BEKENDMAKING. AANBESTEDING HELDERSC11E m MWEDIEPER COURANT. 28 APRIL. bij enkele inschrijving, 1TIS:3"77STIJDI1T3'EIT.~ Wordt uitgegeven op Zondag en Donderdag door den Boekh. C. BAKKER Bz., te Nieuu-ediep Abonnementsprijs per kwartaal f 1.3G Franco per post1.50 Enkele nommers0 10 &len abonneert zich bij alle boekhandelaars en post directeuren. ADVERTENTIEN worden aangenomen tot Zatui- dag en Woensdag middag 12 uur. Prijs van 1 tot 4 regeis is f0.60. Voor iedere/ regel meer f 0 15. Zegelregt voor eifce plsatsioe ,'0.35. Buitengewoon groote letters, naar mate de/ tuimte, die zij bestaan Brieven en stukken franco aan den Eitgever. NEGENT1ENDE JAAIIGANG De BURGEMEESTER der gemeente Helderontvangen hebbende eene missive van den Heer Minister van Bin- nenlandsche Zaken, van den 25 dezer, waarbij hij be kend wordt gemaakt met de maatregelenwelke de Heer Minister van Marine heeft bevolen, ten einde de bemanning van Z. M. fregat Everlsen, liggende in het Nieuwediep en waaronder eene aanstekelijke oogziekte beerschende is, buiten gemeenschap met den wal te houden; Maakt de ingezetenen hiermede bekend en vertrouwt, dat dit eene genoegzame waarschuwing zal zijnzich van gemeenschap met gemelden bodem en manschappen te onthouden en mede te werkenten einde de verspreiding van die ziekte in deze gemeente worde voorgekomen. Helder den 27 April 18G1. De Burgemeester voornoemd, STAKMAN BOSSE. op Donderdag den 2dcn Mei 1861, des namiddags ten lialfdrie ure, aan het lokaal van het Provinciaal Bestuur van Noord- Holland te Haarlemvan a. Eeitige baggerwerken in het Zuider Spaarne en in het IJ, voor Spaarndamen van eenige voorzieningen aan den rijzen dam tegenover dat dorp. b. Eenige uitvoeringen voor het onderhoud van den Provin cialen Zeedijk tusschen Naarden en Muidcrberg. De bestekken zijntegen betaling van 10 Cents per exemplaar, te verkrijgen aan het lokaal voornoemd en aan het Bureau van Buitenlandsche Paspoortente Amsterdam. Aanwijzing in loco zal worden gedaan op Zaturdag vóór da besteding, des morgens ten 10 ure, wat het eerste werk betref» te beginnen te Spaarndam. Nadere inlichtingen kunnen worden bekomen bij den Inganieur van den Waterstaat L. J. du Celliée Muller en bij den Opzig- ter van den Waterstaat J. Keyzer, beiden te Amsterdam, HELDER cn MEÜWEDIEP 27 April 18G1. Wij zijn in staat gesteld te kunnen berigtcn, dat de lezingen van wege liet Departement der Maatschappij tot Piul van 't Algemeen alhier, in het verloopen winterssisoen ge houden, zullen besloten worden met eene voorlezing van een der leden. Op Vrijdag den 5den Mei a. s. zal deze leesbeurt gehouden worden in liet gebouw voor zedelijke en godsdien stige ontwikkeling in de Nieuwstad. Tot predikant bij de Christelijke Afgescheidene gemeerde alhier, is beroepen Ds. II. op 'tHolt, predikant te Katwijk aan zee, die dit beroep heeft aangenomen. De voorstelling, jl. woensdag avond door het iooneelgc- zeischap van den heer van Lier in hel lokaal Tivoli alhier gegeven, werd zeer talrijk bezocht, de opvoering van »Hel huur- en verhuurkantoor van Onzin en Comp. «luide toe gejuicht. Ook het nastuk schonk door goeden inhoud en schoone voordragt veel genoegen. Moge de voorstelling van Oniin vooral te Amsterdam, waar het meer dan 20 malen werd op gevoerd, veel bijval gevonden hebben, ook den aanwezigen op woensdag schonk zij een zeer genotrijken avond. Zijner Majcsleits korvet met stoomvermogen Meflosa, ouder hevel van den kapitein-luitenant ter zee J. Vos, komen de uit Oosl-Indiö, is in den avond van den 2oslen dezer ter reede van Vlissingen aangekomen. In de zitting van de Tweede Kamer der Staten Gene-

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1861 | | pagina 1