trouw tafereel gaf van de zaak en van de algemeene mede werking tot leniging, berigt de redactie van het Journal, dat bij haar reeds zijn ingekomen uüüO fr. uil Genève alleen. Den I I den dezer maand is door de reglbank te 's Bosch verleend regtsingangbij bevel van gevangenneming, tegen W. Cordeweener. koopman in manufacturen te 's Bosch, ter zake van valschheid door het, ten name van den, directeur van het kabinet des kouings. doen lithographeren van brieven, waar bij werd berigt, dat hel Zijner Majesteit den Koning had be haagd zekere personen, wier namen later met de pen zijn inge- vuld, te benoemen tot ridders of commandeurs der orde van den Nederlandschen Leeuw en Eikenkroon, en welke brieven door gezegden Cordeweener, aan S. te 's Gravenhage, zijn op gezonden, ten einde die van daar per post aan de verschillende daarbij aangeduide personen te verzenden, en die dan ook op 4 Februarij j.1. te Hage op den post gedaan, en op 6 Februarij aan hunne adressen te 's llertogenbosch bezorgd zijn. In den nacht van den 11 op den 12den dezer, is dat bevel door de policie ten uivoer gelegd, en nog in dien zelfden nacht is de steendrukker Vemelinemede te 's Bosch woonachtig, -As mede- pligtige van boven omschreven valschheid, op regterhjk bevel, in verzekerde bewaring gesteld. Zaturdag 11. hebben op de kusten van Engeland hevige stormen gewoed, die vele schipbreuken tengevolge hadden, In de nabijheid van Kingstownzijn alleen dertien grootereen kleinere schepen verongelukt. Kapitein Buyd, van harer majesleits oor logschip Ajaxen dertien zijner manschappen, die op een slij- ger slaande de ongelukkigen wilden ter hulp komen, werden door eene golf in zee geworpen, waar zij hun graf vonden. Van de noord-oostelijke kust en van die van Yorkshire luiden de berig- len hoogst bedroevend; op de laatste zijn zeven schepen gestrand. Ook op de hoogte van Livcrpoul hebben eenige kleinere schip breu ken plaats gehad. Bij de verschillende strandingen zijn zeer vele menschenlevens verloren gegaan, Een persoon te Parijs, die voorgegeven heeft tot het ontbonden corps Garibaldislen te hebben behoord, heeft in de laatste dagen de algemeene aandacht lot zich getrokken. In de kolïijhuizen was hij zeer spraakzaam, en verhaalde aan ie dereen, hetgeen hij in Italië had ondervonden, doch wist eerst uit te hooien, of er ook personen in de zaal waren, die tol genoemd corps hadden behoord; wanneer dit het geval was, dan vraagde hij onder welken bevelhebber zij hadden gediend en wanneer de gevraagde persoon tot het corps Bixio had be hoord, dan had hij ouder Coseuz gediend of omgekeerd. Dit duurde zoolang tol de policie zich met de zaak bemoeide en hem zijne papieren afvraagde, waaruit werkelijk bleek, dal hij bij den Volturno had gestreden. Hel publiek was hiermede echter niet tevreden en iemand maakte hem lagchende op merkzaam, dat hij veel op Charles Jud geleek en ook een lidtcekcu boven het oog had. Schertsende antwoordde hij daarop, dat hij dit met zeer veleu geuiccn had. Niettegen staande dit alles schertsende werd behandeld, schenen noch de aanwezigen, noch de Garibaldist zeer op hun gemak te zijn, waut een der kofïijhuisbezoekers sloop slil weg om de policie te waarschuwen, terwijl het bleek, toen een paar policie-ageu- len in het koffijhuis verschenen, om een nader onderzoek naai de identiteit van den krijgsman te doen, dat deze zich ook heimelijk uit de voelen had gemaakt. Ö-3MS1T3DI] 3EB.IST31T. In Warschau worden vele vaderlandslievende wei vers voor een Poolsch legioen in hechtenis genomen. De koning van Pruis - sen is buitengewoon ridder van den kouseband geworden; een speciaal gezantschap zal zich deswege naar Berlijn begeven. Te Londen hebben vier arbeiders, die bezig waren een riool te reinigen, bij die onaangename bezigheid den dood gevonden. Gedurende de vorige maand hebben zich 61 personen voor de dienst in de koloniën geëngageerd. Een brief, die aan papierengeld 90 guldens bevatte, bestemd voor de hulpbehoevenden door den watersnoodvan Charlois per post verzonden, is niet aan zijn adres teregtgekoinen. Dat roept om wraak! Een Belgische deserteur is dezer dagen door onze marechaussées over de grenzen teruggejaagd. Te Burlach wordt vermist een joug mensch, 20 zomers oud en eene belangrijke geldsom. BURGERLIJKE STAND Van 9 '16 Februarij 1861. GEHUWD: C. Slort en M. Thepen C. Schellinger en A. Ebbinkhoff P- Bizel en M. C. Molcman. BEVALLEN: C- Wagenaar geb. Dienaar Geerts Z. W. Blokker geb. Boot Z. C. C. Bel trand geb. Helleman Z. J. L. Bitter geb. van Damtne Z. H. J. Droog geb. van Valen Z. en D. T. Iloogvorst geb. Smit D. R. Beek geb. Rijn veld Z. G. M. Broekman geb. van Praag Z.—L. Grimberg geb. Mcrkclbag Z. D. de Boer geb. Haak Z. Levenloos aangegeven 1. OVERLEDEN: A. Bakker 56 j. J. M. Albcrs 47 j. T. F. Wingmann 49 j. C. Geervliet ol j. Y.- Poo' 28 j. J. Westerbeek 15 d. Ambtshalve ingeschreven 5- AD7SRTBIT?iaiT. Het heeft den Heer van leven en dood behaagd, op den 15 dezer, in den ouderdom van 61 jaren en 4 maanden na een kortstondige ongesteldheid van en kele uren van onze zijde weg te nemen, onzen gelief den vader en behuwd-vader, den heer J. ZUNDERDORP van beroep Postcommies en Consulaire Agent van verschillende mogendheden te Texel. L. ZUNDERDORP. J. DUINKER. Oudeschild Texel 15 Februarij 1861. Eenige kennisgeving.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1861 | | pagina 3