HELDERSCI1E en MEEWEDIEPEIl COURANT. 30 DEGOIBER. 1T13 "J TT S IJ D I XT 3 31T. li L A/t j Wordt uitgegeven op Zondag en Donderdag door den Boekh. G. BAKKER Bz., te Nieuivediep. Abonnementsprijs per kwartaal fi 30 Franco per post1.50 Enkele nommers0.10 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en post directeuren. ADVERTENT1EN worden aangenomen tot Zatur- dag en Woensdag middag 12 uur. Prijs van 1 tot 4 regels is f 0.60. Voor iederen regel meer ƒ015. Zegeiregt voor elke plaatsing f 0 35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan. Brieven en stukken franco aan den Uitgever. ACHTTIENDE JAARGANG, Het eerstvolgend Nommer dezer Courant zal uithoofde van den Nieuwjaarsdagin plaats van op Donderdag op Dlngsdag a. s.den 1 «Vanuarij, worden uitgegeven, waartoe advertentiën tegen Maandag middag 12 ure worden ingewacht. HELDER en NIEUWEDIEP 29 December 18G0. In het lokaal Tivoli alhier had jl. woensdag namiddag eene bijzondere plegtigheid plaats. In ecne huishoudelijke ver gadering der zangvereeniging Cecilia legde de heer Verhetjen, wegens vertrek naar elders, zijne betrekking van Directeur, met eene gepaste toespraak, neder. Door den President werd hem in hartelijke taal dank gezegd voor zijne veelvuldige be- moeijingen, zoo geheel belangeloos aangewend, om Ceciliaop- teriglen, in stand te houden en te doen bloeijen. Ook was een der aanwezigen de tolk van kunstlievende en eereledeu om den algemeen geachlcn Directeur hulde te brengen voor zijne groote verdiensten en hem een hartelijk vaarwel toe te roepen. Naar wij van goederhand vernemen, zal de zangvereeniging Cecilia, in de maand Januarij eene buitengewone vergadering houden, ten voordeele der algemeene armen in deze gemeente. Z. M. beeft aan den Minister van Staat, den heer J. J. Rochusscn, op zijn daartoe gedaan verzoek, met den 51 Dec, aanstaande, verleend eervol ontslag uit de betrekking van Mi nister van Koloniën, onder dankzegging voor de vele en gewig- tige diensten, door hem Zijner Majesteit en den lande bewezen. Er bevindt zich te Parijs tegenwoordig een jeugdig Zweedsch boerenmeisje, met name Cbristinc Nilsson, waaraan de Zweedsche bladen reeds den eernaam van Zweedsche nach tegaal hebben geschonken, wegens bare buitengewoon schoouc stein. Na zich reeds op openbare concerten en ten hove te hebben laten hooren, heeft hare hoogc beschermster, de hertogin van Ostgothland, geboren prinses van Nassau, haar naar Parijs gezonden, om zich, onder leiding van den heer Masset, pro fessor in den zang aan het keizerlijk conccrvaloir, verder te volmaken. I)e Alexandre is den 20stcn van Gaëta te Toulon aan gekomen, waar dit schip door een ander is vervangen, zoodat die terugkomst niet bewijst, dat hel geheele escader zal worden teruggeroepen. Uit goede bron verneemt men, dat de heer Thouvenel onlangs aan een der Napclsche gezanten heeft ver klaard, dat de terugroeping van dit escader minstens drie weken te voren aan koning Frans II zal worden bekend gemaakt. De laatste berigten, van Gaëta aangebragt, melden, dat bet bombardement zoodanige verwoesligen heeft aange- rigt dal koning Frans II eene toeviugt in de casemalten der vesting heeft moeten nemen. Koning Frans II heeft aanzien lijke sommen van verschillende souvereiuen ontvangen. De Fransche officieren op bet escader hebben veel te lijden van het slechte weder; men zegt, dat de vloot zich binnen de haven zal begeven, wanneer er geen bevel wordt onlvaugeu om naar Frankrijk terug te keeren. De volgende anecdole wordt medegedeeldEen Fransch officier stond op een plein te Gaëta met generaal Bosco en een Pruissisch officier te spreken. Juist toen een detachement troe pen voorbij hen ging, om eene wacht af te lossen, viel er op korten afstand eene bom neder; het geheele detachement viel plat op den grond, zoodal alleen de drie officieren bleven slaan. Eensklaps deed zich de stem des konings hooren: «Komt, mijne kinderen, staat op, er is geen gevaar". Z. M. deed eene ronde met zijne officieren. Uit Berlijn wordt het volgende gemeld: Hoe gevaarlijk de omvangrijke damesrokken zijn voor huise-

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 1