GEME1TG-DE BEBISTBIT. lijk gebruik, moet dezer dagen hier ter slede duidelijk gebleken zijn. Een dame bad bet ongeluk, met bare crinoline, langs eene rij flessclien beijersch bier gaande, deze omlewerpen, waar door er niet weinigen gebroken werden en het edele vocht over den grond stroomde. Op hetzelfde oogenblik ontdekte men, dat het vloerkleed en de grond was in brand geraakt, mede door een wijde damesrok veroorzaaktdie eene stoof met vuur had omvergeworpen. Mogen deze voorbeelden velen tot eene ernstige waarschuwing strekken 1 Onlangs moet in Amerika eene vette zelfstandigheid ont dekt zijn in sommige moerassen, die bijzonder geschikt is tot gasbereiding. Indien men evenwel zóó voortgaat met eleclrisch licht te bezigen, zullen wij weldra electrische lampen optafel hebben. In Amerika is men nog vol van het bezoek van den Engelschen Prins; men hoopt, dat hij een volgend jaar weder zal komen; doch het schijnt, dal de Prins dan wal verder van iiuis zal gaan, en wel naar Nieuw-Holland, waar de reiziger Dr. Sluart sedert eenige jaren belangrijke ontdekkingen doet in de binnenlanden. -- Men schrijft uit Berlijn, 2G Dec. Onlangs vond hier de volgende gewelddadigheid plaats. Een aanzienlijk burger keerde *s avonds met zijne beide dochters huiswaarts. Terwijl hij haar even had laten vooruilloopen, werden zij door twee jongelin gen aangehouden en op onvoegzame wijze aangesproken. De vader snelde onmiddelijk toe en verzocht hun, zijne dochters met rust te laten. Daarop ontving hij van een der jongelieden een zoo geweldigen stoot met de punt van een stok of para- pluie in het oog, dat dit verloren was, en de beleedigde's an derendaags aan de gevolgen overleed. De jongelingen hadden onmiddelijk de vlugt genomen, doch men hoopt hun weldra op het spoor Ie komen. Hel officiële blad van Turijn bevat vier besluiten, ge dateerd Napels 17 Dec., houdende, dat de Napolilaansche en Siciliaansche provinciën, de Marken en Umbrië een integrerend deel uitmaken van den Italiaauschen staat. Koning Victor Einmanucl zou den 28slen Napels verlaten. De werkzaamheden voor het beleg van Gaëta worden met kracht doorgezet, en indien het weder ecnigzins gunstig blijft, zal men binnen acht dagen alle batterijen kunnen gebruiken. Wij hebben", zegt de Espero. 120 vuurmonden, en dagelijks komen er meer aan. Die van het zwaarste kaliber zullen ge steld worden over de plaats, waar men de bres wil schieten; deze worden beschermd door middel van een muur van dikke ijzeren platen, achter welke de artillerie tegen het vuur van de vesting is beveiligd. Men hoopt, dat de vesting nog vóór het einde desjaars genoodzaakt zal zijn om te capituleeren; na twee of drie dagen bombardement zal zij daartoe zijn gedwongen. Uit Peslh wordt gemeld, dat eene deputatie van 100 ingezetenen dezer dagen ten raadhuize verscheen, terwijl er zitting van hel stedelijk bestuur werd gehouden. Een hunner las eene petitie voor, waarin met bijzondere klem op de her nieuwing der magislraats-waardighcden werd aangedrongen. Nadat de burgemeester Roltenbiller verklaard had, dat hij heden de representanten van 1848 zou bijeenroepen en den 27stcn eene algeineene vergadering doen houden, werd de zitting gesloten. BURGERLIJKE STAND Van 22 29 December 18G0. GEHUWD: C Schol cn A. Jongkees. BEVALLEN: A. Vcrberne geb. Rotgans D. J. Visser geb. Kooger D. L. de Vree geb. Dubbeldam Z. J. F. Taylor geb. Bruin D. J. Barber geb. Suzan Z. P. J Zijlstra geb. Hogé D. E. J. Tichel man geb. Schadee Z. M. Luijks geb. Smit Z. M. Namink geb. Tiemann Z. G. Hens geb. Breet Z. C. Leewens geb. Overtoom D. M. Arkeroo Z A. de Graaf geb. van Bei Z. D. Dito geb. van Riet D. A. Schaafbauer geb. Veenstra D. A. Dijkman geb. Kemp Z. Levenloos aangegeven: 3. OVERLEDEN: T. G. Buijtendijk 3 m. H. Spierenburg 74 j. C. Baas S m. Tc Florence zal in het volgende voorjaar eene tentoonstelling van schilderijen plaats hebben. Bij het parlement te Turijn is eene petitie ingediend, houdende verzoek om aan Viclor Emmanuel den tilcl van koning van Italië optedragen. De heer Bisschofsheira, vroeger woonachtig te Amsterdam, heeft aan de Israëlitische gemeente aldaar 100000 frs. doen toekomen, waarvan de renten zullen strekken om behoeftige jongelieden lot ambachten of bedrijven op te leiden. Er is een bepaald verbod bij gegeven om die gelden niet te besteden, ten einde jon gelingen eene theologische opvoeding te geven. Te Hoorn is jl. maandag eene harddraverij met paard en arrcslede ge houden. Dit feest werd opgeluisterd door hel wapperen van de hollandsche driekleur, een dikke lucht en eene hevige sneeuw- jagt. De koning van België zal in het begin van het vol gende jaar vier bals ten hovc geven. De wetgevers van Luxemburg hebben de meeste artikelen der jaarlijksche begroo- ling achtereenvolgens goedgekeurd. De frausche troepen in China zijn redelijk welvarende. De engelsche soldaten heb ben hel palcis van den chineschen keizer aan de vlammen op geofferd. Volgens de jongste beriglen uit Indië genoot Java eene gcwenschle rust. De school voor havelooze kinderen te Rotterdam was, ter gelegenheid van hel kersfeest, met een fraaijen kersboom versierd. lu diplomatieke kringen wordt nog altijd druk gesproken over den verkoop van Venetië door den oostenrijkschen monarch aan de mannen van het jonge Italië. Wie weet hoeveel bloed, door zulk eene minnelijke schikking, zou blijven gespaard! Een hoogleeraar te Parijs, die zijne betrekking had nedergelegd, heeft van zijne dank bare discipelen een aangenaam blijk van hunne erkentelijkheid ontvangen. Zij boden hem bij die gelegenheid een banket aan, dat ongeveer 5000 frs. kostte.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1860 | | pagina 2