liELDERSCIIE en NIEUWEDIEPER COURANT. BEKENDMAKING. AANBESTEDING ZONDAG 5 NI E I. bij inschrijving en opbod, 1T13 U W S IJ p IIT C- 217. NEGENTIENDE JAARGANG. Wordt uitgegeven op Zondagen Donderdag door den Boekh. C. BAKKER Br., te Nieuwediep. Abonnementsprijs per kwartaal 1.30 Franco per post1.50 Enkele nommers0.10 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en post directeuren. ADVERTENTIES' worden aangenomen tot Zatur- dag en Woensdag middag 12 uur. Prijs van 1 tot 4 regels is f0 60. Voor iederen regel meer ƒ0 15. Zegelregt voor elke plaatsing f 0 35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan Brieven en stukken franco aan den Ditgever. De BURGEMEESTER der gemeente Helder brengt Ier openbare kennis, dat bij art. 21 van het algemeen Policie- Reglemcnt voor 's Rijks Marinehavens, vastgesteld bij 's Konings besluit van den 18 Mei 1855, (Staatsblad No. 58) is bepaald, dat zonder toestemming van den Havenmeester in de haven niet mag worden gedregden dat door den Heer Directeur en Kommandant der Marine alhier bevelen gegeven zijnom degenendie zich aan overtre ding van die bepaling schuldig maken, aanlehouden en ter beschikking te stellen van den Commissaris van Policie in deze gemeente. Helder den 5 Mei 1861 De Burgemeester voornoemd, STAKMAN ROSSE. op Donderdag den 16<len Mei 1861, des namiddags ten lialf drie ureaan het lokaal van het Provinciaal Bestuur van Noord- Holland te Haarlem, van: Het onderhouden van en het doen vanjeenige herstel lingen en vernieuwingen aan dat lokaal, van den lsten Mei 1861 tot den Jaatsten April 1864. Het bestek is te verkrijgen aan meergenoemd lokaal en aan het bureau voor Buitenlandsche Paspoorten te Amsterdam. Dingsdag vóór de besteding zal de noodige aanwijzing worden gedaan, des morgens ten 10 ure. Nadere informatiën zijn te bekomen bij den Ingenieur van den Waterstaat du Celliée Muller, te Amsterdam en bij den Iloofd-Ingenieur van den Waterstaat J. G. van Gendt te Haarlem. HELDER en NIEUWEDIEP 4 Mei 18C1. Eergisteren morgen zijn van Helicvoctsluis vertrokken Zr. Ms. schroefslootnschepen Berkel, onder bevel van den luit. ter zee 1ste fcl. P. van der Velden Erdbrink, en de Vecht, comtn. luit. Ier zee 1ste kl. II. A. Modderman, beiden met bestemming naar Batavia; terwijl heden morgen van hier 'vertrokken is hel transportschip Heldin, command. Touteiihoofd met dezelfde bestemming. Men verneemt, dat de Tweede Kamer binnen kort tol in Junij zal uiteengaan en alsdan in behandeling zullen komende inililiewet en liet ontwerp der doorgraving van Holland op zijn smalst en een verbeterde waterweg van Rotterdam naar zee. Als bewijs, hoe hel dwaze vooroordeel, dat men gccne personen uil het water zou mogen halen zonder hijstand der overheid, nog op vele plaatsen heerscht, dient o. a. dat ll. Zaturdag een boer in Staats-Vlaanderen zijn ojarig kind in een zinkput versmoord vond, en hij noch zijne vrouw het er uit durfde halen, vóór de policie er bij was; de vader ging zeer bedaard zeif daartoe den burgemeester halen. Men schrijft uit Arnhem 1 Mei. Sedert gisteren voor middag vermiste men den wachtmeester M. M., van het reg- rijdende artillerie, die den vorigen dag alhier was aangekomen. Alle nasporiiigen bleven vruchteloos lot heden voormiddag, toen men zijn lijkin eene der kamers van dc kazerne vond. De onge lukkige had zich door ophanging van het leven beroofd. Men weel gecne reden voor dien zelfmoord op Ic geven. M. was ge huwd en zijne vrouw en 4 kinderen waren heden morgen al hier aangekomen. Hij was een braaf militair en lelde reeds 50 jaren dienst. Hel. Prov. Geregtshof in Noord-Holland heeft deze week uitspraak gedaan in dc zaak van P gewezen binnenvader in het weeshuis te Zaandam. Eenstemmig met het gevoelen

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1861 | | pagina 1