GEMENGDE BERIGTEN. BURGERLIJKE STAND VAN DEN HELDER EN HET NIEUWEDIEP, weder door het dak. In de stad werden van een Heerenhuis eenige pannen afgeslagenen bij een ander zag men den bliksem langs den voorgevel naar beneden schieten. Gisteren namiddag, omstreeks l'/2 ure, viel een 7jarig jongske van de tamelijke hooge kade in den Rijn. Naauwelijks zag dit de 21jarige H. Diesveld, of hij sprong, zonder zich te beraden, in den stroom, waaruit hij het genoegen smaken mogt, het kind behouden aan wal te brengen. ZUTPHEN30 Mei. Zeker tuinman, E. genaamd, algemeen bij jong en oud bekend en geacht, begaf zich als gewoonlijk tlezen middag naar zijn tuin, om er te werken. Toen hij op kofiijdrinkenstijd niet te huis kwam, werd zijne vrouw ongerust en begaf zich met haar kind naar den tuin om vader te halen." Men verbeelde zich haren schriktoen zij haren man in het tuin huisje levenloos aan een touw zag hangen. Men schrijft dezen zelfmoord aan eene vlaag van droefgeestigheid toe, dewijl er geene andere oorzaak te vinden is, en ook omdat genoemde E. reeds acht jaren geleden in eene gracht was gesprongen, waaruit men hein nog in tijds had gered. MEPPEL28 Mei: In den verloopen nacht is hier eene be langrijke arrestatie gedaan, waarover men zich algemeen verblijdt; den buitengewoon stouten dief G. P. alhier, heeft men op heeter daad gevat in het pakhuis van den groothandelaar H. R., alwaar hij met twee zijner getrouwe kameraden bezig wasgerookt vleesch en was te ontvreemden, zoo als reeds sinds eenigen tijd meer malen was gedaanzonder dat men wist door wien en op welken wijze; het een en ander was moeijelijk op te merken, daar er somtijds voor meer dan f 30,000 aan was voorhanden is, en zoo naar evenredigheid andere goederen; men besloot daarom te waken en de wacht in het pakhuis te houden, eindelijk kwamen de dieven weer te voorschijn, om hunne dieverij voort te zetten, die zij op grooten schaal sehenen uit te voeren, nu hier en dan daar. Den heer R. was binnen korten tijd voor 1000 aan vleesch en was ontvreemd, en het stoutste daarvan was nog, dat zij het bij herhaling gestolen was, zoo men zegt, verkochten aan den heer II. R. zeiven, bij wien zij het gestolen hadden. De twee medepligtigen hebben zich aanvankelijk door den vlugt gered, doch de gearresteerde heeft hen reeds bekend gemaakt, zoodat zij ook weldra in handen der justitie zullen zijn. WERK.ENDAM, 29 Mei. De dag van heden is voor eenige Israëlitische familiën een regte vreugde dag; het is nl. het 100 jarig geboortefeest van Hester Levie, weduwe Drievoet, wier acht kinderen, allen gehuwd, hier tegenwoordig zijn en waarvan de meesten met kinderen zijn gezegend waardoor hare nakome lingschap op 100 personen gerekend wordt. De gemeente toont alom hare belangstelling in dit feest, zoo door het uitsteken dei- vlaggen, alsook andere deelneming, terwijl eene 97 jarigen vrouw de jubilaris met eene hartelijke toespraak heeft verwelkomd. Uit het Buitenland deelen wij het volgende mede PARIJS. Zekere Berton, een grijsaard van 81 jaar, wonende in de omstreek van la Réole (departement Gironde), had aan zijn schoonzoon Magnon al zijne goederen gegeven, tegen eene uitbetaling van eene jaarlijksche lijfrente. Deze had zijne doch- uitgehuwelijkt aan zekeren Galop. Daar de lijfrente vrij hoog was en Magnon en het echtpaar Galop hard moesten werkenom het bij elkander te krijgen, zoo maakte de vrouw van Galop op zekeren dag de aanmerking, dat haar grootvader vrij lang leefde. Dit was genoeg gezegd, en er werd besloten, dat de beide man nen den grijsaard zouden verstikken, en de vrouw zoo lang de dienstmaagd zou ophouden. Dit werd ten uitvoer gebragt; de grijsaard werd op den grond geworpen en zijn mond en neus digt gehoudentoen hij na een kwartier bewegeloos nederlag verwijderden de beiden mannen zich. De dienstmeid werd door het lang uitblijven van haar meester ongerust en vond hem juist op den oogenblik, toen hij weder tot zijn bewustzijn kwam. De beide mannen en de vrouw zijn gearresteerd. BERLIJN. Op den Rijnnabij Verdingenis eergisteren het volgende ongeluk voorgevallen. Drie heeren van goeden huize, uit Crefeld, deden een pleiziertogtje in een bootje, en wilden daarmede over den ketting, welke de schipbrug verbindt, heen varen, hetgeen op zich zelve reeds eene gevaarlijke onderneming is. Het ongeluk wilde, dat juist een voorbijvarend stoomschip een sterkeren golfslag veroorzaakte, zoodat het wiegelen van den ketting, waartegen het bootje was aangevaren, dit eensklaps deed omslaanmet het noodlottig gevolg, dat een der opvarenden den dood in de golven vond, terwijl de beide anderen slechts met de grootste moeiten werden gered. Volgens een berigt uit Ragusahebben in de Herzogewina bloedige wraakoefeningen plaats. Hot dorp Biteljica, een uur van Gacko, is door de Turken vernield, en kinderen zijn daarbij verbrand. De Turken maken toebereidselen tot den aanval. Do opstandelingen hebben 90 paardenvrachten vermeesterd en 21 man der bedekking gedood. Het dorp Popopo is door 30 Turken overvallen en geplunderd. Op den Zondag van Pinksteren heeft te Lazayskin Valide, een vreeselijk onheil plaats gehad. Eensklaps barstte op gemel-> den dag brand uit in het Bernardiner klooster, ten gevolge waar van vier personen het leven hebben verloren en elf anderen zwaar zijn gekwetst. VAN 25 MEI 1 JUNIJ 1861. GEHUWDW. Neevens en T. Oorthuis. M. Fooij en M. Metselaar. II. P. Meij en C. C. Iloogerwerf. BEVALLEN: R. Dupont, geb. Loggers (D.), C Bultegeb. Bock (D.), M. C. Fiorani, geb. Smit. (Z.), M. van de Pol, geb, Roodt (Z.), C F. M. D. Brutel de la Riviére, geb. Brocx. (D.), N. Kuiper, geb. Huisman (D.)G. Vroom, geb. Snoerwang (Z.) H. de Knegt, geb. Haak (Z.)C. Pietringa, geb. Hoek (D.) A. Huijzing, geb. Roomeijer (Z.) OVERLEDEN: C. de Melker (64 jaar). J. Rijkers (39 jaar). A. van Loghem (23 jaar). M. de Klerk (33 jaar). N. J. de Wijn (73 jaar). A. M. de Klerk (20 Dagen). P. Laan (69 jaar). J. C. Bosch (4 maanden). Uit Lissabon wordt gemeld, dat er een engagement wordt tegemoet gezien, tusschen den Hertog van Aporto, broeder des Konings van Portugal en de oudste dochter van den Hertog de Montpensier. In Toscane is een vrij hevige aardbeving ge voeld; de meeste bewoners dier streken hebben die schokken op hunne legersteden waargenomen, 't gebeurde namelijk des midder- nachts. Het traktement der Onderofficieren en manschappen, die in dezen Zomer de Kampen zullen bezoeken wordt met een dubbeltje per dag verhoogd. Een Commissaris van het huis Rothschild heeft zich met 10,000 francs uit de voeten gemaakt. Het wetsontwerp tot de regterlijke organisatie hier te lande is door de Eerste Kamer met 25 tegen 11 stemmen aangenomen. De Beij van Tunis heeft zich liberale instellingen jegens zijn land hoogst verdienstelijk gemaakt. Te Tilburg is een goed zwem mer, tengevolge van vermoeidheid, verdronken. Ter gelegen heid der aanstaande Academiefeesten te Utrecht, zal er eene groote wedstrijd in het zwemmen plaats hebben, waarvoor fraaije prijzen zijn uitgeloofd. Te Blden is een boerenwoning door de vlammen vernield en te Gent zijn 7 woningen op dezelfde wijze in de asch gelegd. In het Departement Gironde{Prank- rijlc) hebben liefhebbende familiebetrekkingen getracht een grijs aard, die reeds 81 Zomers achter den rug had, te verstikken. Tegen aller verwachting kwam de oude heer weder bij tijds tot bewustzijn. De Eerste Kamer der Staten-Generaal heeft in hare Zitting van jl. Donderdag, het ontwerp tot definitieve vast stelling der begrooting voor koloniën met algemeene Stemmen goedgekeurd.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1861 | | pagina 2