GEMENGDE BERIGTEN. A D T E R T 3 IT T I 5 IT. groote inspanning, vóór wind en stroom, nog behouden binnen le komen. Te vergeefs! Hij verloor zijn vaartuig en bijna het leven. Ongeveer half negen ure kwam eene stortzee over, het zwaard brak en het vaartuigje, zoo goed als vol water, bijkans zonder stuur, werd door wind en golven drie uren lang heen en weèr geslingerd, lot dal het te middernacht strandde op dat gedeelte van de Haaksdat de Onrust heet. Schipper en knecht deden op nieuw wat ze konden om, met den dood voor oogen, hun eigen leven, maar vooral dat van den 14jarigen knaap le rekken. Zoo wisten ze, door den diglgereefden fok zoo goed mogelijk bij le zetten en hem daaronder le plaatsen en vast te houden, zijn ligchaam althans eenigermale tegen de overloopende zeecn te beveiligen. Tusschcu hoop en vrees ver wachtten zij het aanbreken van den dag en zoodra het begon ie dagen heeschcn zij eene Sjouw. Dat werd van Kijkduin gezien. Men antwoordde van daar. Weldra omslreeks 6 ure in den morgen van den 20sleu Maart slaken Kees DitoPieter Rensma en Jan Kuiper van wal om de redding der ongelukkiger! te beproeven. Naar en door de lievige branding roeijende, zwemmende, wadende en wor stelende, niogt het hun gelukken het drietal te redden, in hun booije op te nemen en aan wal te brengen. Later heeft Ditoc.s. ook nog de luigagie van den schokker geborgen, zonder eenige helooning daarvoor te willen aannemen. Steller dezes is door Willem Kramer dringend verzocht, het een en ander in ons weekblad min of meer uitvoerig tevermelden. De man kon geene woorden vinden om het menschlicvend, moedig, ja zelfs opofferend bedrijf van Dito, Rensma en Kuiper eenigzius naar waarde te roemen. Inzonderheid en bij herha ling prees hij de zorg en den ijver, waarmede de eerstgenoemde den jongen Kramer behandelde en verwarmde door hem in een deken te wikkelen, zoodat hij, met Gods hulp, ook hem in hel leven behouden mogt. Met den wensch, dal dit edelmoedig bedrijf ook elders niet onopgemerkt blijve, wordt bij dezen aan Kramers verzoek vol daan, door eenvoudig le verhalen, wat hij zelf heeft medege deeld aan D. D. NB. W. Kramer is Weduwnaar, maar zorgde lol heden voor zijne moeder en behuwd-moeder (64 en 74 jaren oud). De knecht, Arie de Boer, is getrouwden heeft drie kinderen. Op het eiland van Diemensland zal ecu monument voor John Franklin, den onverinoeiden zeereiziger naar de gewesten der Noordpool, worden opgerigt. Uit Munchen, de hoofdstad van Beijeren, is eene groote hoeveelheid Beijersch bier naar de Kaap de Goede Hoop gezonden. Onder het leger van Italië is het gerucht verspreid, dat Garibaldi met zijne dapperen op den dag der Heilige Drieëenheid (26 Mei) de hoofdstad der Christenheld zal binnenrukken. De gevangenen van het boe- venhuis te Chattam hebben in de vorige week ernstige pogin gen aangewend om bet genot der vrije lucht le smaken. Tusschen de hoven van Parijs en Weenec beslaat tegenwoordig de beste verstandhouding, zoo lang als hel duurt. Bij het huis der afgevaardigden van den Pruissischen landdag is weer een nieuw voorstel ingekomen lot regeling van het gedwongen burgerlijk huwelijk. De ex-groothertog van Toscanen is lot burgemeester van een Ooslenrijksch stadje gedegradeerd. Koning Frans van Napels is voornemens een kasteel in Zwitserland te koopen en daar in slilte van zijne zuur verdiende spaarpenningen le leven. De nog in leven zijnde schuldigen aan de moord- tooneeleu in Syrië zullen weldra loon naar werken ontvangen. Hare Zwarte Majesteit koningin Pomaré wordt dezer dagen te Diirkheim verwacht. Boven 's Hertogenbosch en omstre ken heeft in de vorige week een zwaar onweder gewoed. Te Bra- kcl is een reiziger, die zich met een bootje naar de voorbij varende stoomboot begaf, in bet water geraakt en verdronken. Te Londen is eene voorgenomen lijkdienst voor de gesneu velde Polen, die in de jongste onlusten te Warchau zijn geval len, plotseling verhinderd. De keizer van Oostenrijk zal in de volgende maand pleglig worden gekroond als koning van Hongarije. Als eene zeldzaamheid verdient vermelding, dat in de rivier de Lek bij bet dorp Klein Ammcrs een zalm is ge vangen, die eene buitengewone zwaarte van 52 halve Ned. ponden had. Te Schiedam heeft eene operatie van steen snijding met goed gevolg plaats gehad. De minister-president van Italië heeft eene fraaije redevoering gehouden, waarin het wenschelijke van Romes verheffing tot hoofdstad van hetgcheele land werd betoogd, zonder te kort te doen aau de waardigheid van het Hoofd der kerk. Ondertrouwd H. J. LIESVELDT en M. P. I1ELLEMANN. H. P. KLUIT en E. A. HELLEMANN. JSieuu-ediep 28 Maart 1861. Ondertrouwd K. C. van VLIET en R. VERFA1LLE. Nieuwcdiep 28 Maart 1861. V Getrouwd D. G. T. G. vix der VOORT MAARSCHALK le Luit. der Artillerie, en A. J. BIJL DE VROE. Helder 27 Maart 1861.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1861 | | pagina 3