II EL DEUS CIIE MEWEDIEPER MAM M 99. 9 DECEMBER. Provincie Noordholland xt: 3 -j ir 3 tijd i it c- a it. Wordt uitgegeven op Zondag en Donderdag door den Boekh. G. BAKKER Bz., te Nieuivediep, Abonnementsprijs per kwartaal f 1 30 Franco per post1.50 Enkele nommers«0.10 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en post directeuren. ADVERTENTIEN worden aangenomen tot Zatur- dag en Woensdag middag 12 uur. Prijs van 1 tot 4 regels is f 0.60. Voor iederen regel meer ƒ0 15. Zegelregt voor elke plaatsing f 0 35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan. Brieven en stukken franco aan den Uitgever. ACHTTIENDE JAARGANG. Op Donderdag, den 20sten December '1860, des namiddags ten 2J ure, zal, onder nadere goedkeuring, aan het Provinciaal Bestuur te Haarlem, door den Commissaris des Koniugs in de provincie Noordholland, of, bij zijne afwezigheid, door eender leden van de Gedeputeerde Stalen, en in hel hijzijn van den Hoofdingenieur van den Waterstaat iu hel 9de district, worden aanbesteed liet Vernieuwen der Spits op den Toren van de Kerk der Hervormde gemeente aan den Hoorn, op het eiland Texel. Het Bestek ligt ter lezing aan liet Departement van Marine te 's Gravenhage en aan hel Provinciaal Bestuur van Noordhollaud te Haarlem. Inlichtingen zijn de verkrijgen hij den Ingenieur van den Waterstaat te Alkmaar en bij den Opzigler van den Waterstaat C. van der Sterr te Helder, ten wiens Kantore inzage zal kunnen worden genomen van de hij het Bestek bchoorende Teekcniug. 's Graveuliage, den 27slen November 1860. De Minister van Marine J. S. Lotsij. HELDER en NIEUWEDIEP 8 December 1860. Gisteren avond, ten half acht ure, werden de ingezetenen dezer gemeente door het gelui der klokken niet weinig ver schrikt. Een paardenstal, in de buitenwerken van het fort Erfprins opgeslagen ter stalling van de paarden, die tol liet aan brengen van zandgrond voor de batterijen worden gebezigd, was in brand geraakt. Spoedig was onze brandweer op de plaats des onhcils aanwezig, terwijl de onmiddelijke nabijheid der grachten liet blussclien gemakkelijk maakte. Het gelukte dan ook spoedig den brand meester te worden. Eenige paar den zijn meer of minder door de vlammen gedeerd. De aan nemers-keel, op korten afstand van den stal, is behouden ge bleven. Spuit No. 5, van Huisduinen, was liet eerst op de plaats van den brand aanwezig en gaf hel eerst water, waar door de manschappen de premie van /"2o,hebben ver diend. Algemeen wordt geroemd de ijver en de uaauwge- zelle pliglsbetraclitiug van de manschappen van spuit No. 1 en 5, die allen zich uitmuntend van hunne taak hebben gekweten. Loffelijke vermelding verdient hel ook, dat een der spuiten van Z. M. wachtschip onmmiddelijk ter hulp is toegesneld. Gelukkig, dat de spoedige blussching die hulp, welke met zoo veel bereidvaardigheid werd verleend, onnoodig maakte. Het gebeurde moge evenwel voor velen een spoorslag zijn tot voorzigtigheid en lot verzekering van hunne goederen tegen brandschade. Naar wij van goederhand vernemen, zal op Maandag den lOden dezer in liet lokaal Tivoli alhier weder eene lezing wor den gehouden door den Eerw. heer JorissenCand. in de Theologie. De spreker zal hij die gelegenheid zijn vroeger besproken onderwerp over de geschiedenis des vaderlands voort zetten. De uitmuntende wijze, waarop de geachte spreker in de vorige lezing zijn belangrijk onderwerp heeft behandeld, doet verwachten, dat deze vergadering zeer talrijk zal worden bezocht. Wij hopen, dat ook door Dames van deze gelegen heid zal worden gebruik gemaakt, om een genotrijken avond door te brengen. In het laatst der vorige maand is bij de uitgevers Schoon- man te Zulplien en Beclting te Doesborgh een nieuw week blad in het licht verschenen, getiteld: Koning en Grondwet. Nieuws- en Advertentienblad voor de graaf schap Zuip hen. Het doel van dit weekblad is, behalve de mcdcdccling van het

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 1