m\M VERKOOP OF TLXEL. AD73RT3 ITTISXT. zijn ruggcgraat zal uilslrekken. Te Weenen was dezer dagen het gerucht verspreid, dat koning Viclor Emmanuel was dood geschoten. Laler vernam men echter, dal Z. M. redelijk wel varende was. Te Leidschcndam is eene boerenwoning door de vlammen vernield, waardoor den eigenaar groote schade is berokkend. In Engeland is eene splinter nieuwe kerk totaal afgebrand. Het geregtshof van Noord-Brabant heeft twee veelbelovende jongelieden van 17 en lljarigen ouderdom, de eerste tot eene gevangenisstraf van 5 jaren en de laatste lol eenzame opsluiting gedurende 5 maanden veroordeeld, wegens brutale overtreding van hel 8ste der 10 geboden. In de omstreken van Hardenberg zijn in dit jaar zeer groote koolra pen geteeld; de grootslen wegen 24 oude ponden. Koning Frans van Napels heeft dezer dagen waarschijnlijk een bewijs gegeven, hoe nadeelig de ongelukkige levens-omstandigheden op de gezondheid des ligchaains werken. Z. M. heeft eene bloedspuwing gehad. Te Venetië zijn thans 150 man oos tenrijksche troepen vereenigd. De fransche vloot zal waar schijnlijk de wateren van Gaëla verlaten. De algemcene beraadslagingen van de Tweede Kamer der Stalen-Generaal over de staatsbegrooting hebben zich door warme diseusiën gekenmerkt. Uit Gaëta wordt gemeld, dat koning Frans van Napels binnen weinige dagen den afmarsch blazen zal. De fransche vloot wordt tegen de maand maart a. s. op voet van oorlog gebragt. Turkije is tegenwoordig met een schulden last van 774 millioen francs bezwaard; daartoe moeten de goede onderdanen *sjaarlijks 58 millioen francs rente opbrengen. Gedurende dit jaar zijn in Engeland onderscheiden hoofdofficieren overleden, die zich nog in den grooten veldslag hij Walerloo hadden verdienstelijk gemaakt. Die grijze helden verdwijnen als sneeuw voor de zon! De kusten van de Adriatischc zee worden door de oostenrijksche regering in staat van tegen weer gebragt. Men schijnt er bevreesd te zijn dat de vrijheids- koorts uit Italië ligt naar de oostenrijksche eilanden kan overwaaijen. Koning Victor Emmanuel heeft j. 1. zatnrdag zijn inlogt Ie Palermo gehouden, begunstigd door het fraaiste weder. Ongeveer 400,000 menschen woonden deze festivitatie bij.—Door II. II. Studenten in de regten aan de hooge school te Leiden zal eerstdaags ecu open brief worden in het licht gegeven, behelzende een krachtig protest tegen eene ongunstige oordeelvelling. - Te Dcbreczin hebben de Hongaren luide aangeheven: »Lcve Kossuth! leve Garibaldi!" Te Haainslecde heeft dezer een feilen braudgewoed, die men eerst vijf uren later meester kou worden. Er is groote schade aangerigt. In het jaar 1859 zijn te Parijs 12278 kinderen buiten huwelijk ver wekt. De Poulsche uitgewekenen te Londen hebben in de laatste dagen der vorige maand de omwenteling van 1850 herdacht en een blik iu de toekomst van hun vaderland ge slagen. De hertogin van Panna heeft de tracleinenlen van hare ambassadeurs tot op de helft verminderd. Die heereu zullen les nemen in de wijze spaarzaamheid. Ontvangen eene ruime sortering warme Solide filt of gezondheids pantoffels van af ƒ0 50 cents tot ƒ1.80; hooge dito voor winter voeten. Blijft zich tevens minzaam aanbevelen lot alles wat verder tot zijn vak behoort. Kanaalweg A. SENDERMAN. DIRECTEUREN van het Algemeene Friesche Begrafenisfondsgevestigd te Leeuwarden, brengen, bij deze, ter kennis van de Leden, dat hunne Rekening en Verantwoording over het 1Ge Administratie- jaar den ln dezer voor de Vergadering, hij art. 15 des Reglemenls voorschreven, ten Raadhuize der Gemeente iu al de bijzonderheden is opgenomen en welhevondeu en gearresteerd met een voordeelig saldo in kas van ƒ75157.225 met berigl verder, dat deze Vereeniging thans 27242 deelnemers telt en, niettegenstaande er voor 825 sterfgevallen uitkeeringen hebben plaats gehad, het getal deelnemers in genoemd jaar met 2421 is vermeer derd; en eindelijk, dat al de stukken en bescheiden, de Rekening en Verantwoording betreffende, gedurende vier weken na heden, ten kantore van de vereeniging, ten huize van den tweeden ondergeleckende, voor de Deelne mers ter inzage liggen. Zij hebben verder de eer te berigten, dal, overeenkom stig het door de Algemeene Vergadering op den 4 Augus tus 1860 vastgestelde en hij Koninklijk besluit van den 5 Oclober 1860, No. 78, goedgekeurd Reglement, bovenge noemd Fonds, van af den 1 Januari) 1861, zal worden voortgezet onder den naam van: Algemeene Friesche Levensverzekering Maatschappijop de grondslagen als in dat door den Koning goedgekeurd Reglement zijn voorgeschreven; alsmede, ter voldoening aan art. 66 van laatstgedaelit Reglement, dat de navolgende Ilceren zich zullen belasten met de betrekking van Commissarissen van deze Maatschappij, als: de Hecren Mr. J. II. BEUCKER ANDREAE, Burgemeester; E. BLOEMBERGEN I). ZEPER, i ^elllüuderS- Mr. S. W. TROMP, Lid van den Raad: M. S. I)E WAL, Secretaris; Allen van dc gemeente Leeuwarden. Leeuwarden 5 December 1860. J. OOSTERHOFF Wz. J. S. SPOEÏ STRA. JOIIANNES LUDOVICUS KIKKERT, als gemagtigdc van Kapitein E. C. NIELSEN, gevoerd hebbende het Noordsehe Barkschip Favoritevan llernöiand naar Ilonfleur gedesli-

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 3