WILLIGE VERKOOPING GEME1T3DE BEBI3TE1T. AD73RTBIT7I31T, BOEREN HOFSTEDEN, gebarsten, welke zoo spoedig en hevig toenam, dat er aan geen blusschen le denken viel, en hel gebouw dan ook binnen weinige uren geheel in de asch werd gelegd. Men bad er het looverspel Les bibelots du diable opgevoerd, en men schrijft de oorzaak van den brand toe aan het vuurwerk, dat in dit stuk wordt vertoond. Hoewel het locaal door een groot aantal werklieden bewoond was, heeft men, zoo ver men weet, geluk kig geeue menschenlevens te betreuren. De belendende en tegenoverliggende gebouwen zijn, hoewel met veel moeite, te gen het vuur beveiligd geworden. Deze schouwburg was slechts achttien jaar geleden nieuw gebouwd, en bij drie maatschappijen voor een gezamenlijk bedrag van fr. 200,000 geassureerd Het reservoir dezer stad heeft niet minder dan 800,000 liter water voor het blusschen geleverd. In de zitting van het Lagerhuis op heden, heeft lord Palmerston, in antwoord aan lord Cecil, gezegd, dat het ge drag der Pruissische ambtenaren te Keulenjegens den kapi tein Macdonald, ofschoon binnen de grenzen der wet, van dien aard was, dat het de vriendschappelijke betrekkingen met Pruisscn had kunnen storen. Spreker verklaarde het gedrag van het Pruissische ministerie niet te begrijpen; de Engclsche regering zou zich in dergelijk geval onmiddelijk verontschuldigd hebben. De Italia deelt bijzonderheden mede betreflende de ver zoening van Cavour, Garibaldi en Gialdini. Markies Frecchi, adjudant van Garibaldi, heeft de eerste slappen gedaan bij Garibaldi en graaf Cavour. Deze laatsten zijn een uur zonder getuigen bij elkander geweest en daarna zijn zij volkomen vol. daan gescheiden. Na deze conferentie, die 's avonds te 7 uur plaats had, werd Garibaldi uilgenoodigd bij Pallavicini te ko men; hij vond aldaar generaal Cialdini, en zij wierpeu zich in elkanders armen. De Opiuione meldt, dal de Grieksche ambassadeur ver klaard heeft, dat Griekenland zeer verheugd zou wezen, met het koningrijk Italië de vriendschappelijke betrekkingen voort te zetten, waarin het met het koningrijk Sardinië verkeert. De vcreeuigde Donau-vorsteudommen en de bey van Tunis hebben het koningrijk Italië erkend. Uit Rome wordt gemeld, dat er bij het ministerie van openbare werken ontvreemding van geld en opligterij is ont dekt, teu opzigte van de bruggen over den Tiber; de paus is treurig daarover gestemd. Onder de vele plannen der fransche regering behoort ook dat, om den scherpregters eene uniform te geven. Zij zullen gekleed gaan in zwarten rok en een driekantige hoed en een degen met zilver gevest dragen. Op kraag en opslagen van den rok zullen twee zilveren bijlen geborduurd zijn. Fr is een belangrijk werk aangekondigd, onder den titel van: Het leven en de denkbeelden van Kareitweede graaf Greyen wel door den jongslen zoon van dien groolen staatsman, den generaal-majoor Charles Grey. De beriglen van Java vermelden hartverscheurende lafereelcn van den nood, die tengevolge van den waternood in de maand Februarij aldaar heeft geheerscht en die de treurigste gevolgei heeft gehad. Te Napels heeft eene kleine opschudding plaats gehad, waarschijnlijk door vrienden van het oude bestuur ver oorzaakt. Honderd onderofficieren van de landmagt hebben zich aangemeld oin in onze overzeesche bezittingen de épaulet ten te mogen dragen. De ondergeteekenden betuigen hunnen dank voor de blijken van deelneming, hen ter gelegenheid vai het overlijden hunner veelgeliefde moeder en be huwdmoeder betoond. Uit aller naam, S. REINBACH. op Maandag den 15 Mei 1861, des morgensten 11 uur. in het Oudezijds Heeren-Logement te Amsterdamvan: vier Kapitale, Hechte, Sterlse en gunstig gelegen met derzelver HUISMANSWONINGEN, STALLINGEN, er verdere GEBOUWEN, weltoegemaakte WEI- en HOOILAN DEN, genaamd Reigersdaal, onder de gemeente Nieuwer-Amstel aan den Amslelveenschen weg, de Huizing geteekend L.No. 58. Leewendaal, in de Purmeraan den Oosterweg op de Purmer Kavelkaart geteekend No. 97. De E e n d r a g t, in de Purmer, aan de Oosterweg op de Purmer Kavelkaart geteekend No. 157 en 158, er K ij k d u i n, in de Beemsteraan den Middenweg en op de Kavelkaart bekend onder No. 106 en 105 B. K.; be nevens nog eenige perceelen extra weltoegemaakte WEI- en HOOILANDEN, mede gelegen in de Beemster, Purmer, Overweersche en Zuider-Polders en onder de gemeente Nieuwer-Amstel. Alles breeder bij Billetten en Catalogussen omschreven. De bewijzen van Eigendom en de Veil-Conditiënzullen gedurende Acht dagen vóór en op den Verkoopdag des voormiddags te lezen zijn ten kantore van den Notaris F. W. FABIUS te Amsterdamterwijl gedurende dien tijd mede kopij der Veil-Conditiën zal ter lezing liggen ten kantore van de Notarissen E. van BEUSEKOM te Loenen en C. BOOM Jr. te Purmerende. Na 1 Mei 1861 zijn de Catalogussen op franco aan vrage te bekomen bij de Makelaars in het Billet vermeld.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1861 | | pagina 3