1800. HELDERSCIIE v»Wvs*» 4,/ 23 DECEMBER Ji 103. Wordt uitgegeven op Zondag en Donderdag door den Boekh. G. BAKKER Bz., te Nieuicediep. Abonnementsprijs per kwartaal f 1 30 Franco per post1 50 Enkele nommers0.10 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en post directeuren. ZONDAG ACHTTIENDE JAARGANG, ADVERTENTIES worden aangenomen tot Zatur- dag en Woensdag middag uur. Prijs van 1 tot 4 regels is f 0 60. Voor iederen regel ineer f 0 15. Zegelregt voor elke plaatsing /0 35 Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan Brieven en stukken franco aan den Uitgever. Even als in vroegere jaren, zal ook nu het eerste num mer van den volgenden jaargang op den Nieuwjaarsdag worden uitgegeven en zal dit weder een IIEILWEA'SCH bevallen aan Verwanten, Vrienden, bekenden en begun stigers, onderteekend door eene alphabelhische lijst van Personen, die daartoe vooraf hunne namen en kwaliteiten zullen hebben opgegeven aan den Uitgever dezer Courant, of aan de II. H. L. YER1IEY en J. A. S. de VEIJE van BUUREN. Van eiken onderteekenaar wordt gevorderd de vooruit betaling van vijftig cententen voordeele van de alge- meene armen in deze gemeeule. Wij hopen ook thans op eene talrijke deelneming in het belang onzer behoeftige plaalsgenoolen. Men wordt verzocht de namen enz op te geven vóór Vrijdag den 28slen dezer, des middags ten 12 ure. 1T X S TJ W 3 T IJ D 11T O- S 1T. HELDER en NIEUWEUIEP 22 December 18G0. In de zitting van den gemeenteraad op j. 1. Dingsdag den 18 December, waren afwezig, de becren ABoomsmaJ. Bare- makerJ. Bakker en S. Lastdrager. De aanteckeningeu van liet verhandelde in de vorige zitting werden gelezen en goedgekeurd. Overeenkomstig de voordragt van bet burgerlijk armbestuur werd, ter voldoening aan art. 23 der armenwet, vastgesteld, het maximum van den onderstand, die gedurende bet volgende jaar kan worden verstrekt aan de armen, wier aanvraag krachtens art. 22 dier wet is ingewilligd, cn die niet in godshuizen worden opgenomen. Tol hulponderwijzers bij de openbare lagere scholen werden bcuocuid, de hoeren C. J. Visser, wonende te Katwijk a/z, bezitter van den 2den rang op eene jaarwedde van /"3U0, en Avan Loghern, wonende alhier, bezitter van den oden rang op eene jaarwedde van fl00, met ingang van I Januarij 1861. Een nader voorstel van de plaatselijke schoolcommissie, om bel honden cener avondschool bij de openbare scholen verplig- tend Ie maken, werd niet goedgekeurd, voornamelijk omdat van die school steeds zeer weinig gebruik is gemaakt cn de aange nomen regeling, zoo als die met 1 Januarij 1861 zal worden ingevoerd, uit baar verband zon worden gebragt. Tengevolge van een adres van hoofdonderwijzers, werd art. 7 der huishoudelijke verordening voor de scholen, omtrent de wijze waarop de scholen, enz. moeten worden schoongemaakt, gewijzigd. in verhand tol een nadere regeling van den borgiogt van den gemeente-ontvanger, werd het dagrlijksch bestuur uilgenoodigd eene herziening der instructie voor dien ambtenaar in overweging te nemen en omtrent een eis ander een voorstel aan de ver gadering in te dienen. Voor den bouw van een luiis van bewaiing in deze gemeente werd een gedeelte van den grond algesi.au, gelegen naast het nieuwe Algemeen Weeshuis. Op voo!stel van de commissie voor de onderhoudswerken werd besloten, zoo spoedig mogelijk eene openbare aanbesteding te houden tol het ophongen met zand van het plein cn de wegen in de Nieuw stad, zoomede van den weg langs het llehterschc kanaal, van af hel zoogenaamde Onrust tol de brug ov<y de uilvvaleiiog-slout van den lleldersclieu polder. Tengevolge van een voorstel van den brandraad werd beslo ten, spuit No. 4 te vei plaatsen in de wuagslceg. Tevens w erd goedgevonden een haiuibramlspuil aan te schaffen en die op hetzelfde punt te vestigen. Een door de commissie voor de onderhoudswerken ontworpen plan tot uitbieiding van de vei lichting langs den llavcmii werd goedgekeurd. Volgens dit plan zal het aantal lantaarns aldaar met zeven worden vermeerderd.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 1