IIELBERSGIIE es NIEIWEDIEPER COCRANT. JB> 40. ZONDAG 19 SI E I. NEGENTIENDE JAARGANG. Wordt uitgegeven op Zondagen Donderdag door den Boekh. G. BAKKER Bz., te Nieuicediep. Abonnementsprijs per kwartaal ƒ1.30 Franco per post1-50 Enkele nommers«0.10 Men abonneert zich bij alle boekhandelaars en post directeuren. ADVERTENT1EN worden aangenomen tot Zatur- dag en Woensdag middag 12 uur. Prijs van 1 tot 4 regels is f 0.60. Voor iederen regel meer 0.15. Zegelregt voor elke plaatsing f 0.35. Buitengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan Brieven en stukken franco aan den Uitgever. ITIBUWSTIJDIIT^EIT. HELDER en NIEUWEDIEP 18 Mei 18C1 In de zilling van den gemeenteraad, op jl. Dingsdag den 14 Mei 1861, was de lieer J. Bakker afwezig. De aanleekeningen van het verhandelde in de vorige zitting werden gelezen en goedgekeurd. Tot hulponderwijzer bij het openbaar lager onderwijs werd benoemd K. Kuiper, kweekcling der normaalschool, die in het begin der maand April II. ecne acte van bekwaamheid als hulponderwijzer bekomen had. Zijne jaarwedde werd bepaald op f 550 en bepaald dat hij, tot nadere beschikking, werkzaam zal zijn op de school in de schoolstraat. Na de lezing eeuer missive van heeren Gedeputeerde Stalen, waarbij in overweging gegeven werd om de borgtogt van den benoemden ontvanger, bij geregelde stortingen vast te stellen op ten minste }T van den ontvang, werden Burgemeester en Wethouders gemagtigd, Heeren Gedeputeerde Staten nader de redenen op te gevenwaarom die borgtogt, ook in verband tot het 5e lid van art. 109 der gemeente-wet, beneden het van den ontvang is vastgesteld en daaromtrent het welmee- nen van HEd. G. A. te vragen. Aan de vergadering werd mededeeliug gedaan eener beschik king van Heeren Gedeputeerde Staten, waarbij wordt Ie kennen gegeven, dat op hel raadsbesluit tot verkoop van den borgtogt, die door den ontslagen ontvanger ten behoeve van de gemeen te is verbonden, de goedkeuring van gezegd eollegie noch van eenige andere autoriteit noodig is. Vermits de sommatie aan den ontslagen ontvanger, om bin nen zekeren lijd het door hein achtergelaten te kort in de kas, ten bedrage van ƒ56724,51 te voldoen, zonder gevolg is gebleven, werd de noodige magtiging veileend, om lot den bedoelden verkoop overlegaan. Voorts werd, na de lezing van een adres van de huisvrouw van den ontslagen ontvanger, waarin zij, onder opgaaf van redenen, te kennen geeft, dat het haar onmogelijk is, iets aftezonderen tol dekking van het te kort, door haren man na gelalen, wordt besloten voorloopig in de gedane sommalie lot oplegging en betaling van het tekort te berusten. Gedurende de behandeling van dit adres, werd door den Heer de Breuk aan bet dagclijksch bestuur het verzoek ge- rigt, om, zoo daartoe termen beslaan, beslag te leggen, ten behoeve van de gemeente, op den opbrengst der verkooping van de vaste goederen van deu ontslagen outvanger. Vermits die goederen ten behoeve van de credietvereeuiging te Amsterdam waren bezwaard, en ver beueden het bedrag der hijpotheck hebben opgebragt, was de vergadering van meeniug, dat het door den Heer de Breuk voorgestelde middel kan en behoort te worden nagelaten. Omdat genoemd lid geenc reglen wil verzuimd hebben, die de gemeente kan doen gelden, acht hij het noodig dat door Burgemeester en Wethouders een onder zoek worde gedaan of het voorgestelde beslag al dan niet ge schieden kan. Naar aanleiding eener missive van de Gedeputeerde Staten, betrekkelijk hel besluit tot het aangaan eener gcldlecning van ƒ160,000, ter voorziening in de kosten van nillevoercu ge meente-werken, ook in verband tot eene regeling van bel te kort in de gemeente-kas, werd besloten, Heeren Gedeputeerde Stalen te antwoorden, dal gezegd te kort, zonder de opbrengst van den borgtogt te rekenen, bijna geheel kan worden ge dekt uit bet goed slot, dat de rekening van 1860 zal opleveren en dat, zoodra den juislen stand dier rekening bekend is. een besluit tot regeling van het tekort aan de goedkeuring van HEd. G. A. zal wordcu onderworpen. Onder overlegging van het overzigt der uillevoereu werken en de berekening der daarvoor bcuoodigde gelden, werd besloten, Heeren Gedeputeerd

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1861 | | pagina 1