Nog werden door gezegde Commissie aangeboden en ter visie van de leden nedergelegd a. Eene verordening houdende bepalingen ter voorkoming van brand, en b. Eene verordening op het rijden met houten wagens en het losloopen der honden. Na de mededeeling van het bedrag der opbrengst van den borgtogt door den ontslagen Ontvanger ten behoeve der gemeente gesteld, werd, onder goedkeuring van de Gedeputeerde Staten dezer provinciemet algemeene stemmen een besluit goedgekeurd tot regeling van het door den Ontvanger in de kas der gemeente achtergelaten tekort. Eene missive van de Gedeputeerde Staten dezer provincie, waarbij nog enkele intrekkingen worden gevraagd nopens de voorgestelde geldleeningwordt, om berigt en raad, in handen gesteld van de benoemde financiële Commissie en de Commissie voor de onderhoudswerken. Als een gevolg van het verlangen door een lid in de vorige zitting geuit, wordt mededeeling gedaan van den inhoud van een door het dagelijksche bestuur aan de Gedeputeerde Staten gege ven antwoord op de door dat Collegie gevraagde inligtingen in de zaak van den ontslagen Ontvanger. Ten slotte wordt gelezen een antwoord van den Heer Mr. P. A. de Lange, te Alkmaarwaaruit blijkt, dat de Gemeente, in de bestaande omstandigheden, geen regt kan doen gelden op de opbrengst der koopsom van de vaste goederen van den ontslagen Ontvanger, omdat die panden ten behoeve van de credietvereeni- siing zijn bezwaard en minder hebben opgebragt dan door die Yereeniging is geleend. Daarna wordt de Zitting gesloten. HELDER en NIEUWEDIEP. De verjaardag van Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden, broeder des Konings, werd j.1. Don derdag alhier op gebruikelijke wijze gevierd. Z. M. heeft den opper-stuurman en het vaste corps dek- en onder-officieren der Marine B. Snoek, met ingang van 1 Julij dezes jaars, tijdelijk opgedragen de betrekking van commissaris der loodsen te Brielle. Z. M. heeft bepaald, dat de bij art. 20 van het reglement voor het Koninklijk instituut voor de Marine te Willemsoord be doelde commissie tot het afnemen in dit jaar van het eind-examen der adelborsten van de 2de klasse bij dat instituutzal bestaan uit den hoogleeraar C. van Heynsbergen, president der commissie tot het examineren van zee-officieren, enz. als voorzitter; den kapt. t. zee H. E. Valentini, de kapt.-luitenants ter zee O. A.Uh- Ienbeck en P. A. Matthijsen, en den Heer J. M. Obreen, direc teur van het depot van kaartenplansmodellen en van de bibliotheek bij het departement van Marine, als leden. De vice-admiraal A. .T. de Smit van den Broecke, zal met 1 Julij e. k. als Directeur en Kommandant der Marine te Vlissin- gen worden vervangen door den schout-bij-nacht H. Wiplf, tot wiens adjudant met hetzelfde tijdstip is aangewezen de Luit. t. zee lste kl. N. M. J. Kroef. Zr. Ms. schroefstoomschip de Vecht, onder bevel van den luit. t. zee lste kl. H. A. Modderman, is 16 Mei jl. op zijne rcize naar Oost-lniiè' ter reede van Santa-Cruz Teneriffeaange komen. Aan boord was alles wel. Tot brievengaarder te Oude Schild is benoemd de Heer F. Mets, VLISSINGEN, 12 Junij. Zr. Ms. fregat met stoomvermogen Zeelandonder bevel van den kapt. t. zee G. Fabius is gisteren uit de haven naar de reede gebaald. Naar wij vernemen is het vertrek bepaald op den 15 den dezer. UTRECHT, 14 Junij. Onze stad begint een feestelijk aanzien te verkrijgen. Naar de toebereidselen te oordeelenzal de illumi natie algemeen en schitterend wezendagelijks ziet men vele vreemdelingen aankomen, zoodat er bijna geen logies meer te bekomen is. Indien het weder zoo schoon blijft als het nu fs? beloven de academische feesten zeer prachtig te zullen zijn. ZWOLLE, 18 Junij. Eerstdaags zal alhier een man van 76 jaren in het huwelijk treden met eene vrouw die 61 jaren bereikt heeft. Uit het Buitenland deelen wij het volgende mede Het staatkundig nieuws der laatste dagen komt hoofdzakelijk neder op de al of niet erkenning van het koningrijk Italië door Frankrijk. Men verzekertdat de Fransche regering zich nu „na den dood van Cavour, nog meer zal haasten om het nieuw gevestigd koningrijk te erkennen en dat de Moniteur binnen eenige dagen die erkenning mededeelen zal. Ook in Oostenrijk heeft het overlijden van Cavour stof tot droefheid gegeven. Men begint ook daar meer en meer in te zien, hoe noodzakelijk voor de rust van Europa een vrij en on afhankelijk Italië is. Daarom betreurt men daar ook diep het verlies van den man, aan wiens geestkracht, energie en liberale gezindheid Italië zijne verheffing te danken heeft. Amerika, wordt nog steeds door een oorlog tusschen het Noor den en Zuiden geteisterd. Groote toebereidselen worden er ge maakt om van weerszijden den krijg door te zetten. De Engel- sche regering heeft zich, tengevolge daarvan, genoodzaakt gezien naar Britsch Amerikaversterking in troepen en ammunitie te zenden, ten einde op alle mogelijke gebeurtenissen voorbereid te zijn. En ofschoon het nu wel zeker is, dat de Engelsche rege ring dit volstrekt niet met vijandige bedoeling tegen een der beide strijdende partijen heeft gedaanverwacht men niet zonder reden, dat er in Noordelijke Staten der Unie zal worden aange drongen op eene oorlogsverklaring aan Engeland. LONDEN, 8 Junij. Blondin heeft gisteren in het glazen paleis omeletten op het touw gebakken. Het was wederom een ijzing wekkend gezigtden koorddanser, met een geheel braadtoestel tot op de helft van het 200 voet boven den grond gespannen touw te zien naderen en zijne kookmachine in orde brengen. Ofschoon hij verscheiden malen zijne vingers branddeslaagde het baksel naar wenschten bewijze waarvan hij een pannekoek op een blaadje naar beneden liet zakken, om door het publiek geïnspecteerd te worden. GENEVE ZwitserlandZaturdag jl. heeft de onthoofding plaats gehad van den moordenaar Vary. Meer dan 15,000 per sonen woonden het schouwspel-bij. Sedert 12 jaren had aldaar geene onthoofding plaats gevonden. Vary liet zich gewillig op de plank vastbinden, maar zoodra het mes zou vallen, trok de veroordeelde zijn hoofd driftig achteruitdit had tot gevolg dat het hoofd maar half was afgekapt, tiet scheelde niet veel, of de hand van den beul was ook af. Dit ijzingwekkend tooneel ontrukte aan de menigte luide en verschrikkelijke kreten. TERVUEREN. BelgiëEene ijselijke moord heeft, vrijdag 1.1'. deze gemeente in verslagenheid gedompeld. Een daglooner was onlangs getrouwd met eene dochter, welke hem een zoontje van drie jaren voor eenigen bruidschat had ten huwelijk gebragt. Van de eerste dagen zijner echtvereeniging was dit arm schepsel het voorwerp zijns haats. De mishandeling was onlangs zoo verre gekomen, dat hij, in de afwezigheid zijner vrouwhet wichtje op de brandende stoof zette en het alzoo deerlijk martelde, verder rukte hij het nog een gedeelte der haren uit het hoofd en zette het op do straat. Dit was niet genoeg. Vrijdag 1.1. verliet hij zijn werk, in eene naburige gemeenteen kwam naar Tervuerenop het oogen- blik dat hij wist, dat zijne vrouw afwezig was, daar deze uit werken ging. Als door een boozen geest voortgedreven, grijpt hij het arm kind, doet het eenen strop om den hals en wil het verhangen. Het touw breekt en het kind is gered. Maar neen, zijn woede wordt grooter, hij neemt het boven op den trap en werpt het in de diepte! Het ademde nog, en de laatste snikken heeft de moordenaar nog in het onnoozele slagtoffer verstikt. Met eigene

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1861 | | pagina 2