IIELDERSCI1E en M 39. 1TIB U TT S T IJ D 11T 3* S1T. DONDERDAG 10 M E I. HELDER en NIEUWEDIEP lo Mei 18G1. Een betreurenswaardig ongeluk heeft dezer dagen een huisgezin alhier in rouw en droefheid gedompeld. Drie inge zetenen dezer gemeente bevonden zich, niet verre van de kust van Petten, met een jol op zee, om ter adsistentie van schepen iets te verdienen, toen de jol omsloeg en de drie mannen, te midden van het woedende clement, in doodsge vaar verkeerden. Alle drie waren zij vaders van gezinnen. Gelukkig nog kwamen er twee behouden aan land, maar de derde vond ongelukkiger wijze zijn dood in de golven. Hij laat eene diepbedroefde weduwe met vier nog jeugdige kinderen achter, in zeer behoeftige omstandigheden. Moge de bekende liefdadigheid der ingezetenen veel er toe bijdragen om de smart der weduwe en van hare kinderen eeuigermale te lenigen (Zie advertentie hierachter.) Naar men verneemt zal Zr. Ms. stoomschip Sindoro, liggende te Hellevoelsluis, met spoed gereed gemaakt worden, om de te Port-Mahon achtergebleven 70 oogziekeu van Zr. Ms. fregat Everlsen naar hier over te brengen, om in het Marine- hospitaal ter verdere verpleging te worden opgenomen. Eene door den heer Dalhuizen te Kampen aangevraagde concessie betreft hel ten uitvoer brengen van een betrekkelijk groot en nuttig werk, hetwelk aan honderde arbeiders, zoo in als builen Kampen, voor jaren arbeid en brood zou kunnen verschaffen. Dat werk zou bestaan in het droogmaken van een gedeelte der Zuiderzee langs de Oostkust, van af het uit einde van hel zoogenaamde Kraggenbrug tot den Ketel bij Kampenen van daar tot aan de vaste kust bij Elburg. Slaagt de beer Dalhuizen in zijne onderneming, dan zouden niet alleen aan de zee p. m. 6000 bunders land worden ontwoekerd en de schatkist eene aanmerkelijke som aan grondlasten genieten maar ook de arbeidende klasse zou niet te vergeefs naar werk be hoeven uit te zien. Even als alle jaren, hebben weder door Z. M. den Koning eenige gevangenen in het huis van correctie te Hoorn geheel ontslag of vermindering van eenige maanden straftijd gekregen. Drie hebben geheele kwijtschelding van verderen straftijd en 5f anderen 5 en 6 maanden vermindering bekomen. Diegenen der miliciens van de ligling dezes jaars, welke onlangs bij het wapen der cavallcrie zijn ingedeeld, zullen met 1o. Oclober a. s., even als ten vorigen jare, bij die corpsen in activiteit moeten optreden. Voor eenigen tijd is te Maasland eene vrouw van den boerenstand overleden, wier voormalige leef- en handelwijze en groote nalatenschap de onderwerpen van alle gesprekken in bijeenkomsten uitmaakt. Voor ruim 40 jaren was zij ge trouwd en had zij met haar man een bedrijf begonnen, w aartoe eenige duizende guldens noodig waren. Door zuinigheid, werkzaamheid, inspanning, ontbering en ontzegging van alle genot en uitspanning is dit geringe vermogen tot een kapitaal van bij de drie millioen aangegroeid, waarvan aan eene klein- dochter ruim twee millioen is ten deel gevallen, terwijl het overige aan andere leden der familie, vrienden, kennissen en bekenden is vermaakt. Ook bij het leven van den man moeten zij zich nimmer ecnig genot van deze groote fortuin hebben veroorloofd. Omtrent de gevolgen der overslrooniing op Java, zijn nadere details medegedeeld; het blijkt dat de uitwerking dier ramp, hoe vreesclijk ook, minder algemeen en minder onher stelbaar is, dan men zich in den beginne had voorgesteld. Trouwens, er is geen land Ier wereld, waar doorgestaan leed zoo spoedig vergelen wordt als op Java. De ingezetenen der geteisterde landstreken zijn naar hunne woonsledcn teruggekeerd of bezig op de oude plaatsen nieuwe woonsteden te bouwen. De NEGENTIENDE JAARGANG. Wordt uitgegeven op Zondagen Donderdag door den Boekh. G. BAKKER Bz., te Nieuwe diep Abonnementsprijs per kwartaal ƒ1.30 Franco per post1.S0 Enkele nommers0.10 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en post directeuren. ADVERTENTIEN worden aangenomen tot Zatur- dag en Woensdag middag 12 uur. Prijs van 1 tot 4 regels is ƒ0.60. Voor icderc-n regel meer ƒ0.15. Zegelregt voor elke plaatsing ƒ0.35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan. Brieven en stukken franco aan den Uitgever.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1861 | | pagina 1