EENE GEVAARLIJKE LI1CBTREIS. GEMENGDE BERIGTEN. Voor de vervalling van liet muzikale deel der feesten van de studenten zullen ook de corpsen van elders worden geëngageerd en zal met name liet bekende Pruissische muziekcorps, onder di rectie van den heer Weissenborn zich doen hooren, terwijl op de volksfeesten van stadswege te gevenzich de muziekcorpsen van de schutterij van de veld-artillerie en van het 7 de reg. inf. zul len doen hooren. Bij voldoende deelneming, zal er aan de zwem school een zwemstrijd en wedloop op waterschoenen plaats hebben; de daarvoor te bepalen dag is nog niet bekend. EINDHOVEN, 3 Junij. Gisteren namiddag, terwijl de Heer van Roosmalen kapellaan te Zeeltsin de R. C. kerk catechis mus deedsloeg de bliksem in de kerkmet het ongelukkig ge volg dat de persoon van F. Timmer op de plaats dood bleef, een andermet name Cuvpersernstig en een drietal kinderen minder werd getroffen. Aan het kerk gebouw is weinig schade toegebragt; de bliksem schijnt in het torentje te zijn geslagen en door het portaal te zijn uitgegaan. In de deur van het portaal was een gat geslagen; de plaat van het uurwerk en het dak zijn een weinig beschadigd. HONTENISSE, 3 Junij. Dezer dagen kwam een onbekend persoon, zich uitgevende voor koopman in paarden, 's avonds ten huize van de wed. M.te Lamzwaardeen verzocht dringend om een nachtverblijf, voorwendende te zeer vermoeid te zijn, om zich verder te begeven; dit werd hem toegestaan. Te midder nacht bemerkte de Wed. M.dat haar Logé zich in stilte ver wijderd had; later vermiste men een lakenschen paletot, twee doekeneen voorschooteene kindermuts en de slaapmuts den reizenden koopman ten gebruike gegeven. Uit Gr ave berigt men, onder dagteekening 1 Junij De persoon, die vermoedelijk door den veldwachter te Linden doodelijk met een mes verwond was, is eergisteren aan de ge volgen overleden; hij is standvastig gebleven in zijne afgelegde verklaring dat hem de verwonding door genoemden veldwachter was toegebragt. De veldwachter is dan ook reeds gevankelijk naar 's Hertogenbosch overgebragt. Uit het Buitenland deelen wij het volgende mede Omtrent het vreesselijk onwederhetwelk in den avond van Dingsdag 28 Mei de streek tusschen Sambre en Maas geteisterd heeftverneemt men het volgendeDes voormiddags ten tien ure sloeg de bliksem in het dak van het klooster van Hautrages en veroorzaakte brand vlak boven het altaar. Na weinig tijds was de kerk eene prooi der vlammen. Niets is gered en ook niets was tegen brandschade verzekerd; men begroot de schade op 14,000 frs. Te Paturages werden 3 huizen door het hemelvuur getroffen, echter zonder brand te veroorzaken; de bewoners van het eerste kwamen met den schrik vrijeene moederdie in het tweede, met hare kinderen onder den schoorsteen zat, ontving verscheidene brandwonden; in het derde werd de eigenaar, met vrouw en dochter, tegen den grond geworpen, waar zij gerui- men tijd als verlamd bewusteloos bleven liggen. De vreesselijke slag regens waardoor het onweder in de omstreken van Charleroi gevolgd werd, deden dc wateren van de Maas zoodanig wassen, dat de oudste bewoners zich zulk een plotseling hoogen vloed niet kun nen herinneren. Het water wies in twee uren 1.003 el. Alles werd te Gourjnies Florennes Villers-Potlerie en elders over stroomd; de bewoners moesten hunne huizen verlaten, boomen werden ontworteld, de te velde staande oogst verwoest, have en vee door den bruisenden vloed medegesleurd. Ook de spoor weg tusschen Sambre en Maas werd op onderscheidene plaatsen overstroomd, tusschen Assesses en Naninnes stond het water tot aan de trede der waggons. Ook het schilderachtige dal der Vesdre en Verviers werd niet gespaard. Daar bovenal teisterde een ge weldige hagelslag het jonge groen van planten en boomen. Om trent het verlies van menschenlevens is men nog in het onzekere. Men gelooft echter niet, dat iemand is omgekomen. Veel vee ging verloren. Opmerkelijk is het, dat te Charleroi het onweder zich slechts in een zeer ligten graad deed gevoelen, en het beval lige Chaufontaine zich in het heerlijkste zomerweder verheugen mogt, terwijl deszelfs omstreken op dienzelfden oogenblik door een vreesselijk natuurverschijnsel werden bezocht. GENT. Zaturdag namiddag lag een 13 jarige knaap alhier aan het Gouden Kussen op den grond te spartelen, terwijl hij verschrikkelijk jammerde. Eenige voorbijgangers kwamen hem ter hulp en vraagden wat hem scheelde, waarop de jongen ant woordde, dat er een beest op zijn lijf zat, die hem gedurig beet. Inderdaad later bleek het, dat eene rat hem langs de broekpijp tot op den rug was gekropen, toen hij op een hooizolder gele gen had. Men heeft den jongen van dien ongenoodigden gast verlost, die, niettegenstaande de drift van eenige personen, om op het dier de doodstraf toe te passen, weggeloopen is. Heden avond omstreeks 9 ureis in de rue de la Fourche een schrikwekkend ongeluk gebeurd. De kleederen van eene dienstmaagd uit eene herberg dier straatwaren bij het ontste ken eener lamp in brand geraakt, en daar zij er olie op gestort had, waren de vlammen des te heviger. De ongelukkige liep al bran dende de straat op. M. Ch. Robin kwam haar te hulp, wikkelde haar in zijnen paletot, en kon alzoo de vlammen uitdooven. Die hulp kwam echter te laatwant de dienstmaagdwier geheele ligchaam ééne wonde wasbezweek kort daarna onder de hevigste pijnen. Te Londen zijn twee piano-magazijnen afgebrandschade ƒ144,000. Te Herefortin Engeland, leeft een broederpaar, dat gezamentlijk 208 jaren telt. Garibaldi heeft zich in de laatste dagen niet op 't slagveld, maar op de bruiloft zijner doch ter geamuseerd. Te Sommières 'Frankrijkis een genees heer door een zijner patiënten door een kogel getroffen en ge dood. De regering der Noord-AmerikaanschcÜnic heeft in l)uitsch- land 275000 geweren besteld. Te IJsselmonde heeft een 76jarig grijsaard het zaligst oogenblik, de eerste vadervreugde beleefd. Dat is ookbeter laat dan nooitLissabon zal weldra met drie nieuwe staatkundige dagbladen worden verrijkt. De Minister van Oorlog heeft verordenddat aan de troependie gedurende den zomer zullen kamperen, geen sterken drank getapt, maar koffij met melk geschonken zal worden. Het wetsontwerp tot wijziging der wet op de brievenpostery hier te landewaardoor het briefport aanmerkelijk zou worden verlaagdis door de Eerste Kamer met 20 tegen 12 stemmen verworpen. Het dorpje Kahlbachnabij Homburg gelegen, is ten gevolge vaneen wolkbreukvier voet onder water, geraakt. In Griekenland is het platte land nog altijd door rooverbenden onveilig. Het Provinciaal Geregtshof van Noord-Holland heeft een brandstichter tot 12 jaar tuchthuisstraf verwezen. De secte der Mormonen, die de veelwijverij in eere houdt, breidt zich in den laatsten tijd aanmerkelijk uit. Ruim 500 zendelingen verkondigen die leer in vreemde landen. Frankrijk's leger telt 300000 solda ten. Het Nederlandsch Onderwijzers-Genootschap zal dit jaar zijne algemeene vergadering houden te Utrechtin den loop der maand Julij. Nabij Seckenheim zijn twee paarden in het veld door den bliksem doodgeslagen, en een daarbij staande knecht aan eene zijde verlamd. Men verzekert, dat de vesting Vere zal worden ontmanteld. NAAK HET ENGELSCH. De als luchtreiziger in Amerika met roem bekende La Mountain beweerde dat naar zijne bevinding, op zekere hoogten een bestendige luchtstroom van het Westen naar het Oosten heerschtc, die even onveranderlijk was als de rig~ ting van den stroom eener rivier. Alhoewel zeer velen deze daadzaak in twijfel trokken, had hij nogtans de beste beoordeelaars op zijne hand, en onder anderen die van professor Wise, die als de eerste der Amerikaansche luchtreizigers kan worden aangezien. Op deze waarneming steunende, vatte La Mountain het stoute voornemen opr eene luchtreis over den Atlantischen Oceaan te maken. Een voorname rijke uit

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1861 | | pagina 2