GKcOMIjlTGrDE BBB.IÖTS1T. der Groote Weldadigheids loterij le 's Hage zal plaats hebben op 7 Mei e. k. Men schrijft uit Arnhem: De voerman J. B, alhier woon achtig, had op de laatste paardenmarkt te Wijchen een nieuw paard gekocht, dat hij des middags voor zijne kar had gespan nen. Nabij den spoorweg raakte bet, ter oorzake waarvan is onbekend, op hol, met het ongelukkig gevolg, dat bij de spoorwegbrug kar en paard tegen deze teregt kwamen, de voer man van de kar viel, terwijl het rad hem over den hals ging, zoodat hij op de plaats zelve onmiddelijk den dood vond. De overledene was een zeer oppassend man en vader van een gezin van vrouw en drie kinderen. Er loopen in de residentie geruchten van eene ministe riële crisis. Men spreekt van eene verandering bij de Depar tementen van Binnenlandsche Zaken en van Financiën, in verband met de benoeming van een nieuwen Gouverneur Ge neraal. Een rijk landeigenaar te Jonzac (Frankrijk) woonachtig, de heer Z...., is dezer dagen van eene reis door Spanje terug gekeerd. Aan de Pyreneën gekomen, verliet hij het rijtuig, waarin hij zijne vrouw, die ongesteld was, achterliet, en ging eene wandeling doen in een aan den weg gelegen boschje. Naauwelijks was hij het ingetreden, toen hij door een man werd aangehouden, die hem een revolver met zes loopen op de borst zette en hem zijn geld en zijne kostbaarheden af- eischte. De heer Z. gaf hem zijne horologie, doekspeld, een ring, eene beurs en een rolletje met 100 lonis. Na aldus be roofd te zijn, wilde hij vertrekken, doch de roover eischle nog zijn overjas en gaf daarvoor den ouden jas, dien hij droeg, in de plaats. Toen deze ruil was geschied, loopen zoowel de roover als de beroofde ijlings in tegenovergestelde rigling weg. De heer Z. kwam geheel bezweet bij zijne vrouw aan, ver haalde het gebeurde al hijgende en wilde zijn gelaat met zijn zakdoek afvegen, er niet aan denkende, dat hij den jas van den roover droeg. Men kan zich zijne verwondering en blijd schap begrijpen, toen hij, in plaats van den zakdoek daarin al zijne ontroofde koslbaarhedeu en geld terug vond, en nog bovendien eene gouden snuifdoos en eene porte-monnaie, die hem niet toebehoorden. De dief had vergeleu, bij den ruilyan jassen, het geroofde goed uit den zak van zijn eigen jas te ha ten. BURGERLIJKS STAND Van 14 20 April 1861. GEHUWDJ. de Roos en D. van Berlo. J. W. Ramler en M. Ursem. L. W. van der Kruik en E» Kosten. BEVALLEN M. van Damme geb. Otto D. N. Tlne g9b. Papineau Z. J. Smeets geb. Knip Z. A. de Wolf geb. Schoen Z. L de Lugt geb. Enzlin D. A. Veen geb. Kuijpers Z. E. J. de Jong geb. van Berk. Z. A. M. Govers geb. Buis Z. OVERLEDEN: H. Vos 12 j. T. van dor Leek 66 j. R. Dijker 46 j. A. van Damme 12 u. M. Staaltjes 53 j. G. Thomasz 54 j. G. Janzen 15 m. D. Hoogerduin 52 j. De hertog van Aumale heeft in eenen uitvoerigen brief zijne maatschappelijke positie verdedigd, tegenover de redevoering van prins Napoleon. De jongeheeren, die dezer dagen te Rome het levenslicht aanschouwen, krijgen bijna allen namen, als: Victor Emmanuel, Joseph, of Louis. De ouders geven hierdoor hunne sympathie voor de zaak van Italië te kennen. Te Zierikzee zijn in de vorige week in het huwelijksbootje geslapt een man, die volslagen blind en eene vrouw die eeu- oogig is. Met het oog op dat verliefde paar mag wel ge zegd wordende liefde is blindGaribaldi zal eerstdaags te Acqui de zwavelbaden gebruiken. Te Warschau heb ben weder zamenscholingen plaats gehad; gevolgen: 15 personen gedood, 10 gewond, 45 achter de ijzeren den- ren geplaatst. De keizer van Oostenrijk heeft eene wet uitgevaardigd, waarbij de protestanten in staats- en gemeentelijke regten met de catholijken worden gelijk gesteld. Als men zoo iets leesl. dan moet men wel erkennen: de Oostenrijksche regering, door den volkswil gedrongen, wordt eindelijk liberaal! Op Java hebben vele overstroomingen plaats gehad, waardoor onbereken bare schade is aangerigt en vele menscheu en vee zijn verdron ken. Te Barcelona heeft een geweldigen brand gewoed, waarbij verscheidene huizen en de schouwburg dier stad eene prooi der vlammen zijn geworden. Meppel is in de vorige week het eerst door gas verlicht. Uil Napels worden ernstige klagten vernomen over de dames, die zich thans ook al met de staatkundige belangen des lands, in plaats van met de belangen der keuken willen bemoeijen. Met het begin der maand Mei zal hier te lande eene groote garnizoensverandering plaats hebben. Te Parijs zijn dezer dagen proeven genomen met kolommen van algemeen nut, geplaatst op de hoeken van ecnige straten. De fransche bladen geven daarvan eene beschrijving en ver zekeren, dal zij zeer doelmatig zijn voor het gebruik! In Engeland hebben gedurende het eerste kwartaal dezes jaars 559 bankroeten plaats gehad; dat is voor velen dus geen gelukkig nieuwjaar geweest. Aan de Poolsche grenzen zijn eenige personen gearresteerd, die bezig waren om 1000 ponden bus kruid binnen te smokkelen. Gedurende den laatsten tijd is het op de koopmansbeurs le Amsterdam niet zeer harmonisch toegegaan. De provincie Gelderland telt onder de bevoegde geneeskunst-oefenaren 115 vroedmecslers en 110 vroedvrouwen. Te Kiew heeft een volksoploop plaats gehad; gevolgen 150 dooden en gekwetsten. Te Berlijn is een jougehuwd man met een voormalig liefje aan den loop gegaan; zijne diepbedroefde wederhelft het overtuigendst bewijs achterlatende, dat oude liefde nimmer roest! Warschau kenmerkt zich iederen dag door eene sterke gisting. Te Frankfort is eene schoone dame, duizend weken oud, in het water gevallen, doch door een veelbelovend jong mensch nog bij lijds op het drooge gebragt. Men verzekert, dat lusschen beide jongelieden een innige band van liefde is ontstaan.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1861 | | pagina 2