Z. M. den Koning gewend, mei het eerbiedige verzoek, dat in het 16 artikel van de wet op de belasting van het personeel de bepaling van den ouderdom, op welken dienstmeisjes moeten overgaan in de eerste klasse van dienstboden, zijnde de leeftijd van 18 jaren, in bet belang der zedelijkheid worde uitgebreid lot het bereiken van den meerderjarigen leeftijd. Men meldt uit Rotterdam, 28 Maart: Heden voormiddag had eene dienstmeid het ongeluk bij het scheppen van een emmer water in de Deiftsche vaart te vallen. Daar het laag getijde was, had eene in hel huis inwonende jufvrouw zich aangeboden haar behulpzaam te zijn door haar vast te houden. Door den plolselingen schrik werd ook zij me- degesleept; de dienstmeid was weldra gered, maar de jufvrouw verkeerde reeds in zinkenden toestand, toen het eindelijk ge lukte ook haar te reddendank zij den ontvang harer crinoline, welke spoedig aan een haak bevestigd werd. Een bewijs dat de crinoline bij hare vele zwakke zijden ook eene goede zijde heeft De Gedeputeerde Stalen van Gelderland hebben twee leden uit hun midden gccommiteerd, om zich in de verschillende door den watersnood geteisterde gemeenten te begeven, ten einde door het noodige in te stellen onderzoek de opgaven der schade te verifiëren en ouderling te vergelijken, en daarvan aan hunne vergadering verslag te doen. Dit besluit is genomen met het oog op eene billijke verdeeling van het aandeel in «le algemeene kollekte, hetwelk van wege het ministerie van binnenlandschc zaken aan deze provincie zal worden toegewezen. De financiën van het slaatje Schwarzlmrg-Rudolstadt be vinden zich in zoo bijzonder gunstige gesteldheid, daler reeds twee jaren geene directe belastingen meer worden geheven. Dit bragt een der leden van den landdag op het denkbeeld, dit geheele ligchaam onbevoegd te verklaren, naardien, volgens 's lands constitutie, de leden van den landdag belastingbetalende onderdanen moeten zijn. De minister-president stelde hun ge weten echter gerust door de verklaring, dat de belastingen niet opgeheven, maar slechts tijdelijk niet geheven waren, en dat de leden dus gerustelijk zitting mogen blijven houden, tot tijd en wijle hun weder het regt zou worden verleend, belasting te betalen. Te Kingston aan de Teems is deze weck een vrecsselijke moord gepleegd. De misdaad werd volvoerd door de vrouw van een sergeant-majoor; hel slagtoffer was hare eigene stief zuster. De doodelijke wond werd aan de jonge vrouw toege- bragt, terwijl zij gerust lag te slapen en geen kwaad vermoeden had. De schuldige deed niet de minste poging om demisdaad te verbergen maar was integendeel de eerste om het feit te open baren en het scheermes» voor den dag te brengenwaarmede zij den moord had gepleegd. Sommigen schrijven de oorzaak aan jaloerschheid toe. Oostenrijk is uiterst ontevreden over de woorden van Prins Napoleon, en zal daarvan opheldering vragen; het wenscht verder den Paus eene veilige schuilplaats aan te bieden, aan gezien Z, II. er over denkt Italië te verlaten; ook Frans II en zijne gemalin zijn op reis gegaan aan boord ecner stoom boot, men zegt naar Marseille. Volgens anderen zullen zij eerlang naar Beijercn vertrekken. Wegens het overlijden van de moeder der koningin van Engeland zal de koning van Han- nover zich eerlang derwaalrs begeven. Door Graaf de Cavour is een Ilaliaansch ministerie zamen- gesteld; met 101 kanonschoten is in alle steden de procla matie van Victor Eminanue! tot Koning van Italië afgekondigd. Berigten uit Constantinopel melden, in strijd met de uit Marseille bekend gemaakte telegrammen, dat het met den geldnood der Porte niet zoo erg gesteld is, als daarbij werd beweerd. Niet alleen zijn de renten der consols betaald, maar ook eene maand salaris der ambtenaren en soldij der troepen, terwijl eene tweede achterstallige maand gedurende den Rama dan, en eene derde legenden Bairam zou geamortiseerd worden. Naar men uit Keulen schrijft, wordt de algemeene aandacht aldaar bezig gehouden door predikatiën, in den dom aldaar, gebonden wordende door een pater, die daarbij de wereldlijke magt des pausen, uit een godsdienstig en politiek standpunt be schouwd, tot zijn onderwerp heeft gekozen. In den regel be vinden zich ongeveer 5000 personen onder zijn gehoor, en over den aard zijner voordragten kan men oordeelen naar de volgende zinsnede #De rots van Petrus, waarop de kerk ge bouwd is, staal nog immer vast; maar niet minder vast staat ook de rots, welke men St. Helcna noemt!" Men zegt, dat de drie zoons van koning Victor Emma- nuel binnen kort respectievelijk de titels zullen ontvangen van graaf van Milaan, graaf van Turijn en graaf van Floreuce. Uit dezelfde bron verneemt men, dat, behalve Engeland, ook Portugal, Zweden en Zwitserland Victor Emmanuel dadelijk als koning van Italië" zullen erkennen. BURGERLIJKE W STAD Van 25 50 Maart 1861. GEHUWD: DG. T. G. van der Voort Maarschalk en A. J Bijl de Vroe. BEVALLEN A. Schol geb. Jongkees Z. J. II. van der Poll geb. Evers Z. F. Korper geb. Korper Z A. L. Otter Z. M, A. d» Beurs geb. Beijers Z. J. H. Dusschoten geb. Soesdorp D. E. van Vaalen geb. Hoek D. E. G. Zenderman geb, Steilbcrg D. E. P_ M. van Es geb. Janzen D. S. Moen geb. Kuiper Z. A- A. Bekker geb. Zussen Z. OVERLEDEN R. Beugeling 67 j. P. Boendermaker 24 j. G. Schipper 23 d. K. S. Luijtze 2 m. C. Modder 30 j. N. J. Voet 9 w. C Koning 2 j. De storm van den 19 op 20 dezer had, behalve wat el ders en anderen geschied is, aan Willem Kramer (een vis- scher van Urk), alsmede diens knecht en zoon bijna het leven gekost. Met zijn schokker, de Jonge Pieter, bevond hij zich Dingsdag avond laat, vooraan in de Noordzee, met een (zoo als hij het uitdrukte), tempeest uit het wzw. Hij poogde met

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1861 | | pagina 2