GSMS1TGDS BEBJGTE1T. Uit Peslh wordt, dd. 10 Mei, liet volgende nopens de ter aardebestelling van Teleki medegedeeld. Zoo even is de treurige plcgtigheid afgeloopcn. Nooit was zulk eene ontzagge lijke menschenmassa te Pcsth bijeengezien. Vele comitaten waren door eene menigte van deputalicn vertegenwoordigd. Behal ve de gehcele bevolking van Peslli-Ofen was ook die van het platteland in groote hoeveelheid herwaarts gevloeid. In de zaal van het museurn hield Ghiczy de lijkrede, terwijl Eolvos voor de stad, waar hel lijk aan de familie van den overledene werd overgegeven, sprak; ondanks de honderdduizende menschen liep alles in de beste orde af. Alle winkels waren gesloten. Uit Stellijn meldt men, dat in den nacht van 10 op 11 dezer, de eigenaar en bewoner van den windmolen te Churs- dorf, met zjjne vrouw en 5 kinderen, van 11, 9 en 5 jaren, benevens een dienstmeisje, vermoord zijn geworden. Twee mannen waren door een venster in het huis gedrongen, en hadden allen met een bijl doodgeslagen. Met uitzondering van den 9jarigen knaap, die waarschijnlijk ontwaakt was en getracht had zich door de vlugt te redden, en met verbrijzel de hersenpan op den grond werd gevonden, lagen alle slagt- ofFers vermoord in hunne bedden. BURGERLIJKE STAND Van 11 Mei 18 Mei 1861. GEHUWD: P. Groen en T. Geervliet. T. Noot en A. Noot. P. London en M. Stoel. BEVALLEN: M. W. Krul geb. Jacobs D. M. Abbo geb. de Klerk D. C. Wartenhorst geb. Pruim D. S. G. Hidde Bok geb. van Her werden Z. G. Bos geb. Postma Z. E. Out geb. Bakker D. J- Rensmaag geb. van Wijk Z. A. van Viersen geb. Riewerts D. G. Witsenburg geb. Witkamp D. G. H. Conijn geb. Kroon D. H. He. hewerth geb. de Rooij Z. OVERLEDEN D. Posker 61 j. J. Schagen 8 m. L. Molier 4 m. J P. Moolhuijzen t. m. P. Mangel 4 w. G. Troost lj G. Nelis 14 m.J. Prins 61 j.S Offermans 85 j.P Naastepad 66 j. Afloop der veiling van onroerende goederen in de ge meente Heldergehouden ten overstaan vau den Notaris P. A. BEETS, den 13 Mei 1861. No. 1. Winkel en Woonhuis, met Erf en Tuin, beneden den Dijk te Helder. Kooper J. M. Kooger voor ƒ2825. No. 2. Huis, waarin o Woningen, in de Breestraat te Helder. Kooper G. van Luijk voor 1220. No. 3. Huis, Pakhuis en Erf, aan den Kanaalweg te Helder. Kooper L. Aarsen voor 1453. No. 4. Winkelhuis en Erf, aan de Binnenhaven te Nieuwed. Kooper G. van Vliet voor ƒ1425. No. 5. Woonhuis en Erf daarachter. Kooper V. Iloogendijk ƒ650. Verder zijn er eenige perceelen Grond, gelegen in den Hclderschen Polder achter Tivoliverkocht voor ƒ65 a f 75 het perceel. De haagsche kermis is jl. maandag aangevangen. Z. K. H. de prins van Oranje heeft bij het schijfschieten, door de schut- tersvereeniging te 's Hage gehouden, hel koniugs- of vogelwit getroffen en alzoo den eersten prijs behaald. Te Glarus, in Zwitserland, heeft een felle brand gewoed, tengevolge waar van 500 gebouwen een prooi der vlammen geworden en 500 personen zonder onderkomen zijn geraakt. De engelschc troonsopvolger, die zich dezer dagen met een kapitein in een bootje op het water bevond, is door het kantelen van het ranke vaartuig buiten boord geraakt en er gelukkig nog met den schrik en een nat pak afgekomen. In vele stre ken van Zuid-Amerika acht zich het souvereine volk aan wet noch regel gebonden. De koning vau Dahomey, nabij de westkust van Afrika, heeft 2000 mannen en even zoo vele vrouwen en kinderen, benevens eeue groote menigte dieren geslagl en aan de goden opgeofferd. De bankier Mirès, die zich te Parijs achter de sloten bevindt, heeft een tekort in zijne kas van 15 millioen francs. Dat de liefde voor de zaak van Italië ook in den boezem der romeinsclie dames huis vest, daarvan heeft men dezer dagen duidelijke bewijzen on - dervondeu. De danseressen van den schouwburg Apollo te Rome hadden afschriften van het adres om opheffing der fran- sche bezetting onder hun keurslijf verborgen! Frankrijk en Rusland staan gereed bet koningrijk Italië te erkennen. T e Modena en omstreken is in den nacht vau 5 op 6 Mei zooveel sneeuw gevallen, dat de straten en wegen met eene laag van tien centimeters bedekt waren. 'Er heersebt daarbij eene hevige storm. Dat de voorliefde voor het brui- loftvicrcn hier en daar zeergroot is, daarvan leverden de jong sle dagen onder ons een nieuw en treffend bewijs. Een paar, dat jl. Donderdag door den zachlen band des huwelijks dacht verbonden te worden, zag zich genoodzaakt dit nog eene week te moeten uitstellen. Dit uitstel werd echter vrij laat bepaald en terwijl een en ander voor de bruiloft was gereed gemaakt, aarzelde men geen oogenblik, om, getrouw aan 't spreekwoord »men moet het ijzer smeden als het heet is", daarmede ondauks het uitstel der huwelijksvoltrekking voorltegaan. Men ziet nu hel tweede bedrijf der bruiloftsviering in de volgende week te geraoet. Te Leipzig zijn door een feilen brand 10 en te Heiligerwald, bij soortgelijke gelegenheid, 24 huizen door de vlammen vernield. Heden morgen beviel voorspoedig van een welgescha pen ZOON, mijne geliefde echtgenoot N. BREET. P. VISSER. Nieuwed iep 17 Mei 1861.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1861 | | pagina 3