zijn den 21sten dezer in goeden slaat te Hellcvoelsluis aange komen. Ingevogle Zr. Ms. besluit wordt liet le Hellevoetslnis lig gende sehroefstoomschip der 4de klasse de Vecht met denl6den Jan. aanstaande in dienst gesteld, met bestemming naar Oosl- Itulië, en hel bevel over dat stoomschip opgedragen aan den luit. ter zee lsle klasse H. A. Modderman. Volgens geruchten, zou er eene geregtelijke vervolging zijn ingesteld tegen den uitgever van den Almanak Asmodée, ter zake van laster, gepleegd legen den heer van Hall. Te Amsterdam zijn twee kinderen, op de Korte Prinsen gracht bij de Brouwersgracht, met eene slede in bet water ge vallen. De beer chirurgijn C. Ellerman, het ongeluk ziende, aarzelde niet, geheel gekleed in hel water te springen en mogt hel voorrcgl hebben de beide kinderen te redden, die in een redelijken welstand naar de ouderlijke woning zijn gebragt. Dezer dagen is te Maastricht een brutale diefstal gepleegd, ten huize van de familie d. II De vrouw des huizes had cr zich op toegelegd, eene volledige verzameling keukengereed schap te bezitten; deze was dan ook overcompleet en uitstekend. Men verbeelde zich de verbazing der tiuisgenooten, toen men op zekeren morgen alles verdwenen vond; geen lepelsteel had men achtergelaten; zelfs den kulhjmolen en den handdoek had men niet versmaad; al wat eetbaar was, was daarenboven opge ruimd. De dieven waren over den muur van den tuin geklom men, hadden eene pus ingezette glasruit uit het keukenvenster geligl en het op die wijze geopend; tot nu toe doet de policie vcrgeefschc moeite om de daders op het spoor te komen. Te 's Hage had een heer, die dezer dagen eene narrcslede bestuurde, waarin zich twee dames bevonden, het ongeluk met de slede om le slaan, tengevolge waarvan hij zware kneuzingen aan het hoofd bekwam, en met eene vigelante naar zjue wo ning werd vervoerd. In den morgen van 16 December jl. ten ure, is eene dienstbode, naar de kerk gaaude, in de Schagerlaan te Nieuwer- Amslel, door een onbekend manspersoon aangerand, op het hoofd geslagen en beroofd van een halssieraad bestaande uil 5 snoeren van kleine bloedkoralen, met langwerpig vierkant effen gouden slot, met gladden opgewerklen rand, benevens een zilveren knipbeugellje, waaraan een koralen beursje, aan beide zijden eene boerderij voorstellende. De persoon die haar aanrandde, was door de duisternis niet te herkennen, doch was middelmatig van postuur; en de aangerande vermeent, bij de worsteling, die ten gevolge van den roof plaats vond, hem een groot deel haar uil bet hoofd le hebben getrokken. De officier van justitie bij de arrondissements-reglbank te Dordrecht heeft dezer dagen conclusie genomen in het proces, gevoerd door den slaat tegen den heer P. Blussé van Zuidland c. s. tot onteigening van landerijen onder Numansdorp, en Jan de Fonkert en anderen, als huurders van die landerijen; die conclusie strekt, dat de reglbank eene nieuwe schatting van die landerijen, door deskundigen, bevelen zal, omdat de grond slagen, waarop de schatting door de benoemde deskundigen, ge daan is, onjuist zijn, en het door den eischer aan de huurders gedaan aanbod voor schadeloosstelling, voldoende zal verklaren. Deze week is te Tilburg een schoenmakersgezel, zekere M., overleden, wiens dood wordt toegeschreven aan het onvoor- zigtig omgaan met lucifers, terwijl hij eene open wond aan de hand had, die daardoor zoodanig verergerde, dat zijn geheele iigchaam aangestoken werd en er geen hoop op herstel meer was. Te Dreischor had dezer dagen een treurig ongeval plaats; Joost van Burg, een oppassend mcnsch van 55 jaar oud, werd door een der wieken van den koornwindmolen zoodanig getrof fen, dal de hersenen op den grond vlogen en hij spoedig daarna overleed. Men schrijft uil Breda, 20 Dec. Heden had alhier een treurig ongeval kunnen plaats hebben. Martin Elzen, arbeider, die aan vallende ziekten leed, heigeen hem aan de haven, over kwam, viel in het water en zonk onmiddclijk onder het bijlig gende schip zoudat hij met moeite door Bogaerts, Aarlsen en Tax, die zich in een bootje begaven, van een wissen dood gered werd, hoewel dit minstens tien minuten duurde. Een tweede ongeluk was, dat toen bovengemelde Elzen in hel huis van van Zeters. herbergier, werd gebragt, de vrouw dacht dat het haren inan was; zij verschrok zoodanig, dat men voor haar leven vreest. Beiden zijn door doctor van Cooth in be handeling genomen. Uit 's Hage wordt gemeld dat de heer M. Vestieu, admi nistrateur van de Generale Thesaurie bij het departement van finantieu, uil die betrekking eervol ontslag tegen 1 April a.s. heeft aangevraagd. Alsdan zal deze verdienstelijke hoofdamb tenaar, boog geacht door allen, die met hem in betrekking kwamen, den Staal bijna Sü jaren hebben gediend. Algemeen wordt gehuldigd zijne grondige kennis van 's Lands finanlicwe- zen, alsmede de ijver en naauwlettcndheid, waarmede hij be langrijke en. ingewikkelde aangelegenheden verrigt en bestuurd heelt, ook gedurende de gedenkwaardige tijdperken, waarin het Vaderland verkeerde in staatkundige verwikkelingen en finantiëlen druk. Dezer dagen had het volgende ongelukkige voorval te Parijs plaats. Een meisje van tien jaar was bezig met schrij ven; er viel eene inktvlak op haar schrift en die willende wegmaken, had zij de onvoorzigligheid hare stalen pen af le likken. Deze ging uit den penhouder en geraakte, daar het meisje begon te hoesten, in baar keel;'het arme kind leed verschrikkelijk; de pen bleef onbewegelijk zitten, zoodat men verslikking vreesde. Door aanhoudend le laten driuken is de pen door de keel gegleden, doch daar men nu voor eene be- leediging der innerlijke ligehaamsdcelen vreest, duurt de onge rustheid voort. Door den archivarius Contzen moeten in den muur der der archief kamer van het cathedraalkapiltcl le Wurzburg zeer

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 2