over de grenzen gejaagd. Deze vertoeven echter slechts korten tijd 0|> het Romcinschc grondgebied en komen, na van hunne vermocijenissen te zijn uitgerust, met vernieuwde kracht hunne rooftoglen hervatten. De Stooinpost deelt het volgende omtrent eene nieuwe broodbereiding mede: Meermalen is reeds melding gemaakt van eene bereiding van het brood in Engeland zonder voorafgaande gisting. Doc tor Dangiisch, die dit middel heeft uitgedacht, verzekert, dat de gisting van het deeg 10 pCt. verlies veroorzaakt aan de voedzame eigenschappen van het meel; hij is van oordeel, dat hel gegiste brood moeijelijker zoude te verteren zijn dan hel ongegiste; hij zegt, dat er, bij hetzelfde gewigt, minder voe- deude stol in het gegiste brood is, en schrijft daarom voor, alle gisting van het brood achterwege te laten. Deze nieuwe maaier om het brood te bereiden zonder gist, wordt in En geland op zeer groote schaal toegepast. In het Répertoire de Chemie vindt men eene uitvoerige be schrijving van de machinerie, die gebruikt wordt, om hel deeg voor het brood met weinig kosten en spoedig klaar te maken. Het beginsel van deze methode beslaat in de uitzetting van het deeg door het inbrengen van een stroom koolstofzuur; hierdoor verkrijgt het deeg een vijf of zesmaal grooteren inhoud. In dien toestand gebragt zijnde, wordt het op machinale wijze in brooden van een bepaald gewigt verdeeld, die in den oven worden gestoken. Uit Rome wordt gemeld, dat in den schouwburg del Valle eene manifestatie heeft plaats gehad, Midden in de voorstel ling vielen eensklaps uit de loge, waarin zich onder andere personen ook prins Joseph Napoleon bevond, linten en bouquellen, welke de nationale Italiaansche kleuren droegen. Het gejuich der me nigte was groot en het kostte moeite de voorstelling te vervolgen. De verklaring van den heer Billault in den Franschen senaat, dat Frankrijk den 5 Junij, overeenkomstig zijne verplig- tingen Syrië door zijne troepen zal doen ontruimen, heeft daar een goeden indruk gemaakt, ofschoon het duidelijk is, dat het ka binet der Tuilcricn zich nolens volcns naar hel onvermijdelijke schikt. Het is der aandacht niet onlgaau, dat Rusland zich ditmaal minstens onverschillig heeft beloond ten aanzien van Frankrijks wenschcn, en men ziet daarin, en welligt niet ten onregte, eene gunstige wending voor Duitschland, ten gevolge der jongste gebeurtenissen in Polen. Uit Rome wordt gemeld, dat onlangs een geleerde ar- chaeoloog, aan wieu de paus wetenschappelijke opgravingen in Oslia had opgedragen, Z. H. voor zijn arbeid betaling kwam vragen. »Ik heb niets over" antwoordde de paus, «bedenk toch dat ik van aalmoezen leef". «Ach", vervolgde hij, «ik heb veel verdriet, doch vind ook veel troost. Raad b. v. eens wat in deze groote mand is. Het zijn de giften van vele Piëmonlesche geestelijken. Zij zijn arm, kunnen niets geven en hebbeu daarom de gelofte gedaan, geene zilveren schoenges pen meer te dragen, maar die mij te zenden". De paus open de de mand en men zag duizenden van zilveren schoengespen, waarvan onderscheidene paren sedert meer dan 200 jaren van de eene familie door de andere waren overgeërfd. KANTONGEREGT AAN den HELDER. Door het Kantongeregt zijn veroordeeld 6 Winkeliers ter zake van het voorhanden hebben in hunne winkels van afgeschafte eilematen en la dito ter zake van het voorhanden hebben in hunne win kels, van maten en gewiglen, welke over 18G0 niet waren herijkt. Ieder hunner tot eene geldboete van 10— en in de kosten der vervolging, invorderbaar bij lijfsdwang. 2 Personen ter zake van het biceken van wasc'ugoed aan den openbaren weg. leder tot eene geldboete van 1 met sub sidiaire gevangenisstraf van 1 dag. En 1 persoon ter zelfder zake, doch bij herhaling, tot eene geldboete van f 2, met subsidiaire gevangenisstraf van G da gen, en allen in de kosteninvorderbaar bij lijfsdwang. Ter wijl door 7 personen, schuldig aan laatstgemelde overtreding, het maximum der boete a 1naar aanleiding van art. 234 van het wetboek van strafvordering, vrijwillig is betaald. GEME1TC-DS EERIO-TaiT. Op hel Loo is een aanvallig kindje, 17 maanden oud, voor over in eeu tobbe met water gevallen en gestikt. Te Parijs zijn in den laatslen tijd een groot aantal Engelsche schoonen aangekomen, op reis naar Frankrijk, Duitschland, Zwitserland en Italië. In de vorige week is te Londen een koffijhuis afge brand; 11 personen, die na het gebruik van een en auder in diepen slaap wareu gevallen, zijn nog tijdig hel dreigend ge vaar ontkomen. Te Rotterdam heeft een schoenmaker zijne buurvrouw, voor wie hij vroeger veel, doch in den laatslen tijd zeer weinig liefde koesterde, met een mes eene ernstige ver wonding toegebragt. Nadat de policie had opgemerkt, hoe liefde in haat verkecren kan, heeft zij den schuldige onverwijld achter de grendels geborgen. Keizer Nap. sukkelt aan luchlpijpaandoe- ningen. Te Frankfort is eene scheepslading katoen door zcllonlbranding een prooi der vlammen geworden, De keizer van Rusland zal zich in den nazomer met zijne keizerin op reis begeven, om de Kriin met een bezoek te vereeren, nu de kogels der Engelschcn en Franschen het daar niet meer zoo onveilig maken. De keizerin van Oostenrijk heeft op hare gezondheidsreis ook hel schoonc Andalusië bezocht en het voor nemen opgevat, om in dat zacht klimaat den volgenden winter zich te verlustigen. Een ongalantc Turk. Een Turk ontving ceriige Europecsche dames bij zich, en onthaalde hen op lekkernij. Aan een der dames gaf bij echter altijd dubbel zooveel als aan de anderen.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1861 | | pagina 3