48. HELDERSC11E en 1801 ZONDAG MWEDIEPER COURANT. 16 J U A IJ. NIEUWSTIJDINGEN. NEGENTIENDE JAARGANG. ff. idem omtrent het afslaan van visch. Wordt uitgegeven op Zondag en Donderdag, door den Boekh. C. BAKKEE Bz., te Nieuwediep. Abonnementsprijs per kwartaalƒ1,30. Erauco per post1,50. Enkele nommers0,10. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars en Postdi recteuren. A D VERTEN TIEN worden aangenomen tot Zaturdag en Woensdag middag 12 uur. De Prijs van 1 tot 4 regels is ƒ0,60. Voor iederen regel meer ƒ0,15. Zegelregt voor elke plaatsing ƒ0,35. Bui tengewoon groote letters, naar mate der ruimtedie zij beslaan. Brieven en Stukken franco aan den Uitgever. HELDER. In de zitting van den Gemeenteraadop Dingsdag den 11 dezer, waren de Heeren C. Bakker Bz.J. Bakker, J. Strootman en J. Haremaker niet tegenwoordig. Na de opening der vergadering werden de aanteekeningen van het verhandelde in de vorige zitting gelezen en goedgekeurd. Tot leden van het bureau van stemopening voor de in dit jaar te houden verkiezingen, werden benoemd, de Heeren A. J. van Kelckhoven en E. J. Verweijde; en tot derzei ver plaats vervangers de Heeren J. T. Zürmuklen en J. S. Janzen. De vervulling der bediening van brugwachter aan de brug bij de Nieuwe Kerk, in de plaats van A. Kraak, die, wegens ver trek, met 1 Junij 1.1. voor die betrekking heeft bedankt, werd tot eene volgende zitting aangehouden. Het dagelijksch bestuur werd uitgenoodigd, een drietal kandidaten voor te stellen. De bediening van klokluider bij brand, mede door het vertrek van A. Kraak opengevallen, werd opgedragen aan J. de Boer, koster bij de Nieuwe Kerk. Werd gelezen een adres van den Heer S. Giltjes alhier, hou dende verzoek 1". om vergunning aan het hoofd eener door hem uit te geven Courant, het wapen der gemeente te plaatsen, op dezelfde wijze zoo als dit geschiedt met de Heldersche en Nieuwe- dieper Courant; en 2°. om met dc plaatsing der annonces, die van wege het bestuur der gemeente uitgaan, begunstigd te worden. Het eerste gedeelte van dit verzoekom het wapen der gemeente boven de Courant te plaatsen, wordt door eenige besproken. Bij verschil van gevoelen om dit verzoek alsdan niet in te wil ligen doet de Heer de Breuk eene nota van orde, om het adres in handen te stellen van Burgemeester en Wethouders, om daar op in den meest vrijgevigen zin te beschikken, en over te gaan tot de orde van den dag. Met 7 tegen 3 stemmen wordt die motie verworpen. Vóór stemden de Heeren Zürmuhlen, de Lange en de Breuk. De Heer Boomsma hield zich buiten stemming omdat de beslissing op de wet gegrond moest zijn. Een voorstel van den Heer Eeeringh, om de beslissing op dit gedeelte van het verzoek aan te houden totdat het advies van een' regtsgeleerde is ingewonnenof de Gemeenteraad de bevoegd heid heeftde gevraagde vergunning al dan niet te verleenen werd met 9 tegen 2 stemmen aangenomen. Tegen stemden de Heeren Zürmuhlen en de Breuk. Het tweede gedeelte van het verzoekom met de plaatsing van annonces van het Gemeentebestuur begunstigd te worden, kwam enkelen leden billijk, anderen ontijdig voor. Na wisseling van gedachten, wordt, op voorstel van den Heer Boomsma, met 9 tegen 2 stemmen besloten, den adressant te antwoordendat er geene termen bestaan die annonces een' ander te onthouden of te verdeelen, en alzoo aan dit gedeelte van het verzoek nog niet kon worden voldaan. Tegen stemden de Heeren de Breuk en Zürmuhlen. Na de lezing van eene nadere missive van de Gedeputeerde Staten dezer provincie, werd de borgtogt door den benoemden Ontvan ger, ten behoeve der gemeente te stellen, tot op van den Ontvang verhoogd, onder verpligting van geregelde stortingen. Eene door het dagelijksch bestuur ontworpen nadere Instructie voor den Ontvangerwerd tot eene volgende Zitting aangehouden, om inmiddels ter lezing bij de leden rond te gaan. Op voorstel van de Commissie voor de strafverordeningen werd eene verordening vastgesteld, waarbij, overeenkomstig Art. 178 der Gemeentewet, nog geldend werden verklaard de volgende verordeningen a. Verordening omtrent dc hoedanigheid en wijze van ver koop van het brood. b. Verordening op de publieke huizen. c. idem op de tapperijen en herbergen. d. idem op het Heldersche Kanaal. e. idem op het onderhoud en schoonmaken der Uit wateringen. Verordening op het bouwen en sloopen. h. idem op de straten en wegen. i. idem op het bouwen op gronden, niet gelegen nen den bebouwden kring. j. idem op het beheer en behandelen der /bravrd- bluschmiddelen.

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1861 | | pagina 1