevindt. Volgens de Pressc wordt bij de landsdrukkerij te Weenen reeds een begin gemaakt met de vervaardiging van nieuw pa- pierengeld, waarvan reeds den lslen December de uilgiften met gedwongen cours in Venetië zou plaats hebben, als wanneer de burgerlijke en militaire beambten aldaar, daarmede zouden worden betaald, terwijl daarentegen ook de belasting in het Vcncliaan- sche met dat papierengeld zou kunnen voldaan worden. Het is thans bijna zeker, dat de paus Rome niet zal verlaten; er zijn alle toebereidselen in hel Quirinaal en in hel paleis, dat aan den koning van Napels toebehoort, tot ont vangst van dien vorst gemaakt. De aankomst van de koningin we duwe werd reeds als een voortccken aangemerkt, dat koning Frans de hem door den paus aangeboden gastvrijheid had aan genomen. De koningin weduwe betreurt bel lot harcr familie zeer; zij heeft geheel aan hare droefheid lucht gegeven; toen de paus haar een bezoek bragt, weenden beiden. De koningin aan de voelen van den paus liggende, weigerde op te slaan, zij had geen besef meer van hetgeen haar omringde. Deze gemoedsbeweging had op nieuw plaats, toen zij hare schoon zuster, de ex koningin van Spanje, Maria Chrislina ontmoette. Te Genua hebben de iuleekeningen voor een geschenk voor generaal Garibaldi, welke niet hooger dan 20 stuivers mo gen bedragen, reeds eene aanzienlijke som opgebragt. Aan het hoofd der lijst staat de invloedrijke gedeputeerde Cabella. Uit Rome wordt gemeld, dat aldaar de grootste wanorde heerscht, de policie kan niets meer uitvoeren. Men stemt er als ware het voor de aunexie. In de ininisteriëu verbrandt men de papieren, welke men vreest, dat in handen van de Piemontezen zullen vallen. Men verneemt, dat den 4den Dec. te Dublin eene mee ting zal worden gehouden, ten einde voor het volk van Ierland het regl te eischen, dat de Engelsche regering verklaart aan elk volk toe Ie belmoren namelijk het regl, om zijne eigene heerscbers en zijn eigen regeringsvorm te kiezen. De Polnische Nachrichlen bevatten eene nalezing betrek kelijk het jongste oponthoud des keizers van Rusland te Walna. Volgens deze mededeeling zou de keizer zich lot den eeuigen adelijken poolschen Maarschalk, die aldaar tegenwoordig was, woor delijk in dier voege hebben uitgelaten: »Ik ben met den adel niet tevreden; ik wil dat men het onder u en ook iu Europa wete, dat bier geen Polen is. Ik was goed gezind jegens dit land en heb u daar bewijzen van gegeven; thans echter moet gij op nieuw uw best doen, om mijne gunst te verdienen". De correspondent verzekert voor de algeheele juisiheid dezer mededeeling te kunnen instaan. De keizerin der Franschen, die (zoo als reeds door ons gemeld is), Dingsdags aan koningin Victoria op het kasteel van Windsor een bezoek zal brengen, zal slecht eenige uren al- drar vertoeven. Zij zal er des voormiddags aankomen en, na het ontbijt te hebben gebruikt, het kasteel weder verlaten. BURGERLIJKS STAND Van 21 November I December 1860. GEHUWD: J. Dito en J. Winter. It. J. Govaerts en H. M. Jan sen. J. F. L. T. Meier en M. Helder. J. P. Bastiaanse en E. Metten. BEVALLEN: M. C Hoogerwerf geb. La Maire Z. M. B. Last drager geb. Leis D. N. Kuiper geb. Bijl Z. G. Craset geb. Pbararo Z. E. M. Ligtenberg geb. Sjoukes Z. A. Ban geb. de Jager Z. J. D. Hellema geb. Vlaskamp Z. Levenloos aangegeven 3. OVEHLEDEN J. W. Nieuwkerken 21 m. A. Hartsinck 42 j. BEURSBERIGTEN; Amsterdam. 4 Dcc. W. S, 2^ pc.62,5 pc. 74}£. 4 pc.98r4. Spanje. 1 f pc. 40, buitenl. 5 pc. 48j^. binnen!. 3 pc. 48, J. Rusland. 1816, 5 pc. 102|. 5 pc. 101® 1831, 5 pc. 761. Oostenrijk, metall. 5 pc. 44r^. dito 2| pc. 2a|. dito rente amst. 5 pc. 63nationale 1834 3 pc. 31,£. GEME1T3DE BSB.I3TE1T. De hertog van Brabant, vermoedelijke troonsopvolger van Belgic, verkeert in een zorgverwekkenden toestand. Tengevolge eener verlamming van zijn been, kan hij slechts op krukken gaan en men is bevreesd, dat die verlamming zich zelfs tot

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 2