NIEUWEDIEPER COURANT. ITIEUTTSTIJDIITS'Z 11. 31 MAAKT. HELDER en NIEUWEDIEP 50 Maart 1861. Als een bewijs van de trouwlusligbcid dezer dagen kan dienen, dat bij den burgerlijken stand dezer gemeente op jl. Donderdag acht paren in ondertrouw zijn opgenomen. In de afgeloopen week is door eenige Zwitsers, bestemd voor bet O. I. leger, doch thans tijdelijk ingedeeld bij bet garnizoen alhier, weder eenc poging aangewend 0111 te ontsnap pen, hetwelk echter nog tijdig is ontdekt. Zr. Ms. fregat Admiraal van Wassenaer, komende van Vlissingen, is lieden morgen, onder het lossen der gebrui kelijke saluutschoten, alhier binnengekomen. Z. M. de Keizer der Franschen heeft de aanzienlijke som van 1000 fr. geschonken aan het voor Joost van den Vondel op te riglcn gedenkleeken. Naar men verneemt, zullen de zeildagen van Zr. Ms. schroef-sloomschepen der 4de kl. de Berkel en de Vecht be paald worden op den Isten April e. k.of eenige dagen later. Volgens de laatste, door den Staatsraad, Commissaris des konings in Gelderland, aan den Minister van Binnenlandschc Zaken ingezonden berigten, was de gezondheidstoestand van de bewoners der overstroomde gemeenten Anmicrzodeu, Hedel, Driel en Horsscn minder gunstig dan vroeger. Op de drie eerst genoemde plaatsen waren verscheidene lijders aan typhus. Het weinig wegvallen van het water onderhield de vochtigheid der woningen Ie Horssen, en veroorzaakte daar eenige katarrhale ziekten. De overige berigten uit Maas en Waal en den Boin- melerwaard geven alle reden 0111 zich over den gezondheidstoe stand van de ingezetenen en verpleegden te verheugen. Overal wordt de meeste zorg gedragen tot voorkoming van ziekten. Te Bommel is een afzonderlijk lokaal voor zieke kinderen doelmatig ingcrigt, waardoor de overige verblijfplaatsen der verpleegden te beter vcrfrischt worden. Op den Ilollandschen spoortrein, is het volgende ongeluk gebeurd: De gewone trein van Rotterdam komende, die van daar ten 11.40 vertrekt, kwam 26 dezer op bet gewone uur bij Schiedam aan. De wachter had verzuimd een hek te ope nen en wilde dit met den mcesten spoed nog verrigten. De ongelukkige slaagde daarin slechts ten halve, wilde den aanko menden trein ontwijken, en viel. De trein verbrijzelde hem de beide beenen, zoodat hij spoedig aan de gevolgen overleden is. Hij Iaat een gezin na. Den dag te voren zou die wachter eerst dezen post betrokken hebben. Men schrijft uit Ootmarsum: De bouwman G. te Tilligle, den laalslen marktdag met eeu wagen rogge aan de markt zijnde, had bij zijne terugreize het ongeluk, van den wagen Ie vallen, zoodat hem de wielen over de borst gingen, waar door hij zoodanig gewond werd, dat hij reeds Zondag aan de gevolgen overleed. Dit ongeluk wordt aan het gebruik van te veel sterken drank toegeschreven. In den laten avond van Zondag jl. is in de St. Jan straat te Haarlem twist ontstaan, lusschen eenige dragonders en een man met éèn arm, woonachtig te Weesp, die door het uitventen van boekjes en snuisterijen in zijn onderhoud voorzag. De gevolgen van dien twist zijn noodlottig geweest, althans de koopman is, door onderscheidene sabelhouwen gewond, naar het gasthuis vervoerd en aldaar overleden, terwijl de schuldige militairen in arrest zijn gebragt en de welverdiende straf niet zullen ontgaan. Vreemd genoeg geeft men den krijgsman, die den burger moest beschermen, des Zondags, een dag gewoon lijk en vooral des avonds aan uitspattingen gewijd, een wapen in banden, dat voor hem zeiven en anderen zoo dikwijls on gelukkige gevolgen heeft. In overeenstemming met de strekking van het door deu kerkcraad te Groningen bij de Tweede Kamer der Staten-Gc> neraal ingediend adres, heeft de kerkeraad te Utrecht zich-'tef Wordt uitgegeven op Zondag en Donderdag door den Boekh. C. BAKKER Bz., te Nieuwediep. Abonnementsprijs per kwartaal fl.30 Franco per post*-50 Enkele nommers0.10 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en post directeuren. ADVERTENTIEN worden aangenomen tot Zatur- dag en Woensdag middag 12 uur. Prijs van 1 tot 4 regels is f 0.60. Voor iederei. regel meer 0.15. Zegelregt voor elke plaatsms ƒ0.35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan. Brieven en stukken franco aan den Uitgever. NEGE NTIEI)E JAARGANG.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1861 | | pagina 1