HELDERSGI1E en JW 49. D O N D E R D A G 2 6 el L A IJ. NIEUWSTIJDINGEN. Wordt uitgegeven op Zondag en Donderdag den Boekh. C. BAKKER Bz.te Nieutoediep. Abonnementsprijs per kwartaal Franco per post Enkele nommers Men abonneert zich bij alle Boekhandelaars en recteuren. 1861 M, door ƒ1,30. 1,50. 0,10. Postdi- NEGENTIENDE ADVERTENTIES worden aangenomen tot Zaturdag en Woensdag middag 12 uur. De Prijs van 1 tot 4 regels is ƒ0,60. Voor iederen regel meer ƒ0,15. Zegelregt voor elke plaatsing ƒ0,35. Bui tengewoon groote lettersnaar mate der ruimtedie zij beslaan. Brieven en Stukken franco aan den Uitgever. JAARGANG. den 23sten dezer vertrekt de Oost-Indische Landmail VB.1 MiVRSElLLE. 1Lj9EB en NIEUWEDIEP, 19 Junij 1861. De 43ste ver- ag van H. M. de Koningin der Nederlanden werd jl. maan- Ja'alhier op de gebruikelijke wijze gevierd. Op dien dag werd '"het Havenplein door bet garnizoen eene parade gehouden, °lden volgenden dag, den verjaardag van de zegepraal in de van Waterloo, op het Westplein werd herhaald. veJiAmstel, schroefstoomschip 4e klasse, onlangs te Amsterdam i apel geloopen, wordt den lsten Julij a. s. van daar alhier v:rwiit. v M. heeft benoemd tot directeur en commandant der nariite Vlissingen, den schout-bij-nacht li. Wipff. 1 UTECHT, 19 Junij. Onafzienbare treinen bragten gisteren, ;r ggenheid der maskarade alhier, duizenden menschen aan. ^len groot het getal vreemdelingen op 40,000 personen. Heer lijk ver, weinig wind, geen overgroote hitte, alles liep zamen W dfeest allen luister bij te zetten. Om 5 ure des middags fette trein zich in beweging, en verscheidene gecostumeerden (voorde als dames gekleede Studenten) ontvingen reeds op het SJanskerkhof een bloemenkrans, als loon voor hun pracli- tiï-,Jewelk huldcbewijs bun later nog menigmaal werd be- ~zen. Ook de illuminatie was algemeen en prachtig, en bijzon der muntte het Stadhuis, het Gouvernementsgebouw, en dat van den Heer Sinkel uit. Uit liet Buitenland deelen wij het volgende mede Van onderscheidene zijden wordt verzekerd, dat Frankrijk het Italiaanscli koningrijk erkennen zal, of reeds erkend heeft. Men verzekert verderdat de staalkundige aangelegenheden van het jeugdig rijk, zoowel wat het buiten- als binnenland betreft, niet op de tusschenkomst van keizer Napoleon behoeft te wachten. De Fransche regering schijnt voornemens te zijn de zaken voor- loopig te laten, zoo als ze zijn en ook liarc troepen te 'Rome in garnizoen te doen blijven. Verder zou er eene verzoening wor den bewerkt tussclien den Paus en Victor Emmanucl. Velen gelooven echter, en niet zonder reden, dat dit laatste plan nog lang onder de vrome wenschen zal blijven belmoren. De questie van Hongarije heeft in den jongsten tijd der Oos- tenrijksche Eegering weer stof tot aanhoudende bezorgdheid ge geven. Het lagerhuis te Feslh is niet zelden het tooneel van een hevigen strijd op staatkundig gebied, waarbij de vrijheidlie vende Hongaren hunne onafhankelijkheid tegenover de Eegering zoeken te handhaven. Te midden der verschillende stemmen, uit alle deelen van Europa vernomentot vermelding van den overleden Sardinischen minister-president, Graaf Cavour, verdient vooral opmerking de beschouwing van het Journal de St. Petersbourgeen officiéél or gaan. De Eussische Eegering brengt daarin hulde aan de regt- schapenheid, het genie, de vastberadenheid en vaderlandsliefde van dien grooten staatsman. Twee liefdadige zusters van Parijs hadden dezer dagen in eenige aanzienlijke steden van Frankrijk eene inzameling gedaan ten behoeve van eene weldadige inrigting. Onder anderen kwamen zij te Lyon bij een schatrijken man, die, toen zij bij hem bin nentraden, aan den haard op de ouderwetsche wijze vuur met steen en staal sloeg en aan de glimmende vonk een langen zwa velstok, die aan beide einden gezwaveld was, aanstak. Nadat Lij nu daarmede het hout op den haard aan het branden had ge- bragt, blies hij den zwavelstok weder zorgvuldig uit, om het andere einde nogmaals te kunnen gebruiken. Bij het zien daar van stiet de eene zuster de andere aanals wilde zij zeggen ,/Ik geloof niet, dat hier iets te halen is.De bewoner had echter het gebarenspel der beide vrouwen opgemerkt, nam 10,000 fr. uit zijne schrijftafel en overhandigde deze som aan de liefdadige zusters. Deze waren stom van verbazing. Neemt ge rust het geld," sprak de edelmoedige gever, „liet is een gedeelte, van dat, wat ik aan zwavelstokken bespaard heb." Op den spoorweg tussclien Busseldorp en Elberfeld is naar men uit laatstgenoemde plaats berigtvoor eenige dagen eene afschuwelijke misdaad gepleegd. Bij den sneltreindie ten 1 ure uit Busseldorp vertrekt, namen twee dames, waarvan eene van een dienstmeisje en twee kleine kinderen vergezeld was, in eene ledige coupé 2de klasse plaats: zij werden er spoedig ge volgd door een man, die opgemerkt had, dat eene der dames, bij het nemen der plaatsbiljetten, eene zeer welgevulde porto-, monnaie had uit den zak gehaald. Naauwelijks was de treni Hochdahl gepasseerdof de booswicht viel op de dame aan verwurgde en beroofde haarterwijl hij ook de andere bostaT en

Heldersche en Nieuwedieper Courant | 1861 | | pagina 1