HELDËItSCIlE en NIEliWEDIEPER COHIWT. DONDERDAG 17 JANUARIJ. 1TIB 3 7TS T IJ DTXT C-31T. NEGENTIENDE JAARGANG. Wordt uitgegeven op Zondag en Donderdag door den Boekh. C. BAKKER Bz., te Nieuicediep. Abonnementsprijs per kwartaal fl 30 Franco per post1.50 Enkele nommers0.10 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en post. directeuren. ADVERTENTIES' worden aangenomen tot Zalur- dag en Woensdag middag 12 uur. Prijs van 1 tot 4 regels is ƒ0.60. Voor iedcrcn regel meer f 0 15. Zegelregt voor elke plaatsing f0 35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij bestaan. Brieven en stukken franco aan den Uitgever. Nationale Militie. Manspersonen geboren in liet jaar 1842, die zich nog niet voor de ligting der Nationale Militie hebben doen inschrijven worden herinnerd dat de inschrijving op den 2üsten dezer inaand wordt geslotenniet ernstige aanmaning de aangifte nog vóór of op dien dag te bewerkstelligen. Helder 14 Januarij 1861. De Burgemeester, STAKMAN BOSSE. HELDER en NIEUWEDIEP 16 Januarij 1861. Verdient iedere buitengewone vergadering van de alhier bestaande zangvereeuiging Cecilia, eervolle vermelding, zoowel uithoofde van de voortreffelijke keuze der zangstukken als om hare schoone uitvoeringen, de vergadering van gisteren avond maakt meer bijzonder daarop grooie aanspraak. Het edele doel dat daaraan was verbonden, verzachting van het lot onzer hulpbehoevende plaatsgenooten in dit barre jaargetijde, is boven onzen lof verheven. Geen wonder dan ook, dat de lijsten van iuleekening eene talrijke deelneming deden blijken, geen won der dat deze vergadering zeer talrijk werd bezocht. De uil voering was ook nu zeer verdienstelijk te heeten. De heer Hillen toonde zich als opvolger van den vroegeren directeur, der directie van deze vereeniging ten volle waardig. Ook de president en verdere bestuurderen, deden, elk in hun kring, wat noodig was om eene goede orde te doen hecrschen. I)e afzonderlijke partijen, zoowel als de koren, werden zeer goed uitgevoerd en de voordragt van het programma leverde een schoon geheel, terwijl de zang door de muziek der hecren Polak op uitmuntende wijze werd geaccompagneerd. De slreelendc herinnering, die iedere goede en edele daad achtervolgt, moge het loon zijn van allen, die zoo geheel be langeloos hunne talenten wijdden tot ondersteuning der armen. Lijst van gedurende het jaar 1860 op den Helder in geklaarde en aldaar gelost hebbende schepen Van Sunderland met steenkolen 84; van Newcastle met dito 113; van Seaham met dito 2; van Hartlepool met dito 2; van Shielus met dito 5; van Douvre met ballast 1; van Londen met dito 1; van Yarmouth met dito 8; van Ipswieh met dito 2; van Huil met katoen en garen 1; van Stindswald met Hout 1; van Fredcrikshale met dito 4; van Frederikstad met dito 24; van Nerva met dito 2; van Namsos met dito 1; van Golhenberg met dito 1; van Drammen met dito 13; van Christiania met dito 8; van Oudsoer met dilo 1; van Drobach met dito 2; van Osterisoer met dilo 1; van Holinslrand met dito 2; van Bilbao met dito 1; van Pitea met hout eu teer 1; van Danlzig met tarwe en rogge 1; van Koningsbergen met roggel; van Boncss met ijzer 1; van Odessa met rogge 1. Totaal 283 stuks. Ter beooideeling van de toenemende belangrijkheid van deze haven als los- en ladingsplaals, geven wij hier een overzigt van het aantal ingeklaarde schepen, in de navolgende jaren: 1855 - 61. 1834 - 93. 1833 - 144. 1836 133. 1837 - 199. 1838 - 215. 1859 - 269. 1860 285. Buitendien de gewone stoomschepen op Londen, welke van Harlingen en Amsterdam komende, wekelijks alhier vee ten uitvoer inladen, zoomede 345,445 ponden kaas en audere goe deren, vrij van uitgaande reglen. Van Samarang wordt gemeld, dat den 14den No^H^ f

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1861 | | pagina 1