M 1861. DELDERSCHE ei DONDERDAG 6 J U N IJ. NEGENTIENDE JAARGANG. NIEUWSTIJDINGEN. /hvp&r Wordt uitgegeven op Zondag en Donderdag, door den Boekh. C. BAKKER Bz., te Nieuwe diep. Abonnementsprijs per kwartaal Eranco per post. Enkele nommers Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars en Postdi recteuren. ADVERTENTIEN worden aangenomen tot Zaturdag en Woensdag middag 12 uur. De Prijs van 1 tot 4 regels is ƒ0,60. Voor iederen regel meer ƒ0,15. Zegelregt voor elke plaatsing ƒ0,35. Bui tengewoon groote letters, naar mate der ruimtedie zij beslaan. Brieven en Stukken franco aan den Uitgever. NIEUWEDIEP en DEN HELDER. Een zware slag heeft gis teren deze gemeente getroffen door het overlijden van den Wel- Eerw. Zeergel. Heer P. Douwes Dekker, Doopsgezind Leeraar alhier. Zijn zacht uiteinde, na een zwaar en hevig lijden, ont rukte velen een waren vrienddeze plaats een mandie in veler lei opzigten en betrekkingen met ijver en nuttig werkzaam was zijne gemeente een waardig leeraar en voorganger en zijne gade en kroost een teeder minnend echtgenoot en liefdevollen vader. Zijn gemis, door de zijnen teregt diep betreurd, zal lang nog worden gevoeld. Wordt hem zijne ruste niet misgund zijn naam blijve lang in zegening in deze gemeente HAARLEM, 4 Junij. In de vergadering van de Provinciale Staten van Noord-Hollandop heden gehouden, is de heer Mr. Jozua van Eik te Amsterdam.tot lid der Staten toegelaten. Daarna werd overgegaan tot de keuze van een lid van Gedepu teerde Staten; van de 62 uitgebragte stemmen, werden 29 op den Heer Jhr. Mr. Hoeuft van Velzen uitgebragt, 20 op den Heer Westerwoudt, de overige stemmen waren verdeeld. Bij de herstemming verkreeg Jh. Hoeuft 28do heer Wester woudt 27 stemmen. Geen der kandidaten de volstrekte meerder heid verkregen hebbende, werden bij de derde stemming 30 stemmen op Jh. Hoeuft en 30 stemmen op den heer Wester woudt uitgebragt. Daarna werd de heer Hoeuft bij het lot tot lid van het Collegie van Gedeputeerde Staten aangewezen. Naar men verneemtzal de heer H. P. Eskesopzigter in de Anna-Pauwlowna Polder, aan de Ewijksluis tot opzigter in plaats van wijlen den Heer van Campen te Ouderkerk aan den Amstel, benoemd worden. UTRECHT3 Junij. Volgens besluit van den gemeenteraad wordt, bij gelegenheid van de viering van het 225jarig bestaan onzer hoogeschoolop 's Rijks munt een gedenkpenning geslagen door den heer J. P. van der Keilen vervaardigdwaarvan in de feestweek aan ieder lid der Hoogeschool een exemplaar zal worden uitgereiktbovendien zal het gemeentebestuurdoor onderschei dene festiviteitenzijne belangstelling toonen. Wij laten hieronder eene opgaaf volgen van hetgeen de feestweek van 17 tot 22 Junij zal opleveren: Maandag volksvermakelijkhedeu van stadswegedie zullen be staan in mastklimmen boegsprietloopenwedloopen in manden kopslaanringsteken of tobbespelkoekhakkende zwevende lad der, wedloop op muilen en ten 1 ure ringrijden te paard. In overleg met het Collegie van Curatoren zal des voormiddags door den rector magnificus der Hoogeschool in het groot audito rium eene feestrede in de Latijnsche taal worden uitgesproken, en te dier gelegenheid zullen de doctorale diplomata worden uitge reikt door ons reeds vroeger vermeld. Met den spoortrein van 11/2 ure zullen de Reünisten van het station van den Rijnspoorweg door de studenten worden afgehaald, en zullen deze met muziek en banieren naar de gehoorzaal op trekken om daar den welkomstgroet te ontvangen. Des avonds zal er muziek zijn op de Studenten-societeit. Des avonds zal er ook door den Heer Woltersin het Park Tivolitot opening der openbare feesteneen groot concert worden gegeven. Dingsdag is de dag der maskeradewaarbij in 8 groepenver schillende perioden zullen worden voorgesteld uit de ontwikke lingsgeschiedenis der Europesche volken gedurende de midden eeuwen. De maskeradebij den dag afgaandezalna de gebruikelijke pauze in het daarvoor feestelijk ingerigt lokaal, haren weg des avonds door de stad voortzetten. Woensdag zal er matinee musicale zijn in de Nieuwe Baan, waar eene balzaal wordt opgerigt. De gecostumeerden zullen zich alsdan groepsgewijze in tenten vereeniger.. Des avonds ten acht ure zal het volksfeest aanvangendoor de stedelijke regering op het Vreeburg te geven, hetwelk, afgewisseld door de muziek van onderscheidene korpsenmet een groot vuurwerk zal worden be sloten het gebouw van den schouwburg zal op dien avond door eene schitterende gaz-illuminatie worden verlichtopzettelijk voor deze gelegenheid vervaardigden het feest bovendien door bijzon dere illuminatiën van sommige bewoners van het Vreeburg worden opgeluisterd. Donderdag is weder matinée-musicale in de Nieuwe Baan en des avonds concert met illuminatie en balbeiden door het Con cert van het Studentencorps aangeboden. Vrijdag wordt er door de Studenten-societeit P. II. R. M. ma tinee gegeven in de Nieuwe Baanen soiree in de zalen van de sociëteit. Des avonds zal een groot-concert in de Zomer-societeits- lokalen plaats hebben. Zaturdag morgen ten elf ure harddraverij in de Maliebaan, voor paarden van landbouwers in de provinciedeze harddraverij wordt door de stad gegeven. Ten 1 ure is er weder matinee i«^3ê Nieuwe Baan, terwijl des avonds de feestweek daar wordt bes^fc* ten door een vauxhallvuurwerk en bal, =-*■

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1861 | | pagina 1