Den 2den dezer heeft zich in een klooster te Chamhéry een persoon opgehouden die men houdt voor Charles Jud. Hij scheen ruim van geld voorzien Ie zijn. Tot nu toe heeft de juslilie nog geen spoor van hem ontdekt, want hij vraagt telkens naar den weg naar deze of gene plaats, doch slaat die nimmer in, zoo dat wanneer de juslilie meent hem op de plaats, waarnaar hij heeft gevraagd, te zullen aantreffen, hij daar niet te vinden is en zij geheel van hel spoor is afgebragt. Uit Rome wordt gemeld, dat zich aldaar tegenwoordig een berucht persoon bevindt, namelijk de heer Jocktnus. Hij was vroeger cominis-voyageur, daarna Pacha, later minister van oorlog van het Duilsche rijk in 1848, thans Oostenrijkse!» bood schapper en spion van graaf Rechberg. Uit Constanlinopel wordt van 2 dezer berigt, dat een Turksch cscader, met G000 man en proviand voor zes maanden aan boord, zich naar de Adrialischc zee begeeft, waar hel voor Avelona, Durazzo en Kiek post moet vatten. De abt Lavigerie doet ccne reis door Frankrijk om gelden op te zamelen voor de oprigling van Christen scholen in Syrië. Volgens den inhoud zijner openbare redevoeringen is het aan tal slagtoffers, dat 1500 beliep, bijna verdubbeld door ellende en ziekte. De abt Lavigerie heeft ruim 1500 dezer ongelukki- gen doen opnemen, doch deze moesten thans geldelijk worden ondersteund en daarvoor zijn jaarlijks 200,000 francs noodig. De Belgische regering heeft, in overleg met hel gemeente bestuur van Antwerpen, den heer Leys opgedragen, in het stadshuis aldaar eene reeks muurschilderingen Ie vervaardigen, de belangrijkste voorvallen uil de Aulwerpsche geschiedenis voorstellende. De heer Leys zal aan dit belangrijk werk 10 jaren besleden. De heer Ernest Slingeneyer is door de regering belast, om in de groote zaal van het hertogelijk paleis te Brussel een dergelijk werk Ie verrigten, waarvoor de onderwerpen aan de geschiedenis des lands moeten ontleend worden. Te Montabour (Nassau) heeft men in den nacht van 6 op 7 dezer een merkwaardig natuurverschijnsel opgemerkt. Kort na 2 ure brak er een hevig onweder los, door een oul- zettenden storm, vergezeld van zwaren regen en hagel, gevolgd. Ongeveer 5 minuten na den eersten donderslag en gedurende den stonn hadden er drie, wel niet zeer sterke, doch duidelijk te onderscheiden schokken van aardbeving plaats, in de rigling van het Zuidwesten naar het Noordoosten. Naar de Spenersche Zeitung verneemt, zou tusschen Frankrijk en Piemont een verdrag zijn gesloten, waarbij de ontruiming van Rome en de verovering van Venetië en Cyprië, welk laalsle lot dus ver slechts voor een deel aan het huis van Savoye behoorde, zou worden beloond door den afstand van liet eiland Sardinië aan Frankrijk, en Piëmonls hulp tegen den Rhijn en in hel Oosten. G-SlfiElTO-DB BEBISTEIT. De verstandhouding tusschen Frankrijk en Engeland is in de laatste dagen aanmerkelijk verbeterd. Californië is tegen woordig niet slechts rijk in goud maar ook in failliscmcnleu. 578 Amerikanen hebben in het vorige jaar hij schipbreuken op de binnenwateren er bun hachje hij ingeschoten. Z. M. zal den 9den April a. s. H. I). gewoon jaarlijkse!» bezoek Ie Am sterdam afleggen. Bij een spekslager Ie Assen zijn dezer da gen 8 zijden spek ontvreemd. Dc nieuwe regering in Na pels treft in het besturen des lands vele moeijclijkhcden aan, die zij aan tegenwerking door vrienden van het oude toeschrijft. 22 Maart veijaaidag der Ulrechtsche hooge school. Li Eugelsch-lndie hccrschl op vele plaatsen eenc ontzettende liou- geisuood, waaraan reeds duizende meuschen zijn bezweken. Ook rigteu de pokken aldaar groole verwoestingen aan onder de in boorlingen, die zich niet willen laten vaccineren. Op den spoorweg van Marseillc is door eer» geestelijke een misdaad ge pleegd van zeer onzedelijke»» aard. Te Portsmouth heeft een feilen brand gewoed, waarbij negen gebouwen lot een prooi der vlammen geworden zijn en veel schade is aangerigt. Uit Indië wordt verzekerd dat de beruchte Nena Sahib nog in bet land der levenden is. Te Delftshaven is brand ontstaan in de jeneverstokerij genaamd het Klaverblad. Op hoog hevel zal dit jaar in Frankrijk eenc algemeene volkstelling plaats hebben. In de vorige week zijn te Challam elf huizen door brand vernield, waardoor 22 familicn van al hare have en goed zijn beroofd. Gedurende het jaar 1860 zijn van dc landmagt en hel corps mariniers 99 man gedeserteerdwaaronder 58 vreemdelingen, meest allen zwilscrs. Jenny Liiid is te Londen geëngageerd om voor ƒ12000 per week te zingen. Er zijn door hel Fransche ministerie van oorlog belangrijke bestellingen van kieedingstukken van allerlei aard gedaan. In Venelie worden alle toebereidselen tot den oorlog gemaakt. AD7Z^T3 1T7I31T. gs Veertigjarige Ecbtvereeniging zfc s1: 35 onzer waarde ouders 35 35 S P. K E IJ S E R Sz.Burgemeester 8 e" A. BOON. I H Uit naam hunner dankbare kinderen er» behuwd-kindcren. Texel den II Maart 1861. 35 De ondergetcekende de GRUTTE11IJ in de Middenstraat No 189geopend heb bende, neemt de vrijheid zich minzaam aan te beve len tot het leveren van zuiver GRUTTE MEEL, MOSTERD en verdere GRUTTERSWAREN, beloven de eene civiele en prompte bediening. Helder, Maart 1861. II. KOOTKER.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1861 | | pagina 3