HELDËRSOUE en N1EUVVED1EPER COURANT. BELASTING OP DE HONDEN. M 12. 1861. J :l 10 FEBRUARIJ. 1TI3-J -7T STIJDX1T3E lÜT Wordt uitgegeven op Zondagen Donderdag door den Boekh. C. BAKKER Bz., te Nicuwediep. Abonnementsprijs per kwartaal 1 30 Franco per post1.50 Enkele nommers0.10 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en post- directeuren. ZONDAG ADVERTENTIEN worden aangenomen tot Zalur- dag en Woensdag middag 12 uur. Prijs van 1 tot t regels is ƒ0.60. Voor iederen regel meer ƒ015. Zegelregt voor elke plaatsing 0 35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan Brieven en stukken franco aan den Uilgever. NEGENTIENDE JAARGANG. De BURGEMEESTER der gemeente Helder brengt ter kennis van de Ingezetenendat in deze maand de be schrijving zal worden gedaan van de in de gemeente aan wezige honden voor de belasting van het loopende jaar. Bij die beschrijving is ieder verpligt aan den daarmede belasten persoon de noodige opgaven te doen. Belastingschuldigen die overgeslagen mogten worden zijn verpligt ten kantore van den Gemeente-Ontvanger schriftelijk aangifte te doen. De belasting bedraagt voor een losloopenden hond f 5 en voor een die voortdurend vast ligt f 1. Losloopeade honden moeten een halsband dragen voorzien van den naam des eigenaars. Helder, 7 Februarij 1861. De Burgemeester voornoemd, STAKMAN BOSSE. HELDER en NIEUWEDIEP 9 Februarij 1861. In de zitting van den gemeenteraad op j.l. Dingsdag, S Februarij 1861, was dc heer Reeringh wegens ongesteldheid niet tegeuwoordig. De burgemeester opende de vergadering en de aanteekeningeu van het verhandelde in de vorige zitting werden gelezen en goed gekeurd. Aan de vergadering werd mededecling gedaan, dat bij den op den 25 Januarij 1.1. gehouden aanbesteding, wegens het bouwen eener openbare lagere school voor 600 kinderen in de Nieuw - stad, van de 15 inschrijvers, de minste inschrijver is geweest de heer J. C. Slebevoor de som van ƒ21400. Vermits die som f 970 boven de begrüoting loopt, werd door burgemeester en Wethouders de vraag gedaau, of hel werk al dan niet kon worden gegund. Na ecnige toelichting, werd met eenparige stemmen lot de gunning aan den minsten inschrijver besloten. Aan de leden werd voorloopig inzage gegeven van het plan tot het inrigten van een gedeelte der wcrkiiirigling voor dc verplegiug van zieke armen, en mededecling gedaan van de daaraan verbondene kosten. Alvorens in deze een bepaald besluit te nemen, werd dit plan, tot onderzoek, in handen gesteld van de commissie van welke het voorstel lot eene inrigling voor ziekeu-verpleging is uitge gaan. Met eene geringe wijziging van het raadsbesluit van den 18 De cember 1860, werd een door de commissie voor de onderhouds werken ingediend plan, lot ophooging der wegen en het bestra len van voetpaden in de Nieuwstad, benevens het leggen eener zandkisliugiu den weg vanaf Onrust tot den Polderweg en van daar tol aan den straatweg, goedgekeurd, inel magliging aan burge meester eu wethouders lol aanbesteding Yau deze werken overlegaan. Na de mededeeling van eenige iugekomen stukken en de be antwoording van enkele vragen aan den voorzitter gedaan, werd de zitting gesloten. De geduchte doorbraak, die Ie Leeuwen heeft plaats ge had, maakte in de jongste dagen hel ouderweip der gesprekken zoowel als van vele artikelen in de dagbladen uil. Eu geeu wonder, deze nieuwe ramp is van nog veel grooleren omvang dan die van den Bommelerwaard. Treurig zijn de berigten omtrent dc ellende eu dc rampeu der talrijke bewoners dier streken. Hartverscheurend zijn de laicrecleu, die ons daarvau worden afgemaald. Eu zelfs wordt verzekerd, dal de herigteu, in de dagbladen vermeld, uog maar een flaauw denkbeeld ge ven van dc ellende, die er heerscht. Onderscheidene malen

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1861 | | pagina 1