GEME1T3DE BEB.IGTE1T. hand hebbende (men weet niet of sterke drank de oorzaak is), dat te vroegtijdig afging, met dat gevolg dat het schot den duim der linkerhand zoodauig trof, dat die waarschijnlijk geam puteerd zal moeten worden. Men schrijft uit Borue, 2 Jan. Heden morgen werd de vrouw van zekeren Weber, bijgenaamd de Modesnijdcr, zittende op een stoel doodgevroren gevonden. Men is algemeen overtuigd dal deze vrouw, welke geheel verlamd was, ten gevolge van koude en gebrek is omgekomen, heigeen aan weinig twijfel onderhevig is, wanneer men weet, dat zij ia een geheel open schuur ge huisvest was, waar niet kon gestookt worden en alwaar zij met haar gezin zoo weinig tegen de koude was beschut, dat men haar lijk door sneeuw bedekt, heeft aangetroffen, terwijl de man en kinderen steeds elders nachtverblijf in het hooi zochten, al hetwelk van algemeenc bekendheid was en geschiedde onder het oog der armverzorging en van het gemeentebestuur. Blijkens een schrijven van den regtcr van instructie te Marseille, dd. 22 December jl., is in den nacht van 18 op 19 Sept. jl. een belangrijke diefstal, door middel van valsche sleu tels, ten nadeele van den heer Bonnefoyainé, koopman aldaar, gepleegd. Behalve de stukken, welke reeds zijn opgespoord worden thans nog vermist5 Certificaten met Coupons Piëmont 5 pCt. Rotschild 5 Certificaten op naam van hel kanaal door de landengte van Suez, en twee inschrijvingen op naam in het grootboek der Fransche schuld. Bij ontdekking van een of meer dezer stukken, wordt daarvan bcrigl verzocht aan het Depar- ment van Justitie. Men zegt dal de Oostenrijksche staatsminister von Schmer- ling aan een der ambassadeurs heeft geautwoord: »dat er in Oostenrijk geen galg hoog genoeg was, om den minister daar aan op te hangen, die een gunstig oor verleende aan een aan bod, strekkende tot verkoop van Venetië." De dagbladen van Turijn bevatten een brief van Gari baldi, waarin hij zegt elke kandidatuur voor het parlement van de hand te wijzen, en lot eendragt aanspoort om daardoor tol de bevrijding van Venetië te geraken. In de menagerie van den heer Krcuzberg. te Koningsber gen, is sedert eenige dagen een paardje tentoongesteld, welks ligchaam tot aan de poolen, in plaats van met gewoon paarden haar, met eene vacht is voorzien, volmaakt naar echt Krimsch schapenvel gelijkende. Dit zeldzaam exemplaar trekt de alge- meeue aandacht der talrijke bezoekers van deze diergaarde. Brieven uit Napels van 1 dezer melden, dat er drie op standen in royalistischen geest hebben plaats gehad De eene geschiedde door Lazzaronis in de wijk Santé Lucia; de opstan delingen werden omsingeld en de opstand zonder bloedverlies gedempt. De andere revolutionaire beweging kwam van de zijde van Napelsche vrouwen en de derde van heeren uitCava. Door de autoriteiten werd bij een en ander met de meeste voorzigligheid gehandeld. Uit Washington wordt van den 24 Dec. gemeld, dat do leden van Zuid-Caroliua aan het congres hebben medegedeeld, dat zij hun ontslag nemen, ten gevolge der afscheiding van hun nen staat uit de Unie. De voorzitter antwoordde, dat hij die afscheiding niet erkende. De hoofden der afscheidings-partij trachten het geheele Zuiden over te halen, zich van de Unie af te scheiden. Zuid-Caroliua heeft een adres aan al de slavcn- houdende staten gerigt, om zich bij het afgescheiden slalenvcr- boud aan te sluiten. Ten overstaan van den Notaris W. J. Hidde Bok zijn publiek verkocht op 27 December 1860. 1. Een Huis met Schuur, Stal en Erven op de Laan aan den Helder, kooper Gebr. Korff voor 1258.— 2. 1 bunder 41 roe 20 el Land in den Helderschen Polder, S Braaksma 2500.— 5. 1 bunder 41 roe 50 e! Land aldaar, P. K. Kuiper en W. C. Tijssen voor ƒ2640-4. 53 roe 40 el Land aldaar, G.P. Spigt ƒ1050.5. 1 bunder 56 roe 80 el Land aldaar, G.P.Spigl ƒ2500.— 6. 75 roe 10 el Land aldaar, Wed. N.Vroon f 1415. 7. 2 bunders 70 roe 60 el Land aan den Huisduiuer weg, M. Deutekom f 4020. Ten zelfden overstaan op 5 Januarij 1861. 1. De Windkorenmolen de Fortuin aan den Helder, met Loods, Woning en 20 roe 10el Erven, J.Waldemeijer ƒ5550. 2. Drie Huizen en Erven aan den Helder onder een dak, D. de Vaan ƒ1691.5. Een in twee Woningen verdeeld Huis en Erf, Wed. M. Mooij f 800.— 4. Ecu Huis en Erf op den Dijk, de Christelijk Afgescheidene Gemeente aan den Helder, ƒ1690.5. Een dubbel Huis met Tuin, Boschje en Erven beneden den Dijk, A. Paarlbergƒ4070.6. Een Tuinmanswoning en Erf aldaar, 11. J. Hippens ƒ650.7. Een perceel Tuingrond en Boomgaard groot 13 roe, aldaar, II. J. Delcema ƒ570.8. Een perceel Tuingrond groot 12 roe, Dezelfde 280-9. 1 bunder 47 roe 60 el Weiland in den Helderschen Polder, J. J. C. Sussenberg f 5200.10. 1 bun der 28 roe 70 el Dito, S. K. Kikkert ƒ2750 t— 11. 71 roe 70 el dito W. C. Tijssenƒ1400.— 12. 1 bunder 10 roe 40 el dito bij het Schulhok, J. Noot 2100.— 15. 87 roe 20 cl dito aldaar, J.Noot f 1620.— 14. 59 roe 90 el Bouw land aan den Huisduiuer weg, J. Nieuwen huizen, ƒ720.— 15. 84 roe 50 el dito aldaar, H. J. Rippens, 1500.16. 60 el Tuingrond aan de Laan, Gebr. Korff 55. I)e fabriekanten van crinolines hebben in drie jaren tijds 100 ton stalen veeren, ten bedrage van ruim 7 millioen gulden, verbruikt. Te oordeeleu naar de zwaarte van deze materialen, dan zijn de dames tegenwoordig van zeer groot gewigt. In de omstreken van Breda zijn in hel laatst des vorigen jaars twee vossen gescholen. Gaëla is in de jongste dagen door sneeuw, regen en kogels bestormd. Een boerenjongen uit Almelo, die 's avonds uit een bier-sociteit huiswaarts wilde kce-

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1861 | | pagina 2