HELDEESGUË m 1861. MUWEDBER OOIRAM. Jfi -44. ZONDAG 2 J U N IJ. NEGENTIENDE JAARGANG. B E R I G T. NIEUWSTIJDINGEN. Wordt uitgegeven op Zondag en Donderdag, door den Boekh. C. BAKKER Bz., te Nieuweoliep. Abonnementsprijs per kwartaal,30. Franco per post1,50. Enkele nommers0,10. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars en Postdi recteuren. ADVERTENTIEN worden aangenomen tot Zaturdag en Woensdag middag 12 uur. De Prijs van 1 tot 4 regels is ƒ0,60. Voor iederen regel meer ƒ0,15. Zegelregt voor elke plaatsing ƒ0,35. Bui tengewoon groote letters, naar mate der ruimte, die zij beslaan. Brieven en Stukken franco aan den Uitgever. Deze C o u r ,1 n t gedurende de maand Junij te Amsterdam gedrukt wordendeontvangen H. H. Geabonueerden dezelve des Zondags- eu Bonder- tf<r.9«-namiddagstusschen drie en vier ure. De Advertentiën worden ingewacht uiterlijk des Woensdags- en Zaturdags- voormiddag vóór Elf Ere bij de Heeren: T. MOOIJ, op de Laan aan den Melder en J. KOSTER, bij de Wleuwc- Brug aan de Binnenhaven en aan den Boekwin kel op de Hoofdgracht. Het den l«en Julij zal er eene nieuwe Drukkerij in de Gemeente gevestigd zijn, waardoor alles weder op den gewonen tijd wordt bepaald. Be Eitgever NIEUWEDIEP28 Mei. De vertrekdag van Zr. Ms. stoom schip Djambi is bepaald op 15 Junij. Naar men verneemt is in de Gemeente ruim f 117.op- gebragt voor de oprigting van een blijvend gedenkteeken voor Z. M, onzen geëerbiedigden Koning. Men zal zich herinnerendat voor eenigen lijd te Deventer eene Commissie zich tot dat einde heeft vereenigd. 30 Mei. Bij de aanbesteding der werken tot droogmaking van de Middelburgscke Veenderij, die gisteren te Boskoop plaats hadwerden de Heeren Geb. Janzen alhieraannemers van den Bovenwind- Vijzclmolen met Jaagpadsbrug en Vleugelbeschoeijingen voor 33,100. Tusschen de Noordelijke en Zuidelijke Staten der Noord- Amerikaansche Unie is een oorlog uitgebrokendie welligt voor scheepvaart en koophandel nadeelige gevolgen hebben zal. Onze regering heeft daarom besloten naar die kusten te zenden de oorlogschepen ZeelandDjambiAppeldoorn en Vesuvius, ten einde onze vlag in die wateren te vertoonen. Onder kommando van den luit. ter zee 1ste kl. Boelen, zal het instructie-vaartuig Uraniaovermorgen van hier tot eene oefeningstogt uitzeilen, met de adelborsten 2e afd. van het Kon. Instituut van de Marine alhier. AMSTEBDAM, 1 Junij. In den afgeloopen nacht is er een feilen brand ontstaan in het wattenfabriek op de Anjeliersgracht bij de Baangracht. Door spoedig aangebragte hulp was men ten drie ure den brand meester. Heden zijn uit Delft per spoortrein alhier aangekomen, onder geleide van den 2en luit. J. B. Heymans de miliciens voor de kompagnien van het le reg. vestingartillerie, alhier in garnizoen. Te gelijk zijn aangekomen de miliciens bestemd voor de kom- pagnie van genoemd regementin garnizoen te 1leiderdie na gehouden nachtkwartier per stoomboot derwaarts zullen worden vervoerd. Men schrijft uit Zalt-Bommel, dd. 31 Mei: ,,De aardappelen staan hier in den Bommelerwaard uitmuntend. Heden heeft zelfs een landbouwer gerooid en verzonden. In den Tielerwaard be loven de kersen een zeer grooten pluk, terwijl er reeds kooper- zijn aangekomen om ze naar Engeland uit te voeren. De feestelijkheden te Haarlem zullen elkaar in deze orde opvolgenMaandag 24 Junij opening der tentoonstelling door den Prins van Oranje; Dingsdag 6 ure na den middag Veneti- aansch gondelfeest op het Spaarne; Woensdag, Donderdag, Za turdag en Zondag groote militaire koncerten van het muziekkorps van liet 16e Oostenrijksche Begement linie-infanterie; Vrijdag 2S Junij orgelkoncert in de Groote Kerk; Zondag 7 Julij Bloemen tentoonstelling; 8 Julij ontvangst der Afgevaardigden van de hiaat- schappij van Nijverheid en Soiree Musicale door de muziek van het 33ste Pruissische Begement; 12 Julij Fe'te de nuit en sluiting der Bloemententoonstelling; 10 Julij Tournooijen en Olympische spelen, door het Gezelschap van Wollschliiger en koucert van genoemd Pruissische korps; van 13 tot 27 Julij koncerten van de Grenadiers en Jagers enz.19 Julij kinderfeest; Zondag 4 Augustus Feta champetre12 Augustus Bloemenfeest. ABNHEM, 31 Mei. Gisteren namiddag, tusschen 2 en 3 ure, brak een allerhevigst onweder boven deze stad los; de slagen volgden elkander spoedig, en waren zoo hevig, dat men niet zonder reden voor ongelukken vreesde; gelukkig waren die niet groot. Bij de stad werd een koebeest, aan eene arme weduwe toebehoorendein de weide doodgeslagen. Op het Spijker slceir de bliksem door den nok van het dak, door den zolder^teligs het hooi in een arbeiderswoning, en verliet, zonder /Verdea#- schade aan tc rigten, door de deur het huis; een weinig'verder ging hij door de deur van een ander gebouwen verliet het

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1861 | | pagina 1